metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 7 °C

Čtvrtek, 17. ledna 2019. Svátek má Drahoslav.
Ozzy Osbourne
Větší foto
Ozzy Osbourne | foto: Sony Music

Ozzy a Stouni ucpou Prahu, pak dorazí harleyáři

13. června 2018  9:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Uzavírky způsobí v následujících dnech nejen opravy, ale také společenské akce.

Dnes večer se na letišti v Letňanech uskuteční koncert zpěváka Ozzyho Osbourna. Z tohoto důvodu dopravní podnik přemístí na celý den zastávky všech autobusových linek, které tu obvykle staví.

„K dopravě na akci doporučujeme využít linku metra C do stanice Letňany, jejíž provoz bude posílen. Po skončení koncertu bude přibližně od 22.30 do půlnoci provoz posílen na všech linkách metra,“ řekla deníku Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Kvůli koncertu se autům dnes uzavřou také některé ulice v Praze 18 a 19. Konkrétně jde například o ulice Jilemnická, Hůlkova, Tupolevova, Toužimská, Ivančická, Ašská, Beladova, Dětenická, Slovačíkova a Žacléřská. „Vjezd bude umožněn pouze MHD, vozům Integrovaného záchranného systému a držitelům vjezdových rezidenčních karet v Praze 18 a Praze 19,“ dodává Řehková.

V areálu Letiště Letňany se 4. července představí také legendární kapela Rolling Stones. U letňanského areálu touto dobou rovněž parkovat nepůjde. „Dohodli jsme, že metro bude jezdit až do dvou do rána. Vzhledem k tomu, že koncert má končit ve 23 hodin, do centra se dostanete bez komplikací,“ uvedl Serge Grimaux, který koncert pořádá.

O dopravní komplikace nebudou „ochuzeni“ ani obyvatelé Holešovic. Od 5. do 8. července sem totiž přijede šedesát tisíc motorkářů z více než sedmdesáti zemí světa, aby zde na Výstavišti oslavili 115. výročí motorkářské značky Harley-Davidson. V souvislosti s akcí se uzavřou desítky ulic v okolí areálu. Podle organizátorů navíc kolem nebude projíždět ani MHD. „Čtyřdenní oslavy budou znamenat určité dopravní omezení. Alespoň zčásti to plánujeme místním kompenzovat rodinným dnem,“ říká pořadatel Jaroslav Vavřina.

Dopravu příští víkend omezí United Islands of Prague

  • Patnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu se po loňské premiéře v Karlíně letos opět vrací na stejné místo.
  • Uzavírky, omezení dopravy a zákaz parkování se budou příští pátek 22. června týkat Karlínského náměstí před a za kostelem, přilehlé ulice Kollárova a parkoviště v severozápadní části Karlínského náměstí. Dále půjde o oblast Kaizlových sadů, zejména ulice U Invalidovny, Za Invalidovnou a  Molákova.
  • V sobotu 23. června bude zcela uzavřena ulice Křižíkova v oblasti mezi Karlínským náměstím a Kaizlovými sady, části přilehlých ulic Thámova a Březinova, a Lyčkovo náměstí. Návrat k běžnému stavu nastane v neděli od 8 hodin ráno.
  • Náhradní parkování pro rezidenty bude zajištěno v ulici Sokolovské v oblasti Kaizlových sadů a na Rohanském ostrově. Vyhrazená stání pro invalidy zůstanou zachována, stejně jako přístup ke garážím a průjezd do nich bude umožněn. „Prosíme všechny obyvatele Karlína o pochopení a vstřícnost, neboť v oblastech uzavírky budou stát pódia, stánky s občerstvením, technické zázemí festivalu a podobně,“ uvádí radnice Prahy 8 na svém webu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Spider-Man kráčí po Karlově mostě

Michelle Jonesová a Tom Holland (Spider-Man)
vydáno 17. ledna 2019  5:55

Upoutávky na nový film o pavoučím muži ukazují záběry pražských lokací.  celý článek

Opilce na našich sjezdovkách policie kontrolovat nemůže

Ilustrační snímek
vydáno 16. ledna 2019  14:45

Příležitostí dát si pivo nebo panáka je na sjezdovkách a v jejich blízkosti víc než dost.  celý článek

Dánští detektivové naposledy stylově. Řeší mumie a potraty

Série knih Jussiho Adlera-Olsena čítá již sedm dílů. Složka 64 bude poslední...
vydáno 16. ledna 2019  11:30

Oddělení Q se na plátnech kin pouští do svého posledního případu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám