metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 29 °C

Čtvrtek, 20. června 2019. Svátek má Květa.
Resslova ulice nyní
Další 1 fotografie v galerii
Resslova ulice nyní | foto: Metro.cz

Nejdřív překážky, teď asfaltové provizorium. Dlaždiči nestíhají

1. listopadu 2018  13:30 Pavel Urban Metro.cz
Kvůli pomalému tempu dělníků se na chodník v Resslově ulici vrátí kostky až na jaře.

Procházka kolem chrámu Cyrila a Metoděje směrem ke Karlovu náměstí připomínala před pár týdny chůzi po překážkové dráze. Dělníci Pražské energetiky (PRE) tu na přání Technické správy komunikací (TSK) pokládali přivaděč elektřiny ke vchodu do metra. Kvůli tomu rozkopali chodník tak, že se Pražané museli spokojit s provizorními kovovými můstky přes díry. Denně tudy přitom prochází stovky lidí včetně studentů místní fakulty ČVUT nebo Českoslovanské akademie obchodní.

Práce se zde tento týden chýlí ke konci. Podle řady Pražanů ale výsledek za čekání rozhodně nestál. Místo původních dlažebních kostek zde totiž dělníci chodník jen zalátali asfaltem.

„Zakryli jsme ho tak na přání správy komunikací. TSK se sama rozhodla, že se jejich dodavatelem na vydláždění povrchu stane firma DAP. Ta však práce již letos udělat nestihne, proto došlo k položení provizorního povrchu,“ říká pro deník Metro mluvčí PRE Petr Holubec a doplňuje, že se sem kostky vrátí na jaře příštího roku.

Fotogalerie

Sloupek Julie Červené:

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové za zpoždění nemohou dělníci od DAP, ale ti od PRE. Jejich práce se prý zpozdily proti původním předpokladům natolik, že se muselo přistoupit k nevzhlednému provizoriu. Položení asfaltu údajně byl jediný způsob, jak na chodníku přes zimu umožnit zimní úklid. „Konečná zádlažba bude provedena po kompletním ukončení prací a ve vhodných klimatických podmínkách. Půjde o kompletní předlažbu v celé šíři chodníku, a nejen v místě, kde PRE mělo staveniště a nyní je zde provizorní povrch,“ vysvětluje Lišková.

V širším okolí Karlova náměstí se budou dělníci činit i v dalších týdnech. V nedaleké Myslíkově ulici například vyměňují pracovníci dopravního podniku pražce a brousí tramvajové koleje, později se přesunou až k Národnímu divadlu. „Současně také dojde ke koordinaci se správou komunikací, která prověří technický stav mostu Legií,“ uvádí dopravní podnik.

Pražské vodovody a kanalizací v okolí Vítězné ulice provádějí rekonstrukce vodovodů. Ulice se má později uzavřít pro řidiče aut. Dokdy zde budou chodci obcházet rozkopané brázdy, není zatím jasné.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Lions poprvé v Paddock lize padli. I tak je čeká semifinále doma

Lions poprvé v Paddock lize padli. I tak je čeká semifinále doma
vydáno 20. června 2019  7:00

Až v předposledním kole Paddock ligy amerického fotbalu našli Prague Lions přemožitele. V devátém kole nastoupili Lions k odvetě proti Pardubicím...  celý článek

Ze Starého Chodova budou muset místní překonávat silnici podchodem. Cesta se protáhne o kilometr

Chodovská lávka překonává 9 jízdních pruhů dálnice.
vydáno 20. června 2019  6:42

Především seniory a maminky s kočárky ze Starého Chodova a okolí čeká dle místních krušné léto. První červencový den jim tu totiž dělníci na dva měsíce...  celý článek

Nechtějte po mně, abych udělala Lízu Simpsonovou, říká muzikálová herečka

Ivana Korolová
vydáno 19. června 2019  13:37

V nakažlivém rytmu svižného elektropopu jí přibývají hlasy v hitparádách i počty zhlédnutí vydařených klipů. Ivanu Korolovou zkrátka už nebudeme znát...  celý článek

Vyhrajte báječnou cestu pro dva a leťte ještě ten samý den

Amsterdam
vydáno 19. června 2019  10:51

Jste dost akční? Máte rádi bláznivé nápady? Pak je tato soutěž pro vás jako dělaná. Sbalit kufr a přijít na určené místo v daný den není tak těžké....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám