metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 23 °C

Středa 17. července 2024. Svátek má Martina

Že je Méďa sprostý? Hodně nadávek jsme vystřihli, říká MacFarlane

  7:00
Tvůrce seriálu Griffinovi Seth MacFarlane se prosadil jako prvotřídní bavič. V televizi běží už třetí animovaný seriál, který vymyslel, na Twitteru má přes dva miliony fanoušků a rozjíždí dokonce i kariéru jako zpěvák starých šlágrů. Nyní se představí i jako režisér netradičního celovečerního filmu Méďa, který má tento čtvrtek premiéru.
John (Mark Wahlberg) a animovaný méďa Ted ukazují neslušné gesto. | foto: Bontonfilm

Proč vám trvalo tak dlouho, než jste se natočil svůj první film?
Chtěl jsem se přesvědčit, že vlajková loď mé kariéry - seriál Griffinovi - dokáže přežít i beze mě. Trochu to totiž smrdělo, že ten seriál skončí. Mezi lety 2001 a 2004 se dokonce vůbec nenatáčel. Chtěl jsem se proto potom přesvědčit, že se znovu postavil na vlasní nohy předtím, než od něj odstoupím a budu se věnovat natáčení filmů. Když se totiž pustíte do filmu, znamená to, že se svému seriálu nebudete věnovat nejméně rok, a to jsem nikdy předtím neudělal.

Kde se vzal nápad na postavu Teda, oživlého medvídka?
Měl jsem ten nápad už dlouho, vždycky jsem se s ním hrál a přemýšlel, jak z něj udělat seriál a pak jsem ho vždy zas uložil k ledu. Z mnoha důvodů. Ale když jsem začal dělat na svém prvním filmu, najednou mi přišlo, že to téma se víc hodí do filmu než do seriálu.

Jaké bylo film naanimovat? Medvídek nakonec vypadá velice realisticky...
To bylo přesně to, čeho jsme chtěli dosáhnout. Chtěl jsem, aby to bylo uvěřitelného. Třeba celý vtip scény, v níž se Mark Wahlberg pere se svým méďou spočívá v tom, že je co nejvíce realistická. Chtěli jsme, aby to vypadalo jako rvačka z filmu o agentu Bourneovi, až na to, že jedním z těch rváčů je náhodou medvídek. Myslím, že se to nakonec povedlo. Doufám, že je to až bolestivě realistická scéna.

Po tolika projektech pro televizi, kde se přece jenom kvůli dětem nemůže tvůrce jako vy odvázat a kde je spousta nápadů na hraně, muselo být natáčení dětem nepřístupného filmu osvobuzující, ne?
Není tomu tak. Naopak o tom musíte mnohem víc přemýšlet. Nelimitují vás televizní pravidla, ale musíte limitovat sami sebe. A to je mnohem těžší. Nakonec náš film zařadili do nejtěžší kategorie "hard R". Ale myslím, že nespravedlivě. Nejsou tam žádné otevřené sexuální scény, nikdo tam neužívá drogy, je tam jenom ostřejší jazyk. Dostali jsme nálepku kvůli jazyku. Pokud vám nevadí, že občas uslyšíte nějakou nadávku, nebude vám to vadit. A to přitom první verze filmu měla mnohem více vulgarismů, které jsme později vystřihli, protože jsme si mysleli, že i když jde o nepřístupnou komedii, v níž můžete dělat co chcete, přes samé nadávky už se nešlo soustředit na příběh.

Autor:

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek