metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Resslova ulice nyní
Další 1 fotografie v galerii
Resslova ulice nyní | foto: Metro.cz

Nejdřív překážky, teď asfaltové provizorium. Dlaždiči nestíhají

1. listopadu 2018  13:30 Pavel Urban Metro.cz
Kvůli pomalému tempu dělníků se na chodník v Resslově ulici vrátí kostky až na jaře.

Procházka kolem chrámu Cyrila a Metoděje směrem ke Karlovu náměstí připomínala před pár týdny chůzi po překážkové dráze. Dělníci Pražské energetiky (PRE) tu na přání Technické správy komunikací (TSK) pokládali přivaděč elektřiny ke vchodu do metra. Kvůli tomu rozkopali chodník tak, že se Pražané museli spokojit s provizorními kovovými můstky přes díry. Denně tudy přitom prochází stovky lidí včetně studentů místní fakulty ČVUT nebo Českoslovanské akademie obchodní.

Práce se zde tento týden chýlí ke konci. Podle řady Pražanů ale výsledek za čekání rozhodně nestál. Místo původních dlažebních kostek zde totiž dělníci chodník jen zalátali asfaltem.

„Zakryli jsme ho tak na přání správy komunikací. TSK se sama rozhodla, že se jejich dodavatelem na vydláždění povrchu stane firma DAP. Ta však práce již letos udělat nestihne, proto došlo k položení provizorního povrchu,“ říká pro deník Metro mluvčí PRE Petr Holubec a doplňuje, že se sem kostky vrátí na jaře příštího roku.

Fotogalerie

Sloupek Julie Červené:

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové za zpoždění nemohou dělníci od DAP, ale ti od PRE. Jejich práce se prý zpozdily proti původním předpokladům natolik, že se muselo přistoupit k nevzhlednému provizoriu. Položení asfaltu údajně byl jediný způsob, jak na chodníku přes zimu umožnit zimní úklid. „Konečná zádlažba bude provedena po kompletním ukončení prací a ve vhodných klimatických podmínkách. Půjde o kompletní předlažbu v celé šíři chodníku, a nejen v místě, kde PRE mělo staveniště a nyní je zde provizorní povrch,“ vysvětluje Lišková.

V širším okolí Karlova náměstí se budou dělníci činit i v dalších týdnech. V nedaleké Myslíkově ulici například vyměňují pracovníci dopravního podniku pražce a brousí tramvajové koleje, později se přesunou až k Národnímu divadlu. „Současně také dojde ke koordinaci se správou komunikací, která prověří technický stav mostu Legií,“ uvádí dopravní podnik.

Pražské vodovody a kanalizací v okolí Vítězné ulice provádějí rekonstrukce vodovodů. Ulice se má později uzavřít pro řidiče aut. Dokdy zde budou chodci obcházet rozkopané brázdy, není zatím jasné.

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám