metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Další 1 fotografie v galerii
Kresba z komiksu, který připravil skotský umělec Stewart Kenneth Moore pro PragueCon | foto: Ariston PR

Komiksáci se na Výstavišti nesejdou

  9:55
Sraz fanoušků obrázkových seriálů se neuskuteční kvůli financím.

Jeho organizátoři se zavazovali ke splněním snů fanoušků seriálů, komiksů a komiksových filmů, místo toho byl velkolepý festival PragueCon měsíc a půl před jeho konáním zrušen. Nabitého programu s rozpočtem okolo 40 milionů korun ani světových hvězd se návštěvníci holešovického Výstaviště na podzim nedočkají.

„S politováním vám oznamujeme, že jsme byli nuceni zrušit přípravy na první ročník popkulturní akce PragueCon. Konkrétně kvůli nutnosti ochrany investic Výstaviště, jelikož nedošlo ke vzájemné shodě s držitelem ochranné známky. Peníze za vstupné budeme vracet v následujících týdnech,“ uvedla mluvčí Výstaviště Jana Čermáková.

Podle spekulací sehrála roli také nezkušenost organizátorů. Ti by v případě, že by akce nevydělala dostatek peněz, nemuseli být ochotni ani povinni ztráty pokrýt. Kromě festivalu se neodehraje ani slíbený doprovodný koncert herní hudby v Obecním domě, jenž byl organizátory plánovaný na 6. září.

Setkání fanoušků

  • Zrušený PragueCon si mohli komiksový fanoušci alespoň částečně vynahradit na menším komiksovém festivalu Crwecon. Ten se zdarma koná každý rok v červnu v Holešovickém klubu Cross.
  • Zrušená akce mohla údajně k dnešnímu dni spolknout až deset milionů korun. V minulosti na ni zvala také primátorka Adriana Krnáčová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek