metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 2 °C

Sobota 18. ledna 2025. Svátek má Vladislav

Čtyřicet bývalých představitelů Prahy 11 čelí obvinění kvůli prodeji majetku

  10:39aktualizováno  16:51
Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili 39 bývalých zastupitelů Prahy 11 a jednoho zaměstnance tamní radnice kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního majetku v letech 2010 a 2011. Škoda činí téměř 20 milionů korun. Jako první to uvedl Český rozhlas.

Jižní Město | foto: ČTK

Mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že podezřelí schválili prodej v rozporu se zákonem o hlavním městě Praze. Nyní čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a z porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Starosta už si obvinění převzal

Podle dostupných informací by mělo jít o tehdejší zastupitele z řad ODS, ČSSD a KSČM. Ppolicisté prošetřují prodej pozemků, jež se nacházejí podél ulic Ryšavého, Stříbrského a Ke Stáčírně. Prodej pozemků u ulice Stříbrského by se měl týkat ještě rozhodnutí zastupitelstva zvoleného v letech 2006 až 2010. Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (dříve ODS, nyní bezpartijní) se k obvinění nechtěl blíže vyjadřovat. „Obvinění jsem převzal a předal svému právnímu zástupci. Stanovisko zatím nemám,“ sdělil Mlejnský.

Policisté z Útvaru odhalování organizovaného zločinu zasahovali na radnici Prahy 11 loni na podzim, kdy si odnesli údajně dokumenty a počítače z majetkoprávního odboru. Starosta Dalibor Mlejnský tehdy uvedl, že si policisté vzali dokumenty týkající se úplatného převodu majetku za posledních šest let a privatizace bytů. Opoziční zastupitelé Mlejnského a vedení Prahy 11 dlouhodobě kritizovali za některé zakázky nebo prodeje pozemků. Mlejnský vždy kritiku odmítal. Zastupitelů v Praze 11 je 45.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Němci oslepli láskou jen částečně. Na dramata si účastníci nového Love is blind moc nepotrpí

Strážce streamu
vydáno 17. ledna 2025  14:00

STRÁŽCE STREAMU Faktu, že je „teplé pivo horší než studená Němka“ si byl vědom již fiktivní český velikán Jára Cimrman. A nově se o tom může přesvědčit každý, kdo si na...  celý článek

Před osmdesáti lety zmizel smělý Švéd, který zachránil sto tisíc lidských životů

vydáno 17. ledna 2025  5:35

Raoul Wallenberg se narodil se stříbrnou lžičkou v ústech. To vše zahodil a přesídlil do válečné Budapešti, kde zachránil 100 tisíc Židů. „Odměnou“ mu byl...  celý článek

Most starší než Karlův? Narazili jsme na poklady ukryté na starých obchodních stezkách

vydáno 16. ledna 2025  16:28

Řítíme se za volanty svých vozů vstříc turistickým lákadlům. Ale unikají nám místa, kde se leckdy psala zajímavá historie. Deník Metro proto představuje...  celý článek

Dezinformace se netýkají jenom covidu a politiky, ale dokonce i obezity

vydáno 16. ledna 2025  12:32

Redukce váhy, tedy hubnutí, je především běh na dlouhou trať. Pro některé to představuje celoživotní úsilí, kdy se potácejí od jednoho pokusu k druhému a...  celý článek