metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Středa, 27. října 2021. Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe.

Větší foto
Oprava kolejí na Karlově náměstí | foto: Metro.cz

Na Karlově náměstí nepojedou tramvaje

  10:52
Kompletní výměna kolejové křižovatky na Karlově náměstí odstartuje už tento víkend. Rekonstrukcí projde i Moráň a Tylovo náměstí, kde se vymění kolejové oblouky.

Zkoušet opravovat tramvajovou trať na Karlově náměstí jindy než o prázdninách by za normálních okolností způsobilo dopravní kolaps. Alespoň podle zástupců dopravního podniku, kteří se rozhodli využít nynějšího, téměř osmdesátiprocentního, propadu poptávky po přepravě MHD.

Změny

  • Výluka se dotkne tramvajových linek číslo 2, 3, 6, 14, 18, 22, 23, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 a 99. Tyto budou odkloněny.
  • Jako náhradní dopravu do oblasti zastávky Botanická zahrada lze využít autobus 176. Linka bude jen ve směru Stadion Strahov vedena přes dočasně zřízené zastávky Botanická zahrada a Výtoň.

Kromě chystaných oprav tramvajové trati na silně zatíženém Karlově náměstí se totiž rozhodli během následujícího a dvou prodloužených květnových víkendů vyměnit celou kolejovou křižovatku na Karlově náměstí a dvě kolejové konstrukce na Tylově náměstí a na Moráni. Zároveň od 27. dubna do 10. května opraví tramvajovou trať v ulici Na Moráni. Tyto práce přitom dopravce původně plánoval až na příští léto.

„Mimo letní prázdniny bychom vše zároveň provést nemohli, teď si to ale můžeme dovolit. Urychlení oprav ocení především místní, protože zde nebudou tramvaje ještě další rok vydávat zbytečný rámus kvůli polámaným kolejovým obloukům,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Výluka se Pražanů v oblasti náměstí poprvé dotkne tento pátek kolem 20 hodin večer. Do pondělka do zhruba půl jedné ráno tu dopravce obousměrně přeruší provoz tramvají. Konkrétně půjde o úseky mezi Myslíkovou ulicí a Karlovým náměstím, a také Morání a Albertovem.

„Po ukončení tohoto opatření budou navazovat další etapy oprav v oblasti Karlova náměstí a Palackého náměstí. Ukončení všech etap se předpokládá na 10. května. Dopravní podnik bude včas veřejnost o dalších dopravních opatřeních informovat,“ sdělila deníku Metro mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Covidová facka pro hotely? Za ubytování si turisté v Praze připlatí

vydáno 26. října 2021  18:54

Turistický poplatek platil při návštěvě některého z českých či zahraničních měst snad každý Pražan. Pokud se někdo naopak do naší stověžaté metropole...  celý článek

Zelené budovy, v pátek dříve z práce. Firmy hledají úspory, jak si poradit s drahými energiemi

vydáno 26. října 2021  9:59

Nejen krach Bohemia Energy, ale také prudké zvyšování cen energií nutí domácnosti i firmy k rychlému zamyšlení: Kde ušetřit?  celý článek

Práce je nutno dělat pořádně, hájí četné uzavírky v hlavním městě radní Adam Scheinherr

vydáno 26. října 2021  6:25

Starosti potkávají šoféry, kteří využívají Argentinskou či Proseckou ulici. Může za to špatná koordinace? Podzim trápí Pražany nejen kvůli covidu, ale i...  celý článek

Komerční sdělení

Třinec ovládl druhou ligu amerického fotbalu i bez pozitivního Kosniovského

vydáno 26. října 2021

Finále druhé ligy amerického fotbalu přineslo napínavou zápletku. Třinec Sharks přicestovali na hřiště Pardubic Stallions bez quarterbacka Alana...  celý článek

Vaše fotky z Prahy