metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Úterý, 11. prosince 2018. Svátek má Dana.
Resslova ulice nyní
Další 1 fotografie v galerii
Resslova ulice nyní | foto: Metro.cz

Nejdřív překážky, teď asfaltové provizorium. Dlaždiči nestíhají

1. listopadu 2018  13:30 Pavel Urban Metro.cz
Kvůli pomalému tempu dělníků se na chodník v Resslově ulici vrátí kostky až na jaře.

Procházka kolem chrámu Cyrila a Metoděje směrem ke Karlovu náměstí připomínala před pár týdny chůzi po překážkové dráze. Dělníci Pražské energetiky (PRE) tu na přání Technické správy komunikací (TSK) pokládali přivaděč elektřiny ke vchodu do metra. Kvůli tomu rozkopali chodník tak, že se Pražané museli spokojit s provizorními kovovými můstky přes díry. Denně tudy přitom prochází stovky lidí včetně studentů místní fakulty ČVUT nebo Českoslovanské akademie obchodní.

Práce se zde tento týden chýlí ke konci. Podle řady Pražanů ale výsledek za čekání rozhodně nestál. Místo původních dlažebních kostek zde totiž dělníci chodník jen zalátali asfaltem.

„Zakryli jsme ho tak na přání správy komunikací. TSK se sama rozhodla, že se jejich dodavatelem na vydláždění povrchu stane firma DAP. Ta však práce již letos udělat nestihne, proto došlo k položení provizorního povrchu,“ říká pro deník Metro mluvčí PRE Petr Holubec a doplňuje, že se sem kostky vrátí na jaře příštího roku.

Fotogalerie

Sloupek Julie Červené:

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové za zpoždění nemohou dělníci od DAP, ale ti od PRE. Jejich práce se prý zpozdily proti původním předpokladům natolik, že se muselo přistoupit k nevzhlednému provizoriu. Položení asfaltu údajně byl jediný způsob, jak na chodníku přes zimu umožnit zimní úklid. „Konečná zádlažba bude provedena po kompletním ukončení prací a ve vhodných klimatických podmínkách. Půjde o kompletní předlažbu v celé šíři chodníku, a nejen v místě, kde PRE mělo staveniště a nyní je zde provizorní povrch,“ vysvětluje Lišková.

V širším okolí Karlova náměstí se budou dělníci činit i v dalších týdnech. V nedaleké Myslíkově ulici například vyměňují pracovníci dopravního podniku pražce a brousí tramvajové koleje, později se přesunou až k Národnímu divadlu. „Současně také dojde ke koordinaci se správou komunikací, která prověří technický stav mostu Legií,“ uvádí dopravní podnik.

Pražské vodovody a kanalizací v okolí Vítězné ulice provádějí rekonstrukce vodovodů. Ulice se má později uzavřít pro řidiče aut. Dokdy zde budou chodci obcházet rozkopané brázdy, není zatím jasné.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mobilní generace mají méně sexu, než ty starší

Ilustrační snímek
vydáno 10. prosince 2018  16:48

Elektronika nás ovládá na každém kroku. I když si možná myslíme, že ji řídíme my. Mobilní telefony tvoří totiž jednu z nejčastějších položek, kterou...  celý článek

Bajku o záchranářích ze 112 vydávají autoři za skutečnost

(ilustrační foto)
vydáno 10. prosince 2018  15:43

Pokud budete do telefonu fňukat, operátorka linky 112 vás klidně seřve. Na druhou stranu ale snadno pozná přes zvuk ve sluchátku výbuch petardy od...  celý článek

Největší inspirací je pro mě Ed Sheeran, říká mladá zpěvačka

Tereza Balonová
vydáno 10. prosince 2018  13:18

Je čerstvě plnoletá a už objíždí velké kluby na turné s kapelou Jelen. V sobotu vystoupí ve Foru Karlín. A to s vlastními písněmi. Bývalá volejbalová...  celý článek

V ulicích v Praze 8 přibyly tabulky, vysvětlují původ názvů ulic

Michal Švarc s cedulí o Vojtěchu Rakousovi.
vydáno 10. prosince 2018  11:48

Asi to znáte. Bydlíte někde léta, a přesto je pro vás jméno vaší ulice záhadou. Tento fenomén se rozhodli zhruba před čtyřmi měsíci změnit v osmé městské...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám