Hřbitov na Olšanech je podle Červeného unikátním místem, kam mohou lidé chodit za zelení a odpočinkem, ale i za poznáním. Stará část areálu krytá zelení stromů nabízí pohled na historické hrobky známých osobností, na kaple a další unikátní stavby. "Chtěli bychom Olšanské hřbitovy představit jako kulturní místo, které je otevřeno živým lidem," řekl ředitel. "Už dnes sem chodí na procházky maminky s kočárky, studenti se tu učí a čtou," doplnil. Právě to chce Červený podpořit.
Společenské akce budou v historické části hřbitova
Návštěvníci a pozůstalí se podle něho nemusí obávat, že by společenské akce narušily pietu místa. Zvláště v historické části hřbitova jsou zelené plochy, na nichž by se podobné akce mohly odehrávat, aniž by kohokoli rušily. "Z Olšan by se mohl stát takový pražský Père-Lachaise," přirovnává Červený pražské místo posledního odpočinku k významnému pařížskému hřbitovu, který proslul v celém světě.
Řada významných pomníků a hrobek na Olšanech je v havarijním stavu. Hrozí nevratné poškození. Výši investice nezbytné pro jejich záchranu vyčíslila správa pražských hřbitovů, která je příspěvkovou organizací Prahy, na desítky milionů korun.