metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara
Krasobruslař Alexej Jagudin | foto: ArchivMetro.cz

Jagudin a Březina. Do Česka přijede krasobruslařská show

  12:52
Za necelý měsíc, konkrétně 14. dubna, vystoupí na Výstavišti mistři světa a olympijští vítězové. Prahu čeká přehlídka hvězd světového krasobruslení. Legendární choreograf Ilja Averbuch přiveze do metropole kouzelnou a barvitou show Krasobruslení olympijských hvězd.

Hvězdy světového formátu v čele s olympijským vítězem Alexejem Jagudinem vystoupí 14. dubna v Tipsport areně. Představí se i nejlepší český krasobruslař současnosti Michal Březina.

„Jsem si jistý, že Praha si zaslouží show tohoto formátu, která zde ještě nebyla. Nabídne divákům živá vystoupení slavných ruských krasobruslařských hvězd plná nádherné choreografie, techniky a nejvyšší mistrovství provedení těch nejtěžších krasobruslařských prvků,“ prohlásil Ilja Averbuch, nyní choreograf, ale v minulosti také úspěšný tanečník na ledě. Podle svých slov má v plánu v dalších letech dovézt i svou show na ledě podle opery Carmen.

Mezi vystupujícími jsou například olympijští šampioni z kategorie sportovních dvojic ze Soči 2014 Maxim Traňkov a Taťjana Volosožarová či jejich předchůdci z Turína 2006 Taťjana Totmjaninová a Maxim Marinin. Milovníky tanců na ledě potěší třeba Oksana Domninová a Maxim Šabalin.

„V Praze jsem byl naposledy v roce 1999,“ říká Rus Jagudin
Alexej Jagudin se na show těší, v roce 1999 se v Praze stal mistrem Evropy. „To mi bylo 18, skoro 19 let a po přibližně stejné dlouhé době se sem vrátím zpátky,“ říká v rozhovoru pro deník Metro.

Jak byste diváky na show nalákal?
Kromě toho, že lidé uvidí šest olympijských vítězů a devět mistrů světa, tak i na to, že krasobruslení prostě milujeme. Myslím, že na show je vidět, že to děláme od srdce. Ne že tady uděláme skok a tady piruetu, show je speciální a promyšlená. Nejde jen o to, jak úspěšní jsme byli ve sportovní kariéře, ale pracujeme spolu patnáct let, známe se velmi dobře a Ilja připravil skvělé choreografie. Všichni víme, co na ledě máme udělat, aby se dostavil úspěch. To je podle mě důležité.

Co víte o vztahu Čechů ke krasobruslení?
Doufám, že je dobrý. Zpětná vazba publika je samozřejmě důležitá. Zažili jsme skvělé ohlasy na naše představení v Bratislavě či v Sofii, doufám, že stejné to bude i v Praze.

U nás jste měl, a myslím že i máte, hodně fanoušků…
Vážně? Doufám, že opravdu ještě jsou. Je jasné, že přestanete-li s aktivním sportem, už nejste tolik na očích, vaši fanoušci přejdou k někomu jinému. Ale jestli tu opravdu nějací ještě jsou, doufám, že přijdou a užijí si to. Pro sportovce, staršího, jako jsem já, není větší odměna, než že si lidé mé bruslení užijí. Navíc v show můžu jezdit naprosto bez stresu z rozhodčích a užiji si to i já sám.

Jaké pojedete jízdy? Můžeme se těšit i na některé nezapomenutelné z minulosti?
Vystoupení, která v show všichni jedeme, jsou kombinací starších i nových. Myslím, že je zajímavé to vidět.

Zajímáte se ještě o závodní krasobruslení?
Už ne, vůbec. Jezdím show, mám ženu, děti a svého psa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek