metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 20 °C

Sobota 30. září 2023. Svátek má Jeroným, Ráchel
Primátorka Adriana Krnáčová | foto: ČTK

Rozhovor: Mám čisté svědomí a podporu celé koalice, říká primátorka Krnáčová

  6:00
Opozice bude na úterním zastupitelstvu usilovat o odvolání primátorky kvůli smlouvám na právní služby. Podle Adriany Krnáčové to je ale jen exhibice a zbytečné utrácení peněz.

Podpoří vás celá koalice?
Vím, že mám podporu od našeho trojkoaličního týmu a nevidím důvod, aby mě někdo odvolával za to, že chci pomoci Praze, to by bylo naprosto absurdní. Nic za zády členů rady jsem nedělala a kolegům jsem vše vysvětlila. 

Máte čisté svědomí?
Mám čisté svědomí. Spíš se domnívám, že toto mimořádné jednání zastupitelstva poslouží jako exhibiční platforma pro opozici, která bude stát zbytečné peníze daňových poplatníků. Proto jsem také navrhla, aby se ten den konalo ještě řádné zastupitelstvo, které mělo být původně 23. dubna, abychom to rozumně vykompenzovali.

Co budete podnikat, když vás zastupitelé odvolají?
Nemyslím si, že je to pravděpodobné. Takže jsem o případných jiných plánech neuvažovala, když něco dělám, dělám to naplno. Nezaobírám se záležitostmi co by, kdy by. Cítím podporu od svých kolegů a současná rada pracuje pro Pražany a má velký potenciál, který by byla velká škoda jen tak zahodit.

Byl první výběr kanceláře v pořádku? 
Za zvoleným postupem si nadále pevně stojím, přestože jsme se s kolegy z rady domluvili, abychom odstranili jakýkoliv stín pochybností, že smlouvu vypovíme. Je naprosto patrné, že pokračování nesmyslného právního sporu, který pro Prahu představuje jen a pouze další zvýšené finanční náklady, je naprosto neefektivní. Nově vybraná advokátní kancelář měla pomoci najít vhodné řešení pro Prahu. Předchozí politická reprezentace nebyla schopna jednaní jakkoli posunout ve prospěch hlavního města, a jak známo, poslední soudní spor, v němž Prahu zastupoval JUDr. Zoufalý, Praha prohrála. 

V čem se lišil první výběr právní kanceláře od toho druhého?
Výběrové řízení na novou právní kancelář se nijak neliší od toho předchozího, v současné době probíhá a jeho vítěz bude znám na konci května.

Komentáře

Hlavní zprávy

V USA se mi líbila otevřenost, v Česku miluji kulturu, říká dcera legendárního hokejisty

vydáno 30. září 2023  5:26

Zpěvačka Dominika Hašková, známá z mezinárodní kapely We Are Domi, prožila dětství s rodinou v Severní Americe, pak strávila několik let v Česku a vydala...  celý článek

Kombo nesrovnatelných novinek. Dejte si Medvěda na Koksu a po něm opulentní Babylon

Strážce streamu
vydáno 29. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU K výběru tématu aktuálního Strážce streamu mě tentokrát ponoukla aktuální nabídka čerstvě přidaných filmových titulů dostupných na streamovací platformě...  celý článek

Téměř 500 let starý pivovar opravují nadšenci z Měcholup. Zlonické pivo chce valivou pěnu

vydáno 29. září 2023  5:59

Budova Pivovaru Zlonice, který se nachází asi sedm kilometrů severně od Slaného, má nové vlastníky. Těmi je dvojice mladých pivovarníků stojících za již...  celý článek

Komerční sdělení

Petit Prix zve vyznavače orientačního běhu na svahy loňského šampionátu

vydáno 29. září 2023

Lyžařská sezóna je sice zatím v nedohlednu, ale spodní stanice vleku v obci Nová Ves nad Nisou bude i tak v sobotu 30. září a v neděli 1. října v...  celý článek