11 °C / 20 °C

Pondělí 6. května 2024. Svátek má Radoslav

sport

Sobota přinesla v Troji Čechům dvě stříbra. Uspěli Prskavec a Hošková

Na Světovém poháru ve vodním slalomu v Troji se českému týmu daří - zatím vybojovali Češi dvě medaile. Vyjeli je kanoistka Kateřina Hošková a kajakář Jiří Prskavec. Deblkanoisté a kajakářky jedou své jízdy v neděli.  celý článek

Na vodáckém kanálu v Troji začíná Světový pohár vodních slalomářů

Do Troje přijela světová vodácká špička. České barvy bude hájit dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Naopak domácí fanoušci neuvidí loňského mistra světa Hradilka, který je zraněný.  celý článek

Boxer Tišer se vrací do své staré tělocvičny. Praha 3 mu přispěje i finančně

Boxerská legenda Stanislav Tišer se po letech vrací do Centra kontaktních sportů, které se pro něj kdysi městská část zavázala za 12 milionů korun opravit, po rekonstrukci ale pronajala prostory soukromé společnosti.   celý článek

Tenista Rosol porazil ve finále Prague Open Veselého

Tenista Lukáš Rosol vyhrál podruhé v kariéře challenger Prague Open. Při premiéře antukového podniku ve Stromovce na Spartě ve finále porazil krajana Jiřího Veselého po setech 3:6 a dvakrát 6:4. Utkání daviscupových...  celý článek

O titul na tenisovém Prague Open budou hrát Rosol s Veselým

Čeští daviscupoví reprezentanti Lukáš Rosol a Jiří Veselý potvrdili na tenisovém challengeru Prague Open papírové předpoklady a v neděli se před domácím publikem utkají o titul. Druhý nasazený Veselý porazil Číňana Čang...  celý článek

Rozhovor: Na MS moc gólů padat nebude, myslí si Antonín Panenka

Sám má doma dvě medaile z mistrovství Evropy, zúčastnil se i světového šampionátu. Na tom letošním budou Antonínu Panenkovi chybět Češi. Velkým favoritem mistrovství světa, které začíná už tento čtvrtek, jsou podle...  celý článek

VAŠE FOTKY: Ulicemi metropole se proběhli bosí lidé i chlupaté gorily

Praha byla dnes svědkem dvou nezvyklých běhů. Ráno se na start postavili lidi, kteří odhodili své boty, odpoledne pak proběhli městem nadšenci v gorilích maskách. U obou charitativních událostí byli i čtenáři deníku...  celý článek

Jednotlivé státy, které se zúčastní letošního mistrovství světa v Brazílii, již mají hotové spoty na podporu svých týmu. Jeden z nejzdařilejších má Argentina.  celý článek

Měl by to být jeden z největších skateparků v Evropě. Místo pro něj je nezvyklé – pod Trojským mostem. Inciativu vyvolal Jindřich Kodíček, nechal se inspirovat legendárním Brooklyn Bangs pod pilíři Brooklynského mostu,...  celý článek

Tenistky vyzvou Němky ve finále Fed Cupu v libeňské O2 areně

České tenistky budou o další titul ve Fed Cupu usilovat v O2 areně. Na stejném místě předloni porazily ve finále Srbky a letos ve vysočanské hale přivítají v boji o stříbrnou trofej Němky. Zápas se uskuteční 8. a 9....  celý článek

Zaběhejte si se zkušenými instruktory. Jejich služby jsou zdarma

Možnost běhání pod vedením zkušených instruktorů nabízí Běžecká škola Prahy 4. Můžete ji navštívit každý čtvrtek. Potrvá minimálně do konce tohoto roku a je určená jak pro začátečníky, tak také pro pokročilé.  celý článek

Beachvolejbalistky Kolocová a Sluková jsou v Praze v semifinále

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková mají na dosah své nejlepší umístění na Světovém okruhu. Při premiéře vrcholné série v Praze jsou už v semifinále a skončí nejhůře čtvrté. Nejvýše nasazené hráčky...  celý článek

Standa Tišer pochytal kluky z ulice a naučil je box. Teď bojuje o tělocvičnu

Legenda mezi pražskými boxery. Standa Tišer. Vybudoval na Žižkově klub, kde přes držku dostanou všechny předsudky. Bílý, černý, boxovat se tu naučí, kdo chce. Teď ale svérázné boxerně zvoní hrana.   celý článek

Desítka usiluje o Ďolíček. Chce ho vyměnit za pozemek a doplatit 49 milionů

Praha 10 chce koupit stadion Bohemians, takzvaný Ďolíček. "Se současnými majiteli se radnice dohodla na výměně za sousední pozemek v hodnotě 60 milionů korun, městská část má navíc zaplatit 49 milionů korun," uvedl...  celý článek

Vyjeďte si na kole s olympijsku vítězkou Evou Samkovou

Freestyle Park Modřany bude o víkendu patřit cyklistům. Poradí vám třeba i s údržbou kola, na výlet můžete vyrazit s profesionálními sportovci. Milovníci adrenalinu si mohou zkusit jízdu na vysokém kole.  celý článek

Ladronka bude patřit discgolfu. Normálnímu golfu zase Císařská louka

Šestka v pondělí 12. května otevře největší discgolfové hřiště v Praze. Co to vlastně je? Discgolf vznikl v 70. letech v USA. "Je to aktivita na nedělní odpoledne s rodinou, ale i vrcholový sport," říká Ondřej Balatka,...  celý článek

Keňan Patrick Terer vyhrál Pražský maraton a v dvacátém ročníku závodu v ulicích české metropole vylepšil loňské třetí místo. Třiadvacetiletý vítěz časem 2.08.07 zaostal za traťovým rekordem bezmála o dvě a půl minuty....  celý článek

Komise z Bruselu posoudí sportovní vybavenost metropole

Do hlavního města přijela z Bruselu hodnotící komise, která posoudí pražskou sportovní infrastrukturu. "Kontrola se uskuteční kvůli kandidatuře Prahy na evropské město sportu pro rok 2016," uvedl radní Lukáš Manhart....  celý článek

Maraton oslaví 20 let jubilejní štafetou. Organizátoři si myslí i na rekord

V neděli zaplní centrum Prahy znovu tisíce běžců. Uskuteční se zde už dvacátý ročník maratonu, který si za svou existenci získal ve světě dobré jméno. Organizátoři i v letošním ročníku myslí na rekord trati.  celý článek

Rozhovor: Dresy jsme si šily samy, říká vicemistryně světa z Peru 1964

Zítra začíná v Praze mistrovství ČR starších minižáků v basketbale. Jednou z organizátorek je i bývalá vynikající hráčka Milena Jindrová. Vicemistryně světa z roku 1964 v rozhovoru pro Metro zavzpomínala na svá hráčská...  celý článek