metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 28 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel
Vrah z Klánovického lesa | foto: ČTK

Pozor! V Klánovickém lese se ukrývá vrah, co zastřelil a spálil muže

  21:30
Klánovickému lesu se vyhněte obrovským obloukem. Policie tu pátrá po neznámém podezřelém muži v souvislosti s vraždou, která se stala v polovině letošního června.

Podle svědků se muž v lese stále pohybuje a policie v pondělí v oblasti bezúspěšnou pátrala. Policie o tom dnes informovala na svém webu, kde ukázala pravděpodobnou podobu hledaného.

Zavražděného a ohořelého muže v Klánovickém lese našli lidé 14. června. Podle policie byl muž v lese zastřelen. Podle dosavadních zjištění se vydal do lesa hledat s pomocí minohledačky poklady a jeho rodina ho několik dnů pohřešovala.

Podle svědků se v oblasti pohybuje podezřelý muž, který vypadá velice zasmušile, který působí nepřátelským dojmem a je pravděpodobně ozbrojený.

Policie žádá každého, kdo by měl jakoukoliv informaci o hledaném, aby ji ihned předal polici, například prostřednictvím linky tísňového volání 158. Policie zároveň varuje, aby se lidé nesnažili muže, který je pravděpodobně nebezpečný, zadržet vlastními silami.

„Na místě je, spíše se takové osobě možná dokonce úplně vyhnout doslova velikým obloukem, nebo pokud to není možné, ve své cestě nepokračovat a raději se vrátit na veřejné místo, kde je veliký předpoklad většího počtu osob,“ doporučil policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

Muži je zhruba 40 - 45 let, je přibližně 180 - 185 centimetrů vysoký, má svalnatou až atletickou postavu a široká ramena. Má snědší, spíše opálenou pleť, tmavé obočí, zapadlejší oči, vystouplé lícní kosti, dlouhý, rovný špičatý nos a upravený plnovous. Na sobě měl černou pláštěnku s kapucí a kratším rukávem, kalhoty mu dosahovaly deset centimetrů nad kotníky. Na nohou měl bílé nízké sportovní ponožky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pojede to prázdninově. Na nové jízdní řády vlaků i autobusů se najede v pátek

vydáno 29. června 2022  5:37

Pozítří začíná doba letních jízdních řádů a výluk. Oboje patří k létu stejně neodmyslitelně jako horko, zpocená namačkaná těla a nedostatek deodorantu u...  celý článek

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek

Komerční sdělení

Městská mobilita 2: Rozumný a hbitý pohyb po městských aglomeracích.

vydáno 29. června 2022

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek

V pražském podzemí běhali robohafani. Pomohou vytvořit virtuální mapu tunelů

vydáno 28. června 2022  20:00

Mechaničtí strážci z ČVUT mapovali bez dozoru člověka stovky kilometrů kolektorů. Výsledkem má být unikátní 3D mapa.  celý článek