metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -3 °C

Neděle 3. prosince 2023. Svátek má Svatoslav
Největší přehlídka kreativity v Česku bude mezinárodní, nabídne přes 130 projektů. | foto: MAKER FAIRE PRAGUE

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

  16:11
Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé vychytávky.

Opět se bude konat na Výstavišti Praha a nabídne příležitost vidět a vyzkoušet si vynálezy a projekty od nadšenců z různých oblastí – od robotiky a elektroniky až po design a kutilství.

Kromě toho jsou pro návštěvníky připraveny různé workshopy a přednášky. K vidění budou například velkoformátové instalace z Nizozemí, miniroboti z Japonska, obří světelné hry Tetris z Německa nebo ručně dělané kajaky z Polska. „Z moderních technologií se dále zaměříme na AI technologie a jejich využití při tvorbě, čeká nás například workshop AI ve vzdělávání,“ říká organizátor Vojtěch Kolařík.

Další zajímavá akce se koná od zítřka do soboty na výstavišti v Letňanech. Na Veletrhu vědy se bude prezentovat více než sto vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuze. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR a vstup je zdarma.

Lákadly sedmého ročníku budou úniková hra Staňte se tajným agentem, mikroskopické zkoumání spermií různých druhů savců, určování vlastních vzorků hornin či podepisování hlaholicí.

Komentáře

Hlavní zprávy

K-trend v České republice. Kde se vzal a o co vlastně jde?

vydáno 3. prosince 2023  6:38

Hudba, kinematografie nebo třeba kosmetika. Několik světů, které korejská kultura uchvátila.  celý článek

V druhé Perinbabě Juraje Jakubiska se mihne i nesmrtelný Dan Nekonečný

vydáno 2. prosince 2023  10:00

Nový snímek je pokračováním 38 let staré fantasy pohádky, která je na Slovensku vánoční klasikou.  celý článek

Slibované kontroverze i férovost hledejte jinde! Hra na oliheň: Výzva překonává očekávání

Strážce streamu
vydáno 1. prosince 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Zbohatni nebo chcípni. Předtím si ale zahraj sérii v tuzemsku většinou neznámých dětských her. A buď v nich nejlepší ze všech. Tohle jednoduché motto se...  celý článek

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek