metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -1 °C

Úterý 14. ledna 2025. Svátek má Radovan

Praha přivítá klenoty: Kravitz, Starr nebo Ozzy

  7:51
Koncerty světových hvězd si můžete užívat celý červen. Pravděpodobně jste o některých z těchto vystoupení už slyšeli, ale netušili jste, že se jich sejde v jednom měsíci tolik. Pokud ještě nemáte lístky, pak doufáme, že jste si našetřili dost peněz.

Iron Maiden (Stadion Eden, Praha, 5. července 2016) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Z kopce se pojede už tento víkend. Vysočanská O2 arena totiž nabídne zajímavý dvojboj – vystoupí zde houslový virtuos André Rieu a po něm americký multiinstrumentalista Lenny Kravitz. Pokud v této hale zůstaneme, můžete se těšit v pátek 8. června na akci nazvanou Elvis in Concert. Krále rock’n’rollu na něm představí jeho žena Priscilla. Fanoušci uvidí Elvise na velkoplošné obrazovce v originálních záběrech. Presleyho doprovodí Český národní symfonický orchestr. Za zmínku stojí i vystoupení instrumentálního dua 2Cellos. Těšit se můžete hlavně na filmové melodie.

Rušno bude i v Kongresovém centru, které přivítá Laru Fabian a člena slavných Beatles Ringo Starra. Na něj už ale moc vstupenek nezbývá, tak si pospěšte. Po dvě červnové středy ožije letiště v Letňanech. Nejdříve sem dorazí Ozzy Osbourne a s ním také kapela Hollywood Vampires, kterou založili třeba Alice Cooper nebo Johnny Depp. Ty ale v Praze neuvidíte. Předskokanem však bude Jonathan Davis, zpěvák skupiny Korn. Týden nato zde zahraje další velká legenda – Iron Maiden.

Právě večer 20. června bude v Praze zřejmě nejnabitější. Kromě zmíněných Iron Maiden můžete totiž vyrazit na Pražský hrad na tenoristu Rolanda Villazóna, rock’n’rollové Queens Of The Stone Age do Fora Karlín nebo třeba do Rock Café na hiphopovou partičku La Coka Nostra.

A samozřejmě nezapomeňte během čtvrtého červnového víkendu na festivaly Metronome a United Islands. I tam několik zajímavých jmen potkáte. A to se navíc hned na začátku července můžete těšit na takové hvězdy, jako jsou Pearl Jam (1. 7.) a Rolling Stones o tři dny později.

Chcete-li se v červnu vydat mimo Prahu, také se nebudete nudit. Hned první tři dny v měsíci se koná v Plzni Metalfest i s kapelami Nightwish a Apocalyptica.

Ve středu 6. června zahrají v Ostravě Scorpions a o týden později se předvedou v Plzni Judas Priest. Jethro Tull míří 15. června na Loket a den nato na Sychrov. V Olomouci se 24. června představí Anastacia.

Tečku obstará Aerodrome Festival v Panenském Týnci, kde zahrají Lana del Rey, Macklemore, Limp Bizkit či Wiz Khalifa.

Deník Metro vybral některé významné koncerty v Praze

  • 1. 6. André Rieu (O2 arena)
  • 2. 6. Lenny Kravitz (O2 arena)
  • 5. 6. Rise Against (Forum Karlín)
  • 8. 6. Elvis in Concert (O2 arena)
  • 9. 6. Ben Howard (Lucerna)
  • 13. a 14. 6. Lara Fabian (Kongresové centrum)
  • 13. 6. José Cura (Obecní dům)
  • 13. 6. Ozzy Osbourne (Letiště Letňany)
  • 14. 6. 2Cellos (O2 arena)
  • 15. 6. Arcade Fire (O2 arena)
  • 18. 6. Powerflo (Futurum)
  • 19. 6. Ringo Starr (Kongresové centrum)
  • 20. 6. Queens Of The Stone Age (Forum Karlín)
  • 20. 6. Iron Maiden (Letiště Letňany)
  • 20. 6. Rolando Villazón (Hrad)
  • 20. 6. La Coka Nostra (Rock Café)
  • 22. až 23. 6. Metronome Festival: The Chemical Brothers, Massive Attack (Výstaviště Holešovice)
  • 22. až 23. 6. United Islands: Arcane Roots (Karlín)
Autor: Pavel Urban Metro.cz

Hlavní zprávy

Pracovníky a brigádníky letos čeká řada změn. Přinášíme velký přehled těch nejdůležitějších

vydáno 14. ledna 2025  18:59

Delší zkušební doba, úprava systému podpory v nezaměstnanosti či sezonní brigáda pro čtrnáctileté. To je jen část mnoha změn, jež mohou zaměstnanci i...  celý článek

Chceme z čistírny udělat místo, kam se lidé budou rádi vracet, říká šéf bubenečské památky

vydáno 14. ledna 2025  16:01

Stará čistírna odpadních vod v pražském Bubenči je unikátní památkou. Zhruba před půl rokem areál přešel pod správu městské společnosti Trade Centre Praha...  celý článek

Konec pornografie? Třetina států už je rozhodnutá, lidé začínají používat VPN

vydáno 14. ledna 2025  12:00

Pornografie je nedílnou součástí internetového světa. S její dostupností se ale čím dál tím víc mluví o negativním vlivu na mozek a psychiku. Obsah pro...  celý článek

Zdarma, nebo kolik dovolí vaše peněženka. Českem se šíří „pozitivní epidemie“

vydáno 14. ledna 2025  7:00

Gabriela Bučková, mluvčí královéhradecké Galerie moderního umění, říká, že si nevede detailní statistiku o tom, zda lidé přicházejí na prohlídku expozice...  celý článek