metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 21 °C

Středa, 4. srpna 2021. Svátek má Dominik.

Další 1 fotografie v galerii
Zookoutek Malá Chuchle | foto: lhmp.cz

Kam v Praze za zvířátky i během nouzového stavu

  8:08
O víkendu se očekává příjemné počasí. Je tak ideální čas vyrazit na výlet. Deník Metro nabízí pár tipů, kam se vydat s dětmi nebo na romantickou procházku.

Vláda sice zrychlila uvolňování opatření. Řada institucí ale stále zůstává zavřená. Nabízíme proto přehled.

Kousek české divočiny v metropoli
Navštívit můžete například lesní zookoutek v Malé Chuchli. V celoročně volně přístupném areálu u hájovny v Chuchelském háji se můžete z bezprostřední blízkosti seznámit se zástupci české přírody. Najdete tu například jelena evropského, prase divoké, rysa, lišku nebo výra. V největším pražském zookoutku v těchto dnech platí pár omezení. Návštěvníci nesmí na dětské hřiště a stánek s občerstvením funguje jen jako výdejové okénko.

Na výlet můžete i do Divoké zahrady Hostivař, kde najdete velký výběh pro skupinu unikátních bílých daňků, výběh pro muflony či jezírko pro labutě, husy labutí, kachny pižmové nebo kachničky mandarinské.

Divoká zahrada Hostivař

Také Kunratický zookoutek navazuje na tradici lesnických výběhů pro volně žijící zvěř, které u svých hájoven v minulosti zřizovali sami lesníci. Ve dvou výbězích mají návštěvníci možnost seznámit se s daňkem evropským, menším příbuzným jelena evropského, jenž dříve býval hlavně ozdobou zámeckých parků a obor.

Čtvrtým areálem, který spravují Lesy hl. m. Prahy, je zookoutek Kamýk. Ten je však nyní v rekonstrukci. Znovu otevřen by měl být na konci června.

Rozkvetlý areál
Obdivovat přírodu můžete i v Troji. Botanická zahrada totiž před pár dny znovu otevřela venkovní expozice veřejnosti. Otevírací doba je každý den od 9 do 18 hodin. Návštěvníci mohou využít všechny tři vstupní brány. U vchodů je k dispozici dezinfekce. Akce pro veřejnost, které se nemohly kvůli vládním bezpečnostním opatřením konat, mají být uspořádány v náhradním termínu. Jde například o výstavu tropických motýlů nebo večerní prohlídky skleníku Fata Morgana.

Hurá do zoo
Sice ne už o víkendu, ale hned v pondělí otevře i pražská zoo. Přístupné mají být sice jen venkovní prostory, ale i to je dobrá zpráva. Původně měl totiž areál otevřít až na konci května. Kdo se nemůže pondělí dočkat, ten může zatím navštívit YouTube kanál Krátce ze zoo. Formou vlogu zde zveřejňuje svá videa s komentáři ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a doplňuje je speciály, které na mobilní telefony natáčejí chovatelé.

Zatím zavřeno
Dobré zprávy zatím pro změnu nehlásí z holešovické krokodýlí zoo. Ta je pro veřejnost stále zavřena. Stejně jako Mořský svět, který sídlí na Výstavišti Praha. Provozovatel oblíbené vodní expozice dokonce na Facebooku zveřejnil žádost o pomoc. „Chápeme tato opatření, ale je to pro nás těžké období. Je možné, že až tato opatření skončí, tak tu žádný Mořský svět nebude. Proto potřebujeme pomoc. Pokud nás máte rádi a chcete k nám zase příště přijít, tak nás, prosím, podpořte symbolickou částkou. Předem děkujeme! Voucher můžete zakoupit zde. 

Komentáře

Hlavní zprávy

V životě potřebuje pomocnou ruku. Psaní jde však milovníkovi cestování samo

vydáno 4. srpna 2021  6:00,  aktualizováno  15:53

Cestovatel Filip Schiller má své tempo, a využívá proto odborné poradce. Jeho knihy jsou „limitované edice“.  celý článek

Sběratelé autíček se při výběru modelů předhánějí v klikání

vydáno 4. srpna 2021  12:18

Dá se říci, že nadšenci pro modely z Nového Hrádku kupují výjimečně (a svým způsobem) i zajíce v pytli. Objednali si v klubovém členství vozy, které zatím...  celý článek

Virus mění myšlení lidí. Pandemie ukázala zranitelné místo v systému

vydáno 3. srpna 2021  15:36

Čím větší továrna, tím menší sklady, nebo raději vůbec žádné. Díly i suroviny dorazí do fabriky v přesně naplánovaný čas a jdou z kamionu okamžitě na pás.   celý článek

Vyzkoušela si ženskost na třicet způsobů, vzniklé fotografie ukazuje na výstavě

vydáno 3. srpna 2021  11:53

V kavárně a galerii Art-n-Coffee v centru Prahy proběhla v půlce července vernisáž výstavy 30 Shades of Women. Herečka Helena Urban, která za projektem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy