metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 10 °C

Středa, 20. března 2019. Svátek má Světlana.
Resslova ulice nyní
Další 1 fotografie v galerii
Resslova ulice nyní | foto: Metro.cz

Nejdřív překážky, teď asfaltové provizorium. Dlaždiči nestíhají

1. listopadu 2018  13:30 Pavel Urban Metro.cz
Kvůli pomalému tempu dělníků se na chodník v Resslově ulici vrátí kostky až na jaře.

Procházka kolem chrámu Cyrila a Metoděje směrem ke Karlovu náměstí připomínala před pár týdny chůzi po překážkové dráze. Dělníci Pražské energetiky (PRE) tu na přání Technické správy komunikací (TSK) pokládali přivaděč elektřiny ke vchodu do metra. Kvůli tomu rozkopali chodník tak, že se Pražané museli spokojit s provizorními kovovými můstky přes díry. Denně tudy přitom prochází stovky lidí včetně studentů místní fakulty ČVUT nebo Českoslovanské akademie obchodní.

Práce se zde tento týden chýlí ke konci. Podle řady Pražanů ale výsledek za čekání rozhodně nestál. Místo původních dlažebních kostek zde totiž dělníci chodník jen zalátali asfaltem.

„Zakryli jsme ho tak na přání správy komunikací. TSK se sama rozhodla, že se jejich dodavatelem na vydláždění povrchu stane firma DAP. Ta však práce již letos udělat nestihne, proto došlo k položení provizorního povrchu,“ říká pro deník Metro mluvčí PRE Petr Holubec a doplňuje, že se sem kostky vrátí na jaře příštího roku.

Fotogalerie

Sloupek Julie Červené:

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové za zpoždění nemohou dělníci od DAP, ale ti od PRE. Jejich práce se prý zpozdily proti původním předpokladům natolik, že se muselo přistoupit k nevzhlednému provizoriu. Položení asfaltu údajně byl jediný způsob, jak na chodníku přes zimu umožnit zimní úklid. „Konečná zádlažba bude provedena po kompletním ukončení prací a ve vhodných klimatických podmínkách. Půjde o kompletní předlažbu v celé šíři chodníku, a nejen v místě, kde PRE mělo staveniště a nyní je zde provizorní povrch,“ vysvětluje Lišková.

V širším okolí Karlova náměstí se budou dělníci činit i v dalších týdnech. V nedaleké Myslíkově ulici například vyměňují pracovníci dopravního podniku pražce a brousí tramvajové koleje, později se přesunou až k Národnímu divadlu. „Současně také dojde ke koordinaci se správou komunikací, která prověří technický stav mostu Legií,“ uvádí dopravní podnik.

Pražské vodovody a kanalizací v okolí Vítězné ulice provádějí rekonstrukce vodovodů. Ulice se má později uzavřít pro řidiče aut. Dokdy zde budou chodci obcházet rozkopané brázdy, není zatím jasné.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bacha na suché ruce, říká profesionální výčepní Veronika

Veronika Mikésková
vydáno 19. března 2019  15:46

Při pohledu na fotografii elitní výčepní a lektorky kvality plzeňského piva Veroniky Mikéskové není těžké si představit, co se honí v hlavách hospodských,...  celý článek

Učíme používat mobil i navazovat přátelství, říká Lenka Šumanová z organizace Fosa

Organizace Fosa o.p.s. se zabývá pomocí handicapovaným a znevýhodněným lidem
vydáno 19. března 2019  10:58

Pražská organizace Fosa se zabývá pomocí handicapovaným a znevýhodněným lidem, usiluje o jejich samostatnost a co největší možné začlenění do společnosti....  celý článek

Sloupek Ivana Adamoviče: Japoncem na medníku

Ivan Adamovič
vydáno 19. března 2019  9:56

„Že je ohrožená, to nám sdělilo asi sto tabulek připevněných na stromech,“ píše ve svém sloupku průvodce přítomností.  celý článek

Komerční sdělení

Nevšední zážitek! Americký fotbal se vrací na Žižkov

Nevšední zážitek! Americký fotbal se vrací na Žižkov
vydáno 19. března 2019  7:00

Nevšední sportovní zážitek se vrací na stadion Viktorie Žižkov. Emoce a adrenalin rozproudí 31. března start 26. ročníku Paddock ligy amerického fotbalu.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám