metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Úterý 16. srpna 2022. Svátek má Jáchym
Libeňský hřbitov | foto: Leotard - Wikimedia Commons

Praha 8 ani magistrát nechtějí soukromý muslimský hřbitov v Libni

  14:53
Radní Prahy 8 odmítli umístění muslimského pohřebiště v Libni. Pozemek, který patří Praze 8, si chtěla od radnice pronajmout Muslimská obec v Praze. Podle Prahy 8 záměr odporuje územnímu plánu. Postoj radnice podpořili rovněž magistrátní úředníci.

Hřbitov měl být vybudován na obecním pozemku v lokalitě Košinka v Libni a navazovat na stávající hřbitov. Celkem měl zabírat plochu 1852 metrů čtverečních. "Radní se záměrem nesouhlasili z toho důvodu, že odporoval územnímu plánu a navíc mu brání rovněž stávající stavební uzávěra," potvrdila mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

Žádost podala obec letos na jaře. Praha 8 ji projednala v květnu, nyní ji zamítl i magistrát. Mělo se jednat o neveřejné pohřebiště pro členy obce. Délka pronájmu v žádosti o vyjádření města k záměru zřízení hřbitova uvedena prý není. S rozhodnutím městské části souhlasil rovněž magistrát. "Hlavní město podporuje stanovisko Prahy 8 a ztotožňuje se s důvody, které Praha 8 uvedla ve svém zamítavém stanovisku," uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Podle mluvčí již magistrátní odbor správy majetku informoval žadatele, že pozemek pro jejich projekt není k dispozici.

Komentáře

Hlavní zprávy

Před covidem byl coworking spíše módou pro jednotlivce, teď se stal pravidlem

vydáno 16. srpna 2022  5:04

Dilema mezi home officem a přítomností v kanceláři. To nyní řeší mnoho firem. Trendy pociťují developeři. Přizpůsobují tomu své plány.  celý článek

Chcete mít z babičky diamant? Moderní trendy vládnou i v pohřebnictví

vydáno 15. srpna 2022  18:14

Novinky se nevyhnou žádnému oboru lidského počínání. I tak konzervativní profese, jako je pohřbívání, nepřešlapuje na místě. Na hřbitově v Ďáblicích...  celý článek

S mazlíčkem do ciziny? Vezměte ho s sebou. Není to ale bez starostí

vydáno 15. srpna 2022  14:26

Češi letos po dvouleté covidové pauze vyrážejí jako o život na dovolenou do zahraničí.  celý článek

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek