metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Středa 27. září 2023. Svátek má Jonáš
Rudolf Blažek | foto: Metro.cz

Radní odvolali z TSK někdejšího Bémova náměstka Rudolfa Blažka

  10:49,  aktualizováno  13:37
Městská rada dnes odvolala členy dozorčí rady akciové společnosti Technická správa komunikací (TSK). Je mezi nimi i bývalý náměstek exprimátora Béma Rudolf Blažek (ODS) a exnáměstek bývalého primátora Hudečka Jiří Nouza (TOP 09).

Radní rovněž chtěli snížit počet členů dozorčí rady z pěti na čtyři, nakonec to ale neudělali. Akciovou společnost TSK založilo loni bývalé vedení města složené z členů TOP 09. Měla nahradit současnou příspěvkovou organizaci se stejným názvem.

V pětičlenné dozorčí radě TSK byl mimo jiné bývalý náměstek primátora a nynější zastupitel Jiří Nouza (TOP 09) nebo bývalá pražská zastupitelka původně zvolená za ODS Gabriela Kloudová. Figuroval v ní také bývalý zastupitel a náměstek primátora Rudolf Blažek. Ten byl náměstkem ve vedení města v éře primátora Pavla Béma, poté také krátce působil na ministerstvu obrany.

Příspěvková TSK měla zaniknout loni, ale nestalo se tak

Radní, kteří tvoří zároveň valnou hromadou společnosti, zvolili do dozorčí rady Technické správy komunikací místostarostu Prahy 7 a pražského zastupitele Ondřeje Mirovského (SZ) a pražskou zastupitelku za ANO Jarmilu Bendovou.

Během transformace příspěvkové organizace na akciovou společnost měla příspěvková organizace zaniknout na konci roku. Odklad ale způsobilo zamýšlené a nakonec neuskutečněné převedení části Pražských služeb pod TSK. Kdy bude transformace dokončena, zatím není jasné.

Nové vedení města složené z ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) od svého listopadového nástupu do vedení města vyměnilo členy dozorčí rady v několika společnostech, které město vlastní nebo v nich má podíl. Naposledy například dozorčí rady Obecního domu, změny se týkaly i Pražských služeb a dopravním podniku. Výměnu Praha chystá i ve společnosti Operátor opencard.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek

Komerční sdělení

Rozvoj zábavnou formou: Kreativita, empatie a fantazie ve světě panenek

vydáno 27. září 2023

Panenky a kočárky představují oblíbené hračky a symboly dětství. Nabízejí přitom více než jen zábavu. Dokáží totiž rozvíjet kreativitu, empatii a sociální...  celý článek

Okolí nádraží Praha-Smíchov má ambice stát se po rekonstrukci tepnou města

vydáno 26. září 2023  18:24

Víte, jaká prkotina zaujala diváky seriálu Sanitka? Když si ředitel záchranky po použití pisoáru neumyl ruce. Rekonstrukce smíchovského terminálu má...  celý článek