metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka

Další 1 fotografie v galerii
Obora Hvězda | foto: Václav Jukl

Netrefili se. Místo plevelné rostliny vykáceli u obory Hvězda stromy

  15:08
Povolení na likvidaci měli. Jejich úkolem bylo zničit invazivní rostlinu křídlatku, ale oni se pustili do stromů a keřů. Celkem jich padlo podél cyklostezky u obory Hvězda na dvě stovky.

„Pachatelé navíc poničili biotop ptáků, z nichž některé druhy v době kácení ještě hnízdily,“ uvedla mluvčí radnice Prahy 6 Edita Valentová.

Na kácení upozornili místní obyvatelé. Úředníci při kontrole našli na místě tři lidi, z toho jednoho přímo při činu. Muži se prokázali povolením, které je ale opravňovalo pouze k likvidaci invazivní křídlatky, což je vytrvalá rostlina dosahující výše až dvou metrů.

Pracovníci odboru ochrany přírody podle Valentové na pozemcích našli pouze dvě rostliny tohoto druhu, muži navíc káceli na jiném místě, na které se ovšem povolení k likvidaci křídlatky nevztahovalo.

„Bylo pokáceno 26 druhů dřevin a celkem šlo o zhruba 211 stromů a keřů,“ uvedla mluvčí. Muži pokáceli dřeviny, v nichž hnízdili ptáci jako pěvuška modrá, pěnice černohlavá nebo budníček menší. S vlastníkem pozemků zahájily úřady přestupkové řízení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek