metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Středa, 29. září 2021. Svátek má Michal.

Větší foto
Tenhle Zeppelin NT je největším modelem svého druhu na světě. | foto: Temper Communication

Nad Evropou létá unikátní vzducholoď. Zítra bude nad Vyšehradem

  12:04
Na evropské nebe opět vstoupila poloztužená vzducholoď Zeppelin NT.

Nad starým kontinentem je v těchto dnech vidět vzducholoď. Impozantní dopravní prostředek, poloztužená vzducholoď Zeppelin NT, létá v barvách společnosti Goodyear. Je největším modelem svého druhu na světě. Mimo jiné proletěla nad legendárním závodním okruhem v německém Nürburgringu, kde pro sportovní kanál Eurosport nasnímala letecké záběry závodů Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR). Goodyear stal oficiálním dodavatelem pneumatik pro závody WTCR.

Impozantní vzducholoď navštívila různá evropská města a události kalendáře motoristických závodů. Na vlastní oči ji však bylo možné vidět také během jejích přeletů do tak atraktivních evropských měst jako Londýn, Milán, Le Mans. Nyní z polské Wroclavi míří nad Prahu a také nad Plzeň a Trutnov. Nad pražským Vyšehradem bude kroužit už zítra dopoledne. Během evropské cesty vzducholodi se na vybraných místech podél celé trasy konají oslavy jejího příletu i řada speciálních akcí.

Známá ikonická vzducholoď, kterou lze na obloze spatřit již od 90. let minulého století, nabízí nejen nezapomenutelný a ojedinělý zážitek, ale také zprostředkovává unikátní letecké záběry nejzajímavějších motoristických závodů, včetně 24 Hodin Le Mans.

V srpnu se bude pohybovat nad Německem a Francií. Letěla nad závody Britského mistrovství cestovních vozů (BTCC) v Brands Hatch. Zajistila tam televizní záběry, díky nimž budou moci fanoušci motoristického sportu pozorovat závody ze zcela nové perspektivy, a nabídne také památeční lety přes britskou metropoli pro veřejnost.

„Objevování nového bylo se značkou Goodyear vždy neodmyslitelně spojeno. Po svém vítaném návratu na evropské nebe v roce 2020 letos vzducholoď Goodyear navštíví více měst a více sportovních událostí a po cestě proletí řadou světově proslulých míst. Při letech v Německu, Francii, Itálii, Spojeném  království, Polsku, Dánsku a Slovinsku tak bude vzducholoď Goodyear v létě dále předávat poselství o odhodlání značky Goodyear jít stále dál,“ řekl Piotr Nagalski, marketingový ředitel Goodyear v Evropě.

Komentáře

Hlavní zprávy

Požitek ze skateboardingu je nádherná věc, říká trenér Martin Hořák

vydáno 28. září 2021  17:54

Jednatřicetiletý trenér skateboardingu Martin Hořák má na ruce vytetovaný nápis Skate is My Life. Tomuto sportu se věnuje už dvaadvacet let i jako aktivní...  celý článek

Opravdu nám scházejí všechny stavby, které jsme bourali? A ještě zbouráme?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. září 2021  16:05

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Český unikát. Podívejte se přímo do kladenských věžáků

vydáno 27. září 2021  5:06

Přijeďte na vlastní kůži zažít, že Kladno není jen kolébkou hokejových nadějí, ale nabízí mnohem víc.  celý článek

Autobusoví šotoušové měli svátek. V Letňanech se konala přehlídka

vydáno 27. září 2021  4:47

Čtvrtý ročník Autobusového dne PID potěšil v sobotu v Praze všechny milovníky veřejné dopravy. Na autobusovém terminálu u stanice metra Letňany se konala...  celý článek

Vaše fotky z Prahy