metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Sobota 23. září 2023. Svátek má Berta
Předvolební debata Metra s kandidáty na pražského primátora | foto: Metro.cz

Přijďte v pondělí do knihovny diskutovat s kandidáty na primátora

  9:54
Osmička žhavých kandidátů v exkluzivní otevřené diskuzi. V pondělí večer se osm primátorských kandidátů zúčastní debaty, kterou pořádají deník Metro a MF DNES. Vstup na akci je zdarma. Pokud vás zajímá, jak se změní Praha, přijďte se na tuto diskuzi podívat, a to od 18 hodin do Městské knihovny.

Současný i bývalý primátor i favorité voleb. V pondělí v podvečer se jich můžete zeptat, jak chtějí spravovat Prahu. Zajímá vás, jak bude vypadat vaše město v dalších letech a co chystají politici, kteří mají největší šanci stát se novým pražským primátorem? Nenechte si ujít velkou primátorskou debatu, kterou pořádá deník Metro spolu s MF DNES a zpravodajským serverem iDNES.cz.

Na pódiu se objeví osmička lídrů stran

Přijďte diskutovat

  • Primátorská debata deníků Metro a MF DNES a serveru iDNES.cz se koná v pondělí.
  • Přijít můžete od šesti večer do Velkého sálu Městské knihovny na Mariánském náměstí, vstup je zdarma.
  • Podmínkou účasti je pouze slušné chování.

Debata začíná v pondělí v 18 hodin ve Velkém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí. Vstup je zdarma. Na pódiu se objeví osmička lídrů stran, které chtějí uspět ve volbách, grilovat je budou šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl a šéfka pražské a středočeské redakce deníku MF DNES a 5plus 2 Ivana Faryová.

Mezi osmi kandidáty na primátora, kteří pozvání přijali, jsou současný i bývalý primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) a Bohuslav Svoboda (ODS), dále Adriana Krnáčová (ANO), Miloslav Ludvík (ČSSD), Jakub Michálek (Piráti), Jiří Payne (Svobodní), Marta Semelová (KSČM) a Petr Štěpánek (Trojkoalice). Strany, které je nominovaly, mají podle předvolebních průzkumů šanci překročit pětiprocentní hranici volitelnosti.

Lidé se budou moci politiků zeptat na cokoli

Také v hledišti se můžete setkat se zajímavými hosty, například ředitelem Městské knihovny v Praze (která je partnerem debaty) Tomášem Řehákem, rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou či ředitelkou Muzea hlavního města Prahy Zuzanou Strnadovou. Chybět nebudou ani novináři, které znáte z deníku Metro či MF DNES.

"Debatu jsme připravovali od půlky srpna a je to náš dosud největší projekt. Věřím, že osloví všechny Pražany, které zajímá město, v němž žijí. Budou se moci politiků na cokoli zeptat a také si udělají lepší obrázek o tom, co který z pražských lídrů s naším městem do budoucna zamýšlí," říká šéfredaktor deníku Metro Josef Rubeš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Každý může být hrdinou. Inspirujte se! Můžete setkat s těmi, kteří nám pomáhají

vydáno 22. září 2023  17:02

Osmý ročník oblíbené akce Den hrdinů na Výstavišti představí v rámci celodenního bohatého programu složky integrovaného záchranného systému. Akce proběhne...  celý článek

Soulož s kostlivcem nemusí být hned Konec světa. Nebe s.r.o. baví i napočtvrté

Strážce streamu
vydáno 22. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Děj komediálního seriálu Nebe s.r.o., neboli Miracle Workers se ve čtvrté sérii přesunul do postapokalyptické budoucnost. V ní čelí pouštní válečník Sid...  celý článek

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek

Češi s dluhy. Nejvíce je tíží „dluhy pro dobrou věc“ - hypotéky. Z EU jsou na tom nejhůře Řekové

vydáno 21. září 2023  12:11

Zastavte se někde na ulici a začněte počítat. První, druhý, první, druhý. Statisticky tak každý druhý chodec, který kolem vás projde, patří k lidem,...  celý článek