metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Sobota, 18. září 2021. Svátek má Kryštof.
Libeňský hřbitov | foto: Leotard - Wikimedia Commons

Praha 8 ani magistrát nechtějí soukromý muslimský hřbitov v Libni

  14:53
Radní Prahy 8 odmítli umístění muslimského pohřebiště v Libni. Pozemek, který patří Praze 8, si chtěla od radnice pronajmout Muslimská obec v Praze. Podle Prahy 8 záměr odporuje územnímu plánu. Postoj radnice podpořili rovněž magistrátní úředníci.

Hřbitov měl být vybudován na obecním pozemku v lokalitě Košinka v Libni a navazovat na stávající hřbitov. Celkem měl zabírat plochu 1852 metrů čtverečních. "Radní se záměrem nesouhlasili z toho důvodu, že odporoval územnímu plánu a navíc mu brání rovněž stávající stavební uzávěra," potvrdila mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

Žádost podala obec letos na jaře. Praha 8 ji projednala v květnu, nyní ji zamítl i magistrát. Mělo se jednat o neveřejné pohřebiště pro členy obce. Délka pronájmu v žádosti o vyjádření města k záměru zřízení hřbitova uvedena prý není. S rozhodnutím městské části souhlasil rovněž magistrát. "Hlavní město podporuje stanovisko Prahy 8 a ztotožňuje se s důvody, které Praha 8 uvedla ve svém zamítavém stanovisku," uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Podle mluvčí již magistrátní odbor správy majetku informoval žadatele, že pozemek pro jejich projekt není k dispozici.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy