metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Čtvrtek 28. září 2023. Den české státnosti

Dalších 22 fotografií v galerii
Vizualizace nové multifunkčního centra na Národní třídě | foto: CPI Group

Quadrio otevře na konci října. Nabídne sedmdesát obchodů, nové byty i kanceláře

  16:31
Nové obchodním centrum Quadrio první návštěvníky uvítá již 31. října. Stavební práce, které na dva roky k nelibosti mnoha Pražanů uzavřely frekventovanou stanici metra Národní třída, jsou tak konečně u konce. Obchoďák nabídne přes 70 prodejen, lékárnu, menší potraviny, ale třeba i kavárnu. Nebude chybět ani množství butiků.

Budova za více než tři miliardy už v tuto chvíli skoro hotová. „Pro úplné dokončení centra zbývají již jen úpravy interiérů dle požadavků budoucích nájemců,“ upřesnil ředitel developmentu CPI Property Group Igor Klajmon.

Každý strom se počítá

Centrum Quadrio na Národní bude takle vydadat do konce roku.

Budoucí podoba prostoru nad stanicí metra Národní třída

Před novým centrem vznikne i malá zelěná plocha, kde bude v nejbližších dnech vysázena dvacítka nových stromů. „Nejen každý strom, ale každý kousek zeleně má pro zastavěné centrum Prahy velkou hodnotu,“ komentoval okolí Quadria náměstek primátora Jiří Nouza.

Stavba Quadria na dva roky uzavřela stanici metra Národní třída. Ta se otevřela pro cestující už letos v červnu. Rekonstrukce frekventované zastávky stála 671 milionů korun. V jejím průběhu vyrostl i nový vestibul, který ze stanice ústí nejen na povrch, ale také přímo do obchodní pasáže. Quadrio nabídne zdejším nájemníkům i podzemní parkoviště pro 250 aut. 

Obchody v Quadriu

  • V multifunkční centru Quadrio na Národní třídě vzniknou obchody Euronics, Neoluxor, finanční centrum ERA, dm Drogerie, Nanu Nana, Sephora, Promod, CCC, STORM, Tchibo, Tescoma, hračky HM studio a Sparkys. 
  • Počítá se i s lékárnou, čistírnou oděvů, menší prodejnou potravin, lahůdkami Apetit, ale i kavárnami, cukrárnou a dalšími obchody.

Komentáře

Hlavní zprávy

Následovník Blade Runnera nakopl domácí sci-fi scénu. Praha jako kulisy

vydáno 28. září 2023  6:55

Bod obnovy po téměř deseti letech příprav baví diváky v kinech. Díky netradičnímu zpracování a kvalitním vizuálním efektům přináší závan svěžesti a...  celý článek

Komerční sdělení

Jak připravit klouby na podzimní sychravé počasí?

vydáno 28. září 2023

Léto se pomalu chýlí ke konci, ačkoliv teploměr občas ještě nabídne příjemné teploty. Nicméně, noci se již ochlazují a s tím přicházejí mlhavá rána, kdy...  celý článek

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek