metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Středa 27. září 2023. Svátek má Jonáš

Dalších 45 fotografií v galerii
Zamrzlé tramvaje na Jugoslávských partyzánů | foto: Jana Bernátová

V Praze kvůli ledovce kolabuje doprava, zítra to nebude lepší

  21:53
Namrzlé troleje zastavily dnes večer většinu pražských tramvajových linek. V části své trasy nejezdí 16 linek z celkových 22, problémy mají tramvaje i na jiných místech v metropoli. Tramvaje dopravní podnik nahrazuje autobusy v Hloubětíně, Nuslích, Holešovicích, Strašnicích, Řepích, na Petřinách a Bílé Hoře. ČTK to sdělil mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Pražská policie kvůli zvýšenému počtu nehod posílila hlídky.

“Některé tramvaje uvízly na trase, jiné nemohly vyjet ze smyček,“ popsal Štábl. Dopravní podnik vyslal do provozu asi 25 náhradních autobusů, využít je plánuje také pro noční provoz.

Problémy mají řidiči, chodci i cestující

Led na troleji, který znemožňuje tramvajím jízdu, zastavil linky 16 a 25 mezi zastávkami Balabenka a Lehovec, mezi náměstím Bratří Synků a Spořilovem nejezdí tramvaje číslo 6 a 11. Mezi Dělnickou a Výstavištěm zastavila námraza na trolejích linky 12, 17 a 24, tramvaje 5, 7 a 13 nejedou mezi Vozovnou Strašnice a hostivařskými ústředními dílnami. Ze střešovické vozovny na Petřiny se cestující nedostanou linkou 1 a 18, nejezdí také tramvaj 22 mezi Vypichem a Bílou horou a linky 9, 10, 16 a 39 z Anděla na sídliště Řepy.

„Pražská policie za čtyři hodiny do 19 hodin registrovala asi 50 nehod, což je více, než je obvyklé,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Posílila proto hlídky, aby bylo možné k nehodám dojet včas. Podle mluvčí přibylo kolizí s chodci, policisté vyjížděli také k sérii nehod na Pražském okruhu. Radnice Prahy 6 podle svého mluvčího Adama Halmošiho povolává stovky brigádníků k posypu chodníků.

Doprava bude v úterý výrazně omezena

  • Pražská městská doprava bude v úterý ráno zřejmě výrazně omezena, varoval její organizátor Ropid. Problémy očekává v provozu městských linek i vlaků a příměstských autobusů. Část spojů nejezdí už nyní.
  • Dopravu v metropoli komplikuje ledovka, kvůli které namrzají troleje a přibylo nehod.
  • "Vzhledem k aktuální předpovědi počasí očekáváme zítra ráno výrazně snížený rozsah provozu Pražské integrované dopravy," uvedl Drápal.
  • Cestujícím doporučil, aby se o aktuální situaci v dopravě informovali na internetových stránkách organizace Ropid a jejím profilu na sociální síti Facebook.
    Namrzlé troleje dnes večer zastavily většinu pražských tramvajových linek. V části své trasy nejezdí 16 linek z celkových 22, problémy mají tramvaje i na jiných místech v metropoli. Led na elektrickém napájení zkomplikoval také provoz příměstských vlaků kolem Prahy. Pražská policie kvůli zvýšenému počtu nehod posílila hlídky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek

Komerční sdělení

Rozvoj zábavnou formou: Kreativita, empatie a fantazie ve světě panenek

vydáno 27. září 2023

Panenky a kočárky představují oblíbené hračky a symboly dětství. Nabízejí přitom více než jen zábavu. Dokáží totiž rozvíjet kreativitu, empatii a sociální...  celý článek

Okolí nádraží Praha-Smíchov má ambice stát se po rekonstrukci tepnou města

vydáno 26. září 2023  18:24

Víte, jaká prkotina zaujala diváky seriálu Sanitka? Když si ředitel záchranky po použití pisoáru neumyl ruce. Rekonstrukce smíchovského terminálu má...  celý článek