metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 2 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Předvolební debata Metra s kandidáty na pražského primátora | foto: Metro.cz

Přijďte v pondělí do knihovny diskutovat s kandidáty na primátora

  9:54
Osmička žhavých kandidátů v exkluzivní otevřené diskuzi. V pondělí večer se osm primátorských kandidátů zúčastní debaty, kterou pořádají deník Metro a MF DNES. Vstup na akci je zdarma. Pokud vás zajímá, jak se změní Praha, přijďte se na tuto diskuzi podívat, a to od 18 hodin do Městské knihovny.

Současný i bývalý primátor i favorité voleb. V pondělí v podvečer se jich můžete zeptat, jak chtějí spravovat Prahu. Zajímá vás, jak bude vypadat vaše město v dalších letech a co chystají politici, kteří mají největší šanci stát se novým pražským primátorem? Nenechte si ujít velkou primátorskou debatu, kterou pořádá deník Metro spolu s MF DNES a zpravodajským serverem iDNES.cz.

Na pódiu se objeví osmička lídrů stran

Přijďte diskutovat

  • Primátorská debata deníků Metro a MF DNES a serveru iDNES.cz se koná v pondělí.
  • Přijít můžete od šesti večer do Velkého sálu Městské knihovny na Mariánském náměstí, vstup je zdarma.
  • Podmínkou účasti je pouze slušné chování.

Debata začíná v pondělí v 18 hodin ve Velkém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí. Vstup je zdarma. Na pódiu se objeví osmička lídrů stran, které chtějí uspět ve volbách, grilovat je budou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl a šéfka pražské a středočeské redakce deníku MF DNES a 5plus 2 Ivana Faryová.

Mezi osmi kandidáty na primátora, kteří pozvání přijali, jsou současný i bývalý primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a Bohuslav Svoboda (ODS), dále Adriana Krnáčová (ANO), Miloslav Ludvík (ČSSD), Jakub Michálek (Piráti), Jiří Payne (Svobodní), Marta Semelová (KSČM) a Petr Štěpánek (Trojkoalice). Strany, které je nominovaly, mají podle předvolebních průzkumů šanci překročit pětiprocentní hranici volitelnosti.

Lidé se budou moci politiků zeptat na cokoli

Také v hledišti se můžete setkat se zajímavými hosty, například ředitelem Městské knihovny v Praze (která je partnerem debaty) Tomášem Řehákem, rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou či ředitelkou Muzea hlavního města Prahy Zuzanou Strnadovou. Chybět nebudou ani novináři, které znáte z deníku Metro či MF DNES.

"Debatu jsme připravovali od půlky srpna a je to náš dosud největší projekt. Věřím, že osloví všechny Pražany, které zajímá město, v němž žijí. Budou se moci politiků na cokoli zeptat a také si udělají lepší obrázek o tom, co který z pražských lídrů s naším městem do budoucna zamýšlí," říká šéfredaktor deníku Metro Josef Rubeš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zpěv, fazole a LSD. Rozervané srdce Jima Morrisona dobilo nad Seinou

vydáno 7. prosince 2023  15:07

Jim Morrison by oslavil 80 let. Byl vtělením báječného doktora Jekylla, kterého flaška whisky měnila v odpudivého pana Hyda.  celý článek

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek