metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
V pokračování muzikálu Mamma Mia opět hraje Meryl Streepová. | foto: Profimedia.cz

Park s dinosaury i pějící Streepová

  8:36
Kdo letos utrhne rekord? Věštíme, které filmy budou letos vůbec nejúspěšnější.

Já, Padouch 3, Kráska a zvíře, Star Wars: Poslední z Jediů nebo hororový snímek podle Stephena Kinga To. Tak zní jména filmů, které byly v loňském roce nejúspěšnější, tedy vydělaly nejvíce peněz. Deník Metro nahlédl do křišťálové koule a přináší osm snímků, jež podle něj letos utrží pohádkové tržby.

Avengers: Infinity War

Fanoušky toužebně očekávaná bitva mocných hrdinů komiksového vydavatelství Marvel se do českých kin podívá 4. května. Vzhledem k mnoha úspěchům jak předchozích dílů série, tak sólových filmů jednotlivých postav se dá očekávat velký triumf. Celosvětové tržby mohou podle filmových odborníků vystoupat až za hranici jedné a půl miliardy dolarů, a to již za první tři až čtyři týdny promítání.

Solo: A Star Wars Story

Zařazení snímku, který se odehrává ve světě Hvězdných válek, v našem žebříčku nejspíš nikoho příliš nepřekvapí. Film, který odstartuje v českých kinech 25. května, bude totiž vyprávět příběh Hana Sola, jedné z nejoblíbenějších postav těchto filmů. Ať už bude kvalita snímku jakákoliv, připočtěme si fakt, že film Star Wars: Poslední z Jediů, který nyní běží v kinech, nejspíše překoná jeden a půl miliardy dolarů celosvětově. Hlad fanoušků po nových dobrodružstvích z předaleké galaxie je tedy stále značný.

Deadpool 2

Brutální, vulgární a také možná nejukecanější superhrdina, který kdy žil, Deadpool, vydělal před dvěma lety téměř osm set milionů dolarů. Stalo se tak i přesto, že byl film mládeži nepřístupný a přišel tak o celou řadu potenciálních příznivců. 1. června se tento kousek pokusí zopakovat, a pokud se mu podaří udržet komediálnost v duchu jedničky, může být úspěšnější než první díl.

Úžasňákovi 2

Nejen čeští diváci milují animované filmy. 15. června se proto na plátna kin po čtrnácti letech vrátí rodina Úžasňákových, která bude podle odborníků cílit na miliardu dolarů celosvětově. Druhý díl by měl začínat tam, kde jednička skončila. Zda se však budou chtít o čtrnáct let zpět vracet i diváci, uvidíme až v červnu.

Jurský svět 2

První díl vydělal zhruba 1,7 miliardy dolarů. Není proto divu, že se 22. června opět vrátí do kin. Že se bude tento úspěch opakovat jen stěží, vědí nejspíš i tvůrci. Na dvojku ale budou chodit davy diváků naladěných na nostalgickou vlnu dinosaurů a nenáročného oddychového dobrodružství.

Mamma Mia 2

Meryl Streepová, Colin Firth i bývalý James Bond Pierce Brosnan zpívající jako o život písně od Abby vydělali v muzikálovém filmu, jenž se stal fenoménem i v Česku, více než 600 milionů dolarů. Pokud se stejný počet diváků sejde opět v kinech, může si studio zaset mnout ruce. Ve filmu se má rovněž objevit Cher, která měla údajně hrát už v prvním díle. Film se v kinech objeví 20. července.

Fantastická zvířata a kde je najít 2

16. listopadu se v kinech zjeví mladý Albus Brumbál s tváří Juda Lawa i staré známé tváře z prvního dílu odehrávajícího se ve světě Harryho Pottera. První díl vydělal v roce 2016 slušných devět set milionů dolarů. Pro společnost Warner Bros. šlo o velký úspěch. Není proto divu, že se s dvojkou Fantastických zvířat pojí velká očekávání. Tahle dojná kráva jen tak vydělávat nepřestane.

Prezident Blaník, Čertoviny

České prostředí je vždy specifické. Proto jsme si pro zástupce tuzemského hitu roku 2018 vybrali hned dva snímky. První je celovečerní film Prezident Blaník, jenž vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne v Česku kandidovat na prezidenta. Hlavní roli ve filmu Prezident Blaník ztvární Marek Daniel, jenž postavu hraje i v úspěšném internetovém seriálu. Film v kinech startuje 1. února. Ten druhý se do kin přiřítil včera. Tvůrce Kameňáků a trilogie Slunce, seno Zdeněk Troška opět přináší českým divákům pohádku. Tentokrát nese název Čertoviny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek