metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 19 °C

Neděle 24. září 2023. Svátek má Jaromír
Výstava Památné sromy Prahy se představují.

Pražské památné stromy vybízí k procházkám

  9:00
Historickou hodnotu nemají v Praze jenom budovy a jiná architektonická díla. Své příběhy mohou vyprávět i památné stromy, s nimiž se mohou návštěvníci zdarma díky výstavě Památné stromy Prahy se představují v botanické zahradě v Troji seznámit a následně je vyrazit objevovat přímo do přírody.

Výstavní sál venkovní expozice botanické zahrady je otevřen každý den od 9.00 do 17.00 a nabízí možnost zhlédnout mnoho fotografií, zachycujících chráněné památné stromy v různých ročních obdobích. Na velké nástěnné mapě si pak může každý snadno zjistit, kde který velikán roste a vydat se na naučnou procházku.

Zelení velikáni

Kam na výlet?

Hezké počasí láká k procházkám, tipy za poznáním památných stromů jsou k nalezení na webových stránkách www.prazskestromy.cz dendrologa Aleše Rudla, který stojí za uspořádáním výstavy.

Přímo v Troji je rovněž k nahlédnutí několik informačních tabulí, které budou postupně instalovány u jednotlivých stromů či jejich skupin, vždy s popisem cesty a nejrůznějších zajímavostí. Tabule by měly rovněž vysvětlit význam památných stromů, jejich celkový počet a kompletní druhové zastoupení v rámci Prahy.

Kromě pěších výletů se myslí i na cyklisty, pro které je připraveno pět tras, spojujících vybrané stromy v okrajových částech metropole. Příjemné je rovněž to, že vybrané trasy začínají i končí u stanic metra, takže se může na výlet vydat opravdu každý.

Výstava potrvá až do 25. března a je rovněž spojena s každodenní soutěží o zbrusu novou knihu Památné stromy Prahy od autorů Pavla Kyzlíka, Aleše Rudla a  kolektivu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vítězné snímky z přehlídek v Cannes, Benátkách a Berlíně přijedou za pár dní do Prahy

vydáno 24. září 2023  19:03

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se od 4....  celý článek

Zvědavost ho přilákala až do Turecka. Dojel tam na pionýru za šest dní, ale zvládl by to prý dřív

vydáno 24. září 2023  15:00

Na motorce do zahraničí? Žádný problém. Pionýr je jeho srdeční záležitostí. Náctiletý nadšenec Václav Hradil se rozhodl vyjet do Turecka na vlastní pěst....  celý článek

Nelíbí se ti to? Tak si postav lepší. Co všechno člověka napadne při exkurzi kanceláří

PRAHA? AHA!
vydáno 24. září 2023  11:35

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Akcemi nadupaný začátek podzimu. Přijede dvorní kameraman slavného režiséra Pedra Almodóvara

vydáno 24. září 2023  8:10

Nezůstávejte v následujících víkendech doma! Čeká vás spousta zajímavých akcí. Konají se zajímavé výstavy, vyrazit můžete do Moravského Toskánska,...  celý článek