metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 15 °C

Pondělí, 17. května 2021. Svátek má Aneta.

Větší foto
Oprava kolejí na Karlově náměstí | foto: Metro.cz

Na Karlově náměstí nepojedou tramvaje

  10:52
Kompletní výměna kolejové křižovatky na Karlově náměstí odstartuje už tento víkend. Rekonstrukcí projde i Moráň a Tylovo náměstí, kde se vymění kolejové oblouky.

Zkoušet opravovat tramvajovou trať na Karlově náměstí jindy než o prázdninách by za normálních okolností způsobilo dopravní kolaps. Alespoň podle zástupců dopravního podniku, kteří se rozhodli využít nynějšího, téměř osmdesátiprocentního, propadu poptávky po přepravě MHD.

Změny

  • Výluka se dotkne tramvajových linek číslo 2, 3, 6, 14, 18, 22, 23, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 a 99. Tyto budou odkloněny.
  • Jako náhradní dopravu do oblasti zastávky Botanická zahrada lze využít autobus 176. Linka bude jen ve směru Stadion Strahov vedena přes dočasně zřízené zastávky Botanická zahrada a Výtoň.

Kromě chystaných oprav tramvajové trati na silně zatíženém Karlově náměstí se totiž rozhodli během následujícího a dvou prodloužených květnových víkendů vyměnit celou kolejovou křižovatku na Karlově náměstí a dvě kolejové konstrukce na Tylově náměstí a na Moráni. Zároveň od 27. dubna do 10. května opraví tramvajovou trať v ulici Na Moráni. Tyto práce přitom dopravce původně plánoval až na příští léto.

„Mimo letní prázdniny bychom vše zároveň provést nemohli, teď si to ale můžeme dovolit. Urychlení oprav ocení především místní, protože zde nebudou tramvaje ještě další rok vydávat zbytečný rámus kvůli polámaným kolejovým obloukům,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Výluka se Pražanů v oblasti náměstí poprvé dotkne tento pátek kolem 20 hodin večer. Do pondělka do zhruba půl jedné ráno tu dopravce obousměrně přeruší provoz tramvají. Konkrétně půjde o úseky mezi Myslíkovou ulicí a Karlovým náměstím, a také Morání a Albertovem.

„Po ukončení tohoto opatření budou navazovat další etapy oprav v oblasti Karlova náměstí a Palackého náměstí. Ukončení všech etap se předpokládá na 10. května. Dopravní podnik bude včas veřejnost o dalších dopravních opatřeních informovat,“ sdělila deníku Metro mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sousede, nahlas smrádek. Web vznikl pro boj s továrnou na psí žrádlo

vydáno 17. května 2021  14:42

Obyvatele západního okraje Prahy donedávna štval zápach z firmy vyrábějící granule. Teď se údajně společnost polepšila.  celý článek

Ulovte bestie! Milovnice Prahy a matka tří dětí sbírá „neživá“ zvířata. Pomoci jí může každý

vydáno 17. května 2021  5:57

Projekt Pražské zkratky nelení. Na jeho webu najdete tipy nejen na zajímavé procházky, ale třeba i na knihy nebo hry o Praze. Nadšená průvodkyně chystá i...  celý článek

Mají garáž, přesto parkují na ulici. Místo auta je skladiště. Češi vlastní hodně věcí

vydáno 16. května 2021  15:32

Bicykly, lyže nebo sáňky. Ale i sušáky na prádlo. To jsou také české garáže. „Je vidět, že jsme konzumní společnost,“ říká architektka.   celý článek

U malíře na Malé Straně, aneb Když Moucha není Mucha

vydáno 16. května 2021  11:04

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy