metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Sobota, 19. září 2020. Svátek má Zita.
Přichází velká revoluce v bydlení. Pražské městské části se zbavují obecních
Luxusní byt (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Mnohamilionové byty už nejsou jen investice

9. května 2012  10:00 Tomáš Belica Metro.cz
Byty za miliony korun najdete kdekoliv po Praze. Ty nejdražší z nejdražších je ale stále třeba hledat v centru města.

Obyvatele holešovického komplexu Prague Marina musel poslat minulý týden statik kvůli hrozbě zřícení jednoho z domů do hotelů. Důvod k naštvanosti mohli mít majitelé o to větší, za byty často zaplatili i mnoho milionů korun. Stále to ale není to nejdražší, co se dá v Praze pořídit.

Rozbít prasátko nestačí

  • Nejdražší byty v centru stojí kolem dvou set tisíc korun za metr.
  • Byty se dělí podle ceny na nízký segment (38 - 49 tisíc/m2), střední (50 - 60 tisíc/m2), vyšší střední (60 - 90 tisíc/m2) a luxusní segment (od 90 tisíc/m2).
  • V luxusním segmentu se dají sehnat například byty v rezidenci Mostecká 21 v Praze 1, které se prodávají od 3,2 do 10,3 milionů bez daně.
  • Ještě dražší byty (od 11,1 do 23,5 milionů bez DPH) nabízí Cubic House v Košířích.

Praha 1 a Praha 6 jsou nejdražší

"Svou lokalitou a cenou kolem 65 tisíc korun za metr se Prague Marina řadí do vyššího středního segmentu," říká Peter Višňovský z realitní kanceláře Lexxus. Ty skutečně nejdražší byty je ale třeba hledat v renovovaných domech v centru města. "Prakticky se jedná o Prahu 1 a Prahu 6 a ceny za metr se pohybují řádově od sto do dvě stě padesáti tisíc," dodává Višňovský.

Není ale problém dát za byt desítky milionů korun. "Jedním z našich nejluxusnějších bytů je prostorný byt situovaný v posledním podlaží projektu Dlouhá 39 s velkou terasou a krásným výhledem na Staré Město a Hrad za 53 milionů," sdělila Ilona Monferini Mančíková, ředitelka developerské firmy FIM Group. Dodává, že lidé tyto byty většinou nekupují jako investici, ale za účelem vlastního bydlení.

Luxusní byty porostou i jinde

Podle odborníků se dá čekat, že luxusní byty budou vyrůstat i v Praze 5 nebo 6, kde je relativně dost volných pozemků. "V Praze již v podstatě nejsou pozemky na tak lukrativních místech, kde by se daly byty prodávat za stejné ceny jako třeba v Pařížské či na Malé Straně," vysvětluje Jan Zachystal ze společnosti RE/MAX.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pomalá jízda některé řidiče rozčiluje. Na nepřiměřené reakce cílí nová kampaň

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2020  5:27

Nevyrazili jste na křižovatce na zelenou do půl sekundy? Šance, že na vás někdo zatroubí, je v Česku velká.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Seriál #martyisdead dostane pokračování

Seriál #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní... Strážce streamu
vydáno 18. září 2020  16:45

Český webový seriál #martyisdead, který v loňském roce uvedla tuzemská internetová televize Mall.tv, se dočká pokračování. Po kyberšikaně má být jeho...  celý článek

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť...
vydáno 18. září 2020  13:28

Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí...  celý článek

VZPOMÍNKY NA PRAHU: 1,2,3, pražské tramvaje startují!

Zahájení provozu Vzpomínky na Prahu
vydáno 18. září 2020  11:00

Kdo z nás by nemiloval (a výjimečně i nenáviděl) Dopravní podnik hl. m. Prahy… Vězte však, že jeho předchůdce se jmenoval Elektrické podniky královského...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám