metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 28 °C

Úterý 3. října 2023. Svátek má Bohumil
Největší přehlídka kreativity v Česku bude mezinárodní, nabídne přes 130 projektů. | foto: MAKER FAIRE PRAGUE

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

  16:11
Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé vychytávky.

Opět se bude konat na Výstavišti Praha a nabídne příležitost vidět a vyzkoušet si vynálezy a projekty od nadšenců z různých oblastí – od robotiky a elektroniky až po design a kutilství.

Kromě toho jsou pro návštěvníky připraveny různé workshopy a přednášky. K vidění budou například velkoformátové instalace z Nizozemí, miniroboti z Japonska, obří světelné hry Tetris z Německa nebo ručně dělané kajaky z Polska. „Z moderních technologií se dále zaměříme na AI technologie a jejich využití při tvorbě, čeká nás například workshop AI ve vzdělávání,“ říká organizátor Vojtěch Kolařík.

Další zajímavá akce se koná od zítřka do soboty na výstavišti v Letňanech. Na Veletrhu vědy se bude prezentovat více než sto vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuze. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR a vstup je zdarma.

Lákadly sedmého ročníku budou úniková hra Staňte se tajným agentem, mikroskopické zkoumání spermií různých druhů savců, určování vlastních vzorků hornin či podepisování hlaholicí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fenoménem tuzemské turistiky je dál nomádský styl cestování díky obytňákům a také glamping

vydáno 3. října 2023  17:36

Češi milují cestování. Už několik let to není jen letecky k moři do resortu od cestovek. Táhne také kombinace kempování v přírodě a komfortu nebo obytňáky.  celý článek

Svět golfu zdaleka není jen o jamkách na greenech, říká šéfka golfsoftwarové firmy

vydáno 2. října 2023  19:34

Sára Kubelková měla k práci s lidmi, řízení talentů a jejich rozvoji blízko už během studia andragogiky. V průběhu covidové krize v sobě objevila skrytou...  celý článek

Kultura pro rodiče nabízí alternativu. Děti mohou vzít na představení s sebou

vydáno 2. října 2023  9:00

Chcete zajít za kulturou, ale nemáte hlídání? Nyní můžete i s dětmi, o které se postará zaučený personál.  celý článek

Úspěch terapie záleží na klientově odhodlání, říká psycholog Pavel Pařízek

vydáno 1. října 2023  20:00

Pavel Pařízek je psycholog a zakladatel webu Terapie.cz, který usnadňuje lidem najít správného psychoterapeuta. Nejčastěji s klienty řeší problémy ve...  celý článek