S rekonstrukcí začala Praha 10 v roce 2010, a to po několikaletém odkládání, kdy se nedařilo vyřešit budoucnost objektu. Během přestavby byly upraveny vnitřní prostory, k budově bylo přistaveno nové křídlo a nový vzhled dostal park v okolí. V domově důchodců bude 75 lůžek. Podle původních plánů mělo 38 z nich sloužit pro účely domova seniorů, zbytek pro péči o lidi s Alzheimerovou chorobou. Podle ředitele domova seniorů Richarda Černého ale přišlo mnohem více žádostí o umístění právě lidí postižených Alzheimerovou chorobou. Poměr lůžek tak proto chce do budoucna změnit. Navíc by se měly služby rozšířit o šest lůžek takzvané odlehčovací služby. Tu mohou využít lidé na nutnou dobu, kdy například potřebují opravit byt nebo odjet na dovolenou a nemohou se během té doby starat o ošetřovanou osobu.
Pokoje si lidé zařídí vlastním nábytkem
Obyvatelé domu zaplatí za lůžko a jídlo 10 650 korun měsíčně. Domov spokojeného stáří, jak se zařízení oficiálně jmenuje, je určen pro obyvatele desáté městské části. Většina pokojů bude dvoulůžková se společnými sociálními zařízeními se sousedním pokojem. Vybaveny budou televizí či přístupem na internet. Vzhledem k historickým dispozicím budovy, která nemohla být kvůli památkové ochraně změněna, jsou některé pokoje rozlehlejší a mají atypické rozměry. Vedení instituce očekává, že si je lidé částečně zařídí věcmi, které si přivezou z domova. "Snažíme se vytvořit domov, ne nemocnici," poznamenal Černý.
Historickou budovu radnice využívá také pro svatby nebo vítání občánků. V přízemí vznikla nová obřadní síň se skleněnou plastikou, která může být osvětlena podle přání svatebčanů. Budova leží na místě původní Štočkovské vinice při usedlosti Špendlikářka. Roku 1776 se ve Vršovicích usadil italský obchodník s hedvábím Josef Rangheri, který se zasadil o pěstování morušovníku v Praze. Po roce 1842 tu jeho syn Jiří nechal vystavět honosnou dvoupatrovou budovu s hranolovými věžemi. Budova sloužila pro výrobu hedvábí a sušení kokonů bource morušového. V sousedství budov vznikl morušový sad. Rodu Rangherů areál patřil do roku 1882, kdy ho koupila obec Vršovice.