„Vítáme racionální rozhodnutí magistrátního odboru památkové péče ke studii, který zohlednil, že v sousedství plánované stavby existuje řada daleko vyšších dominant a také to, že projekt architekta Josefa Pleskota odpovídá výškou požadavkům UNESCO pro tuto oblast,“ uvedla Marcela Fialková, mluvčí developera stavby, společnosti Central Group. Horní hranice pro výstavbu v této oblasti je sedmdesát metrů a projekt počítá s výškou šedesát osm metrů, neměl by tak podmínkám UNESCO vadit.
Jedná se o první velký bytový projekt uznávaného architekta Josefa Pleskota. Ten navrhl trojici sedmdesátimetrových domů spojených podloubím. Plány na stavbu na okraji pankráckého parku ale přiměly místní k sepsání petice. „Obyvatelé ze sídliště Pankrác nový projekt nechtějí, protože přitáhne do oblasti další automobily, zhorší parkování, poškodí panorama Prahy obřími budovami a ohrozí park,“ říká zastupitel Prahy 4 Petr Horálek, který petici také podpořil. Radnice Prahy 4 s projektem souhlasí, přesto zaslala dopis UNESCO s dotazem, jestli neodporuje pravidlům pro památky chráněné touto organizací.
Plány pro tuto parcelu mají delší historii. V roce 2011 získal stavební povolení projekt počítající s tím, že vedle parku vyroste pět klikatých řad osmipodlažních domů. Lidově se jim začalo říkat Housenky. V roce 2012 koupil projekt Central Group, který se ho rozhodl přepracovat. Soutěž vyhrál projekt Josefa Pleskota.