Loni první ročník festivalu, který v kulisách pražské architektury prezentuje videomapping a různé světelné instalace, navštívilo přibližně 250.000 lidí. Letos pořadatelé po jeho skončení odhadovali, že přišlo asi o sto tisíc návštěvníků více. Konečné číslo Praha, která na festival přispěla pěti miliony korun, dostala od mobilních operátorů. Ti poskytli údaje o tom, kolik lidí se v daný okamžik pohybovalo v místech festivalu. Novotný připomněl, že data jsou anonymizovaná. Zjistit podle něj lze z domicilu jednotlivých přístrojů, zda je návštěvník z Prahy, zda přijel z jiného města v republice nebo ze zahraničí - což je podle něj pro město podstatné.
Telefony se sčítaly na třech místech
Měřilo se na třech místech konání festivalu, na Kampě, na Staroměstském náměstí a na náměstí Míru. Na Kampě bylo podle Novotného z celkového počtu diváků 29 procent ze zahraničí. Na Staroměstském náměstí celých 42 procent návštěvníků ze zahraničí, což je za čtyři festivalové dny 88 tisíc lidí. Novotný vyvozuje, že v Praze pravděpodobně přenocovali a přiblížili se tak průměrnému počtu 2,8 dne, které zahraniční návštěvníci v Praze podle statistik stráví.
Některá místa v hlavním městě, kde je festival odehrával, byla po všechny dny návštěvníky zaplněna a chvílemi davy lidí působily problémy v dopravě. Město, které je partnerem festivalu, ale nepřistoupilo k žádným dopravním omezením, jak to činí v případě sportovních akcí. „Počítáme, že pro příští ročník budeme muset tým posílit o lidi, kteří se budou starat jen o pohyb lidí v jednotlivých lokacích,“ řekla ČTK již dříve za pořadatele Nikola Lörinzová. Omezovat počet návštěvníků ale třeba tím, že by se festival, byť symbolicky, zpoplatnil, zatím pořadatelé nechtějí.