metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Soud (ilustrační foto) | foto: freeimages

Kosovský Albánec Salihu dostal za pobodání svého krajana pětiletý trest

  11:00
Pražský vrchní soud dnes poslal kosovského Albánce Shpejtima Salihu za pobodání jeho krajana před pražským hotelem Hilton na pět let vězení. Albánec se soudu nezúčastnil, byl stíhán jako uprchlý. Verdikt je pravomocný, lze se proti němu pouze dovolat k Nejvyššímu soudu.

Odvolací senát Salihuovi výrazně snížil desetiletý trest, který mu v červenci uložil pražský městský soud. Na rozdíl od prvoinstančního soudu totiž mužův skutek neposoudil jako pokus o vraždu. Zároveň ale neuznal ani argumenty v jeho odvolání, podle nichž se pouze bránil.

Incident se stal 5. října 2013 po půlnoci na parkovišti před hotelem Hilton v Praze 8. Salihu muže bodal do nohou a pokusil se ho také zranit na hrudníku. Dvaačtyřicetiletý muž, přezdívaný Džerza, skončil v nemocnici. Bez lékařské pomoci mu hrozilo vykrvácení.

Salihu se soudu na dálku přiznal v psaném prohlášení. Údajně se ale pouze bránil, neboť Džerza na něj měl podle jeho názoru dlouhodobě spadeno. Salihu měl informace od lidí z albánské komunity, že ho kvůli pomluvě chce zabít.

Muži vyřešili konflikt v Kosovu podle albánských tradic. Salihu se údajně omluvil. Podobně se vyjádřil přes svého advokáta pro český soud a policii. Stejně hovořil před prvoinstančním pražským městským soudem i poškozený.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek