metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Neděle 14. července 2024. Svátek má Karolína

Pražské památné stromy vybízí k procházkám

  9:00
Historickou hodnotu nemají v Praze jenom budovy a jiná architektonická díla. Své příběhy mohou vyprávět i památné stromy, s nimiž se mohou návštěvníci zdarma díky výstavě Památné stromy Prahy se představují v botanické zahradě v Troji seznámit a následně je vyrazit objevovat přímo do přírody.
Výstava Památné sromy Prahy se představují.

Výstavní sál venkovní expozice botanické zahrady je otevřen každý den od 9.00 do 17.00 a nabízí možnost zhlédnout mnoho fotografií, zachycujících chráněné památné stromy v různých ročních obdobích. Na velké nástěnné mapě si pak může každý snadno zjistit, kde který velikán roste a vydat se na naučnou procházku.

Zelení velikáni

Kam na výlet?

Hezké počasí láká k procházkám, tipy za poznáním památných stromů jsou k nalezení na webových stránkách www.prazskestromy.cz dendrologa Aleše Rudla, který stojí za uspořádáním výstavy.

Přímo v Troji je rovněž k nahlédnutí několik informačních tabulí, které budou postupně instalovány u jednotlivých stromů či jejich skupin, vždy s popisem cesty a nejrůznějších zajímavostí. Tabule by měly rovněž vysvětlit význam památných stromů, jejich celkový počet a kompletní druhové zastoupení v rámci Prahy.

Kromě pěších výletů se myslí i na cyklisty, pro které je připraveno pět tras, spojujících vybrané stromy v okrajových částech metropole. Příjemné je rovněž to, že vybrané trasy začínají i končí u stanic metra, takže se může na výlet vydat opravdu každý.

Výstava potrvá až do 25. března a je rovněž spojena s každodenní soutěží o zbrusu novou knihu Památné stromy Prahy od autorů Pavla Kyzlíka, Aleše Rudla a  kolektivu.

Autor: Zdeněk Princ Metro.cz

Hlavní zprávy

Zrodil se nový Donald Trump – mučedník a možná i „nesestřelitelný“ vítěz prezidetských voleb

vydáno 14. července 2024  17:49

Měla to být jen další zastávka v úspěšné kampani Donalda Trumpa. V pensylvánském městečku Butler přivítali svého oblíbence bouřlivým potleskem. Po 15...  celý článek

Chcete důkladně poznat Krušné hory? Zkuste to třeba s běžcem a spisovatelem Štěpánem

vydáno 13. července 2024  12:57

Není asi místo v Krušných horách, kam by noha Štěpána Javůrka nevstoupila. Úspěšný spisovatel je má prochozené, proběhané, projet na lyžích i na kole i...  celý článek

Trička a mikiny s logem kapel mají fanoušci rádi. Na festivalu se většinou vše vyprodá

vydáno 14. července 2024  5:26

Trička a mikiny s logem oblíbené kapely nebo akce, hrneček, tužka... To všechno se skrývá pod anglickým slovem merchandising. „Poslední tři kolekce byly...  celý článek

Tradici českých jadranských dovolených založily už Šulcovy lázeňské vlaky

vydáno 14. července 2024  6:18

Vybrat dovolenou a její zaplacení lze zvládnout díky internetu za pár minut. Na této planetě není téměř místo, kam by se nedalo cestovat, pokud se tam...  celý článek