metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 30 °C

Pátek 12. července 2024. Svátek má Bořek

O budoucnosti Ďolíčku se má rozhodnout do konce března

  14:31
O budoucnosti vršovického Ďolíčku, stadionu fotbalových Bohemians 1905, se má rozhodnout do konce března. "Praha 10 chce do té doby dokončit jednání s vlastníky stadionu o jeho odkupu nebo o výměně pozemků. ČTK to řekl radní Prahy 10 Petr Vozobule (Desítka pro domácí). Záležitost by chtěl vyřešit do poloviny letních prázdnin.
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

Vedení městské části nyní čeká na dokončení znaleckého odhadu ceny stadionu. Již dříve byla jeho hodnota odhadnuta na 84,5 milionu korun, od té doby ale uskutečnila například investice do vyhřívaného trávníku. Nová cena by se tak měla o několik milionů navýšit.

Praha 10 již předběžně s vlastníky stadionu jednala, podle Vozobuleho jsou připraveni k dohodě. Reálné jsou dvě varianty řešení. První počítá s odkupem stadionu, druhá se směnou za sousední pozemek. Ten má hodnotu asi 60 milionů korun, podle platného stavebního povolení by na něm mělo vyrůst obchodní centrum. Rozdíl by radnice doplatila. Peníze na obě varianty má desátá městská část připraveny v rozpočtové rezervě.

Fotbalový klub bude stadion městské části splácet

V případě dohody s majiteli stadionu musí záměr odsouhlasit rada a zastupitelstvo městské části. Schválit jej také bude muset vedení hlavního města. Pokud by ke koupi nebo směně došlo, fotbalový klub by následně podle předběžných představ Praze 10 hodnotu stadionu po 20 let splácel.

Vlastníkem stadionu je nyní akciová společnost Bohemians Real. Ta je z poloviny vlastněna skupinou CTY Group, druhá polovina patřila v minulosti zmizelému podnikateli a členovi výkonného výboru FAČR Miroslavu Křížovi z Plzně.

Klokani se do Ďolíčku vrátili z vyhnanství v Edenu

Stadion v Ďolíčku nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny. Rozhodnutí nelibě nesli fanoušci Bohemky i Slavie, která je na stadionu domácím týmem. Po sestupu do druhé ligy se Klokani do Ďolíčku vrátili. Po investicích do areálu v něm zůstali i po opětovném návratu do první ligy.

Fanoušci se v minulosti obávali, že stadion bude zbourán. Kvůli záchraně "Bohemky" a populárního Ďolíčku fanoušci kandidovali do zastupitelstva městské části. Po volbách se stali součástí radniční koalice a odkoupení stadionu se dostalo do programového prohlášení rady.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Slunce opaluje pokožku a také aktivuje pudy. Letní sexy románek může skončit třeba „čapí chůzí“

vydáno 12. července 2024  4:45

Je to už třiapadesát let, kdy se začínající lékař Roman Trýzna dostal k tomu, že se na pražské venerologii učil herec Petr Čepek, jak správně zahrát...  celý článek

Sbírky „venkovských“ galerií překvapí. Ukrývají jedinečná díla i světoznámých umělců

vydáno 11. července 2024  12:13

Vydat se za uměním do Prahy je logické. Jsou tu perly od gotiky po současnost, od manýrismu po kubismus. Vše na jednom místě. Jenže překvapivě hodnotná...  celý článek

Srnčata zachraňují před krutou smrtí, norování jim ale nevadí, diví se ochránci přírody

vydáno 11. července 2024  6:53

Myslivci a další dobrovolníci se v těchto dnech usilovně snaží bezmocná srnčata zachraňovat před ostrými sekačkami. Nově se k vyhledávání mláďat používají...  celý článek

Fotbalové léto Kaizen Gaming je tady!

vydáno 11. července 2024  6:00

Přední světová sázková společnost se stala oficiálním partnerem fotbalových turnajů UEFA EURO 2024™ i CONMEBOL Copa America™️ 2024, což je v tomto...  celý článek