"Majitelé si podali žádost o změnu územního plánu. Řekli jsme jim, že to v žádném případě nepřipadá v úvahu," řekl Halmoši. Projekt už v minulosti odmítla starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.
Majitelé pozemků chtějí vybudovat bytové domy na břehu, který v současnosti slouží jako koupaliště. Přestavět chtějí chátrající budovy a vytvořit místo pro bydlení. Na místě nynějšího parkoviště nedaleko kempu by měly stát výškové budovy s výhledem na Prahu a do údolí Divoké Šárky. Vzniknout by tu také měly nové kryté i venkovní sportoviště. Svou žádost o změnu územního plánu zdůvodnili "dezolátním stavem současných objektů a ploch v rekreační oblasti, které nebudou schopny v dalším období fungovat pro bezpečný pohyb široké veřejnosti," uvedl Halmoši.
Džbán spadá pod přírodní park, stavět se tu nemůže
Podle komise Prahy 6 je lokalita Džbánu součástí přírodního parku Šárka - Lysolaje, kde je vyhlášena trvalá stavební uzávěra. "Zásady územního rozvoje hlavního města Prahy jako nadřazený dokument územního plánu hlavního města Prahy vymezují území Šárky jako území s výjimečnými krajinářskými a přírodními hodnotami," uvedla komise s tím, že území okolo nádrže je považováno za vstupní bránu do Šáreckého údolí. "Z těchto důvodů komise územního rozvoje zásadně nesouhlasí s navrhovanou zástavbou v uvedeném území," usnesli se její členové.
Areál Džbán je v neutěšeném stavu.
Většinu pozemků na břehu nádrže podle katastru nemovitostí vlastní firma Molepo s.r.o. Společnost Molepo, nechce než dostane oficiální vyjádření radnice celou věc komentovat. "Nadále ale chceme o budoucnosti Džbánu jednat," řekl jednatel firmy Pavel Nerad.