metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav
Festival pouličního divadla | foto: MAFRA

Letní akce: Adrenalin, festivaly i tipy na výlety po celé republice

  17:58
Kulturní nálož! Koncerty, výstavy, filmové premiéry i sportovní akce. Vybrali jsme pro vás to nejlepší, co můžete v následujícím měsíci zažít.

Vodní radovánky
po celé léto, Aquapark Staré, Splavy – Máchovo jezero
Tohle je Mácháč, jak ho neznáte. Staré Splavy se proměnily v moderní místo, kde můžete trávit část léta. Jsou tu super vodní atrakce, venkovní bazény s filtrovanou vodou. Jedinečný plážový areál se spoustou neobvyklých atrakcí. K dispozici jsou dvě superrychlé skluzavky, bazén – zapuštěný přímo v jezeře – s masážní perličkovou lavicí, šlapadla, nafukovací vodní atrakce jako obří trampolíny, vodní houpačky a volejbal a mnoho dalšího.

Bike Park
sportovní areál Kouty, Jesenicko
V oblasti, kde působil úspěšný železářský rod Kleinů, si kromě přírody a historických a technických památek můžete užít adrenalin na kolech nebo koloběžkách v areálu Kouty. Na Medvědí horu se dostanete nejrychlejší lanovkou v Česku, která má šest sedaček. Více na www.kouty.cz

Colours od Ostrava
19.–22. července, Ostrava-Dolní Vítkovice
Letošní festival v nejoriginálnějším prostředí v Česku – má opět nabušený program Jamiroquai, Justice, Moderat, Norah Jones nebo Unkle.

Valerian a město tisíce planet
20. července, filmová premiéra
Slavný režisér Luc Besson natočil dobrodružství plné fantazie a akční podívané. Jeho film nás zavede do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen. Příběh je založený na průkopnickém komiksu, který inspiroval celé generace umělců, spisovatelů a tvůrců. Ve filmu excelují Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, John Goodman či Ethan Hawke.

Dobývání Curie Vítkov
22.–23. července, středověká tvrz Wothanburg – Curia Vitkov, Horní Vítkov u Chrastavy, Chrastava
Festival raně středověkého vojenství v Evropě: uvidíte válečníky od Vikingů, Franků, Velkomoravanů přes románské rytíře po křižáky. Čeká vás lučištnický turnaj, raně středověká řemesla, výcvik vojáků nebo třeba oblíbená dětská bitva.

Soubor Kašpar - Othello
22.–28. července, hrad Seeberg, Karlovarsko
Tradiční historický jarmark, tentokrát na téma Slavnosti jako za císaře pána, se koná 22. července. Od 25. července vystoupí tři večery za sebou známý pražský divadelní soubor Kašpar s hrou Othello.

Den netradičních her
30. července, pivovar Dalešice
Poslední červencovou neděli budete mít možnost si v pivovaru vyzkoušet ne úplně běžné hry a zasoutěžit si o pivovarské ceny. Zkusíte si ne až tak moc známé sportovní hry, jako je discgolf, cube, möllky nebo woodball.

Do Brd
po celé léto, střední a západní Čechy
Tak konečně. V létě se chystáme probádat Brdy a projet jejich část na kole. Máte spoustu možností vybrat si cyklotrasy. Je jich tu šest. Můžete si dát pohodovou 40kilometrovou s názvem Na Dobříš přes Knížecí studánky, na kterou můžete vyrazit i s dětmi. Další vede z Příbrami a provede po historických a přírodních zajímavostech tohoto města a jeho okolí. Super průvodcem vám může být web www.vojujezd-brdy.cz, kde najdete spoustu informací. A pozor! Brdy si můžete prohlédnout i z výšky! Letadla vzlétají z příbramského letiště.

Živá ulice
11.–20. srpna, ulice, parky a náměstí v Plzni
Plzeňské léto plné hudby, tance, divadla a happeningů. Program představí přes šedesát českých i zahraničních kapel, dětský a doprovodný program. Chystá se i více než dvacet představení pouličního divadla.

Historická Zlatorudná poštovní štola, Zlaté hory
do 31. srpna – Jesenicko
Poštovní štola patřící k nejzachovalejším důlním dílům v regionu se nachází zhruba šest kilometrů od Zlatých Hor. První zmínka o Poštovní štole, která je prohlášena za kulturní památku, je z roku 1513. Největšího rozvoje důlní činnosti na tomto díle bylo dosaženo ve druhé polovině 17. století, kdy se tam těžily kyzovité měděné rudy, později pyrit. Zachovány jsou zde části ručně sekaných chodeb a komínů z nejstarších období, ale i původní vodotěžní zařízení ze dřeva. Nejpozoruhodnějším prvkem v podzemí je však modrá alofánová výzdoba.

Novinka - nové muzeum pivovarnictví
Zámek Bučovice, Znojmo, po celé léto
K novinkám, které mohou turisté letos na jižní Moravě vidět poprvé, patří Muzeum pivovarnictví ve Znojmě. Na renesančním zámku v Bučovicích se otevřela nová prohlídková trasa a příznivci historie dopravy mohou přes léto přijet do Zbýšova, kde zprovoznili po třech letech renovačních prací parní lokomotivu.

Cyklovýlet do Krkonoš
do 31. srpna
Ráno z Trutnova vyráží Maloúpský minicyklobus Pašerák. Jede přes Svobodu nad Úpou a Horní Maršov do Malé Úpy. Díky Pašerákovi se snadněji dostanete ke svým cílům. Můžete tak navštívit třeba Park Miniatur v Kowarech, Sněžku a další místa.

Ovčáček Miláček – Tringl Tangl
31. srpna, divadelní premiéra, Městské divadlo Zlín
Nekorektní kabaret zlínského divadla Ovčáček čtveráček bude mít pokračování. Objeví se v něm i nová postava Andreje Babiše. Pro pokračování úspěšného kabaretu se divadelníci rozhodli proto, že se v české politice děje stále něco zajímavého. Nová hra bude v budoucnu uvedena i v dalších českých divadlech.

Výstava luxusních modelů značky Maserati
OC Pankrác – Praha, od 7. do 27. září
Návštěvníci si budou moct prohlédnout vozy této italské značky s více než stoletou tradicí, ve které se snoubí dokonalý design, styl a luxus se sportovními geny. Výstava „V zajetí Maserati“ zmapuje historii automobilky od prvních modelů až po současnou produkci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trh s ubytování je na vzestupu. V Praze přibydou tisíce nových i staronových hotelových lůžek

vydáno 3. prosince 2022  6:45

Hotelové kapacity Prahy se v době pandemie covidu-19 částečně snížily. I přesto česká metropole stále patří mezi nejatraktivnější hotelové trhy v regionu...  celý článek

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek