metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 27 °C

Sobota, 12. června 2021. Svátek má Antonie.

Další 2 fotografie v galerii
Čtenáři ho mají rádi. Je to bavič! | foto: Metro.cz

Kamelot z Veleslavína rozdává deník Metro a s ním i radost

  9:28
Když jsem k němu přicházel, stála u něj mladá slečna. Povídali si. I přes roušky bylo vidět, že se oba usmívají. Otakar Babka rozdává Metro na Nádraží Veleslavín už pět let. Má to rád. Jeho pro změnu mají rádi čtenáři. Počkám, až si dovypráví, pak ho oslovím. „Dobrý den, koukám, že máte pravidelné zákazníky,“ začínám náš rozhovor. „Zákaznice!“ opraví mě třiasedmdesátiletý kamelot.

O čem si s nimi povídáte?
Tak různě. Občas si mi postěžují na manžely. Já se jim proto snažím zvednout náladu. Potkáváme se pravidelně. Jedna paní dokonce vždy říká, že se na mě těší. Já ji totiž oslovuji koťátko, pak tu mám i jedno zlatíčko a také veverku.

Takže vás to tady asi baví.
To ano, ale dělám to i z jiného důvodu. Mám velmi příjemnou a velmi milou známou. Ona mě vždycky motivuje a říká, abych Metro rozdával, že mi prospívá. Prý mi to svědčí.

V těchto dnech je ale dost zima. To vám nevadí?
Místo rukavice mám pletenou ponožku. A na druhé ruce mám protiskluzovou rukavici, ať se mi noviny dobře rozdávají. Tu jsem před lety dostal od jedné paní. Celkově jsem hodně nabalený.

Na mráz je pan Babka připraven.

Na mráz je pan Babka připraven.

Lidé vám nosí i dárky?
Občas. Jedna paní ze Zahradního Města mi dokonce dovezla i štrúdl. Jindy jsem tu byl také vyšetřen. Chodí tudy totiž i zdravotní sestry. Jedna z nich mi zkontrolovala oko. Měl jsem na něm ječné zrno. Poslala mě na oční. Já ale nešel. Za čtrnáct dní, když mě tu potkala znovu, mě pořádně seřvala. Takže jsem nakonec do nemocnice jel. Jiná sestřička mi zase radila, ať si dám slivovici na ruku a nasaju to nosem a pak si s ní i natřu uši. Prý je to dobré na koronavirus. Ještě jsem to nezkoušel (smích).

A jak se perete se vstáváním?
Žádný problém. Vstávám v půl páté. Jsem zvyklý. Dělal jsem ve fabrice. Dokonce takto vstávám i v sobotu a neděli. Kolikrát se o víkendu cítím víc unaven než ve všední den, kdy jsem tady. Rozhodně je to tu lepší než někde celý den sedět na vrátnici.

Otakar Babka v akci

Otakar Babka v akci

Kde jste pracoval dřív?
Pár let jsem dělal soustružníka, pak i mistra. Dva roky jsem pracoval i v Tatře Smíchov, tam se mi moc líbilo. Nějakou dobu jsem dělal také na policejním prezidiu. Byl jsem tam správce budov. Takže jsem za svůj život dělal rukama i v kanceláři.

Listujete naším Metrem?
Ano, ale až když přijdu domů. Než jdu sem, tak si udělám dva chleby. Jeden sním ráno a druhý, až přijdu domů. K tomu si udělám čaj nebo kafe, pak si dám cigáro a čtu si to. Nejradši mám sloupky, třeba pana Koháka, a dopisy čtenářů. 

Sluníčko

Strávil jsem s Otakarem Babkou něco přes půl hodiny a bylo to moc fajn. Je to bavič! Kladl mi na srdce, ať hlavně v textu zmíním jeho velmi milou známou. Je vidět, že mu na ní záleží. Mimochodem, pan Babka už v Metru byl. Před lety ho chválila čtenářka v dopisech. Psala o něm jako o „sluníčku z Veleslavína“. Je na to náležitě hrdý. Já pro něj mám ale jiný titul. Pro mě je to gentleman v zeleném! 

MAREK HÝŘ, redaktor

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Koleje protáhnou o dvě zastávky blíž Slivenci. Nová trať bude mít kilometr

vydáno 11. června 2021  6:21

Kaskády a Holyně. Na těchto dvou nových tramvajových zastávkách za Sídlištěm Barrandov mají zhruba za deset měsíců vystupovat cestující. Dopravní podnik...  celý článek

Šanci mají i ti, kteří stolní tenis hráli jen čítankou přes lavici, zve ke hře organizátor HuráLigy

vydáno 10. června 2021  18:58

Ondřej Krejčí a Břetislav Krček si před lety dali docela ambiciózní cíl. Chtěli napříč republikou propojit amatérské sportovce. Vznikla tak HuráLiga....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám