metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 18 °C

Neděle, 1. srpna 2021. Svátek má Oskar.

Větší foto
Oprava kolejí na Karlově náměstí | foto: Metro.cz

Na Karlově náměstí nepojedou tramvaje

  10:52
Kompletní výměna kolejové křižovatky na Karlově náměstí odstartuje už tento víkend. Rekonstrukcí projde i Moráň a Tylovo náměstí, kde se vymění kolejové oblouky.

Zkoušet opravovat tramvajovou trať na Karlově náměstí jindy než o prázdninách by za normálních okolností způsobilo dopravní kolaps. Alespoň podle zástupců dopravního podniku, kteří se rozhodli využít nynějšího, téměř osmdesátiprocentního, propadu poptávky po přepravě MHD.

Změny

  • Výluka se dotkne tramvajových linek číslo 2, 3, 6, 14, 18, 22, 23, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 a 99. Tyto budou odkloněny.
  • Jako náhradní dopravu do oblasti zastávky Botanická zahrada lze využít autobus 176. Linka bude jen ve směru Stadion Strahov vedena přes dočasně zřízené zastávky Botanická zahrada a Výtoň.

Kromě chystaných oprav tramvajové trati na silně zatíženém Karlově náměstí se totiž rozhodli během následujícího a dvou prodloužených květnových víkendů vyměnit celou kolejovou křižovatku na Karlově náměstí a dvě kolejové konstrukce na Tylově náměstí a na Moráni. Zároveň od 27. dubna do 10. května opraví tramvajovou trať v ulici Na Moráni. Tyto práce přitom dopravce původně plánoval až na příští léto.

„Mimo letní prázdniny bychom vše zároveň provést nemohli, teď si to ale můžeme dovolit. Urychlení oprav ocení především místní, protože zde nebudou tramvaje ještě další rok vydávat zbytečný rámus kvůli polámaným kolejovým obloukům,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Výluka se Pražanů v oblasti náměstí poprvé dotkne tento pátek kolem 20 hodin večer. Do pondělka do zhruba půl jedné ráno tu dopravce obousměrně přeruší provoz tramvají. Konkrétně půjde o úseky mezi Myslíkovou ulicí a Karlovým náměstím, a také Morání a Albertovem.

„Po ukončení tohoto opatření budou navazovat další etapy oprav v oblasti Karlova náměstí a Palackého náměstí. Ukončení všech etap se předpokládá na 10. května. Dopravní podnik bude včas veřejnost o dalších dopravních opatřeních informovat,“ sdělila deníku Metro mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

vydáno 31. července 2021  11:11

Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí...  celý článek

Jsou seriály ze světa Marvelu zbytečné? Po Lokim už nikoliv

Strážce streamu
vydáno 30. července 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Psát Strážce streamu o letošních marvelovských seriálech nemá smysl, protože si své fandy a pochvalné kritiky bez problému najdou tak jako tak. Tohoto...  celý článek

Politické trafiky na Žižkově nerozdávají. Radnice Prahy 3 se opět chlubí nejmenším rizikem korupce

vydáno 30. července 2021  6:00

Antikorupční webová platforma Hlídač státu letos opět udělovala vysvědčení městským samosprávám. Úspěch opět slaví radnice třetí městské části. Transakce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy