metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Čtvrtek 28. září 2023. Den české státnosti
Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Kaviár s kolou zdarma, pizza za sex, i děti s rumem

  17:40
Pražští strážníci za sebou mají víkend, který přinesl několik netradičních situací. Třeba hospodskou rvačku mezi dvěma ženami, která ukázala, že při podobných bitkách se nevyplatí mít v podniku jen sádrokartonovou zeď.

Kaviár s kolou zdarma, pizzu za sex
Útratu za téměř dva tisíce korun odmítala zaplatit mladá žena v centru Prahy. Dvacetiletá cizinka v neděli večer dostala chuť na ne příliš tradiční kombinaci. Vybrala si k tomu restauraci v Pařížské ulici, kde si objednala kolu a kaviár. Protože hlídka na místě nemohla zjistit její totožnost, předvedli ji strážníci z Prahy 1 na služebnu republikových kolegů.

Jiné řešení za svou nezaplacenou útratu měl dvaadvacetiletý muž v pizzerii v Korunní ulici. V sobotu večer snědl objednanou pizzu a zapil jí pivem. Neměl však u sebe potřebných 160 korun na zaplacení a začal vykřikovat, že svou útratu zaplatí sexem. K velkému překvapení dalších hostů a obsluhy se přede všemi obnažil a začal onanovat. „Celou situací se bude nadále zabývat správní orgán,“ stojí v tiskové zprávě městské policie.

Hospodská rvačka mezi ženami
Přítel jedné ze dvou žen (ve věku 46 a 57 let) byl už v pátek večer příčinou k dámské bitce. Strážníci vyrazili řešit dramatickou situaci do bistra v Českomoravské ulici. Konflikt jedné z dam s přítelem té druhé vyústil ve fyzické napadení. Vzájemné strkanice skončily poničením stolu, několika židlí a proraženou sádrokartonovou zdí. Přítel mladší ženy, kvůli kterému dle vyjádření obou žen ke konfliktu došlo, slíbil, že vzniklou škodu uhradí.

Mladá řidička pod vlivem amfetaminu
Jízdou po chodníku na sebe v sobotu upozornila devatenáctiletá žena, která následně skončila na policii. V Kolbenově ulici řidička hlídce uvedla, že večer předtím vypila několik piv a jednou si potáhla z cigarety s marihuanou. „Dechová zkouška, které se žena obávala, vykázala negativní výsledek, tedy 0,00 ‰ alkoholu v dechu,“ uvedli strážníci. Zkouška na přítomnost návykových látek však dopadla pozitivně, ukázala se přítomnost amfetaminu. „Slečna byla předána do rukou Policie České republiky,“ dodávají strážníci.

Děti po lahvi rumu skončily v nemocnici
Dvě nezletilé děti si udělaly mejdan u hřbitovní zdi na Floře. „Společnost jim dělala lahev rumu, která se asi zjevila sama. Její původ totiž nebyly schopné vysvětlit,“ komentují strážníci. Na opilou dívku telefonicky upozornil náhodný kolemjdoucí, přivolaná hlídka na místě zjistila, že s dívkou je tu silně opilý i chlapec. Dechová zkouška prokázala u čtrnáctileté dívky téměř 1,7 promile, u stejně starého chlapce přes 1,4 promile alkoholu v dechu. Sanitka je odvezla nemocnice, kde si je vyzvedli jejich rodiče.

Komentáře

Hlavní zprávy

Praha jako kulisy. Český následovník Blade Runnera nakopl domácí sci-fi scénu

vydáno 28. září 2023  6:55

Bod obnovy po téměř deseti letech příprav baví diváky v kinech. Díky netradičnímu zpracování a kvalitním vizuálním efektům přináší závan svěžesti a...  celý článek

Komerční sdělení

Jak připravit klouby na podzimní sychravé počasí?

vydáno 28. září 2023

Léto se pomalu chýlí ke konci, ačkoliv teploměr občas ještě nabídne příjemné teploty. Nicméně, noci se již ochlazují a s tím přicházejí mlhavá rána, kdy...  celý článek

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek