metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -1 °C

Sobota 2. prosince 2023. Svátek má Blanka

Další 4 fotografie v galerii
Unikátní eko statek u Říčan hostil premiéru nového Peugeotu 408 | foto: Peugeot

Unikátní eko statek u Říčan hostil premiéru nového Peugeotu 408

  9:30
Tento zvláštní areál nazývaný Home of AV vás okouzlí na první pohled. Krásně zrekonstruovaný statek jen pár kilometrů za Prahou nabízí ve stínu staletých dubů letní scénu, kde se konají představení a jiné kulturní akce. Prosklený multimediální sál zase poskytuje útočiště v době, kdy počasí venkovním akcím nepřeje. Vnitřní prostory jsou zařízeny s nebývalým vkusem a citem pro harmonii. Kdo by uvěřil, že ještě před pár lety toto místo hyzdila nevzhledná černá skládka?!

Na tu majitelé přišli, až když si areál koupili. Nenechali se ale odradit a vše uklidili, recyklovali, vdechli starým rozbitým věcem nový život. Při budování nového místa použili vyhozené materiály, zkrátka to, co by skončilo na šrotišti, zde našlo nový smysl. Tento vysoce ekologický přístup by mnoha firmám mohl sloužit jako příklad. I pro tuto filozofii udržitelnosti, kterou majitelé objektu Home of AV vyznávají, zvolila značka Peugeot toto místo pro českou premiéru svého nejnovějšího modelu, dynamického fastbacku Peugeot 408.

Pro Peugeot je ekologický přístup klíčovou součástí strategie. Uplatňuje metodu tak zvané cirkulární ekonomiky. Ta zcela mění přístup k používaným materiálům a výsledným produktům. Základními principy je používání stále většího množství recyklovaných materiálů, repasování, opětovného použití a recyklace vozidel a dílů.

Z hlediska náhradních dílů je zase zcela zásadní metodou repasování. Repasované součástky si můžete koupit i dnes. Například repasovaný filtr pevných částic je mnohem levnější než nový, přitom je stejně účinný a mnohem méně zatíží životní prostředí. Všechny autorizované servisy Peugeot mají katalogy, které repasované díly zahrnují. Tyto udržitelné a cenově dostupné díly pak zákazníci mohou v servisech objednávat. Výběr je na vás. V současné době funguje prodej repasovaných dílů ve 155 zemích, včetně Česka, a nabízí přes pět milionů různých součástek.

Unikátní eko statek u Říčan hostil premiéru nového Peugeotu 408

Vraťme se ale k modelu Peugeot 408. I on je příkladem ekologických snah značky Peugeot. Už dnes nabízí dvě plug-in hybridní verze o výkonech 180 nebo 225 koní. Emise CO2 u těchto modelů dosahují jen 26 g CO2/km a spotřeba paliva na 100 kilometrů je jen něco málo přes jeden litr. A krátce po uvedení přijde i stoprocentně elektrická varianta s nulovými emisemi, zcela tichým provozem a dojezdem na jedno nabití až 400 kilometrů. Dieselový motor už Peugeot 408 ze své nabídky vyřadil úplně a jediný klasický benzinový motor 1.2 PureTech bude v příštím roce nahrazen novým mildhybridním pohonem, který bude mít emise nižší až o 15 procent. Peugeot 408 se tak stane skutečnou ekologickou vizitkou značky Peugeot.

Komentáře

Hlavní zprávy

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek