metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 31 °C

Neděle 21. července 2024. Svátek má Vítězslav

Přijďte v pondělí do knihovny diskutovat s kandidáty na primátora

  9:54
Osmička žhavých kandidátů v exkluzivní otevřené diskuzi. V pondělí večer se osm primátorských kandidátů zúčastní debaty, kterou pořádají deník Metro a MF DNES. Vstup na akci je zdarma. Pokud vás zajímá, jak se změní Praha, přijďte se na tuto diskuzi podívat, a to od 18 hodin do Městské knihovny.
Předvolební debata Metra s kandidáty na pražského primátora | foto: Metro.cz

Současný i bývalý primátor i favorité voleb. V pondělí v podvečer se jich můžete zeptat, jak chtějí spravovat Prahu. Zajímá vás, jak bude vypadat vaše město v dalších letech a co chystají politici, kteří mají největší šanci stát se novým pražským primátorem? Nenechte si ujít velkou primátorskou debatu, kterou pořádá deník Metro spolu s MF DNES a zpravodajským serverem iDNES.cz.

Na pódiu se objeví osmička lídrů stran

Přijďte diskutovat

  • Primátorská debata deníků Metro a MF DNES a serveru iDNES.cz se koná v pondělí.
  • Přijít můžete od šesti večer do Velkého sálu Městské knihovny na Mariánském náměstí, vstup je zdarma.
  • Podmínkou účasti je pouze slušné chování.

Debata začíná v pondělí v 18 hodin ve Velkém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí. Vstup je zdarma. Na pódiu se objeví osmička lídrů stran, které chtějí uspět ve volbách, grilovat je budou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl a šéfka pražské a středočeské redakce deníku MF DNES a 5plus 2 Ivana Faryová.

Mezi osmi kandidáty na primátora, kteří pozvání přijali, jsou současný i bývalý primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a Bohuslav Svoboda (ODS), dále Adriana Krnáčová (ANO), Miloslav Ludvík (ČSSD), Jakub Michálek (Piráti), Jiří Payne (Svobodní), Marta Semelová (KSČM) a Petr Štěpánek (Trojkoalice). Strany, které je nominovaly, mají podle předvolebních průzkumů šanci překročit pětiprocentní hranici volitelnosti.

Lidé se budou moci politiků zeptat na cokoli

Také v hledišti se můžete setkat se zajímavými hosty, například ředitelem Městské knihovny v Praze (která je partnerem debaty) Tomášem Řehákem, rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou či ředitelkou Muzea hlavního města Prahy Zuzanou Strnadovou. Chybět nebudou ani novináři, které znáte z deníku Metro či MF DNES.

"Debatu jsme připravovali od půlky srpna a je to náš dosud největší projekt. Věřím, že osloví všechny Pražany, které zajímá město, v němž žijí. Budou se moci politiků na cokoli zeptat a také si udělají lepší obrázek o tom, co který z pražských lídrů s naším městem do budoucna zamýšlí," říká šéfredaktor deníku Metro Josef Rubeš.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Mosty pro Prahu jezdívají po Vltavě. Už dřív takhle přijel ten železniční na Výtoň

vydáno 21. července 2024  11:41,  aktualizováno  11:59

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Řadová garáž? Před pěti lety za 150 tisíc, teď dokonce za půl milionu

vydáno 21. července 2024  5:04

Když Československo zasáhla vlna automobilismu, vzrostl zájem o garáže. Ulice se začaly plnit auty, najednou nebylo kde parkovat a také při permanentním...  celý článek

RECENZE: V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek