metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 1 °C

Čtvrtek 7. prosince 2023. Svátek má Ambrož, Benjamin
Roman Janoušek po nehodě | foto: Profimedia.cz

Zmizela mi z očí a pak jsem ji přejel, dušoval se Janoušek na policii

  13:45
Lobbista Roman Janoušek v pondělí vypovídal před policisty o okolnostech březnové dopravní nehody, při níž údajně srazil a vážně zranil ženu. Ve své výpovědi popřel, že by ženu srazil úmyslně. Uvedl to v prohlášení, ve kterém popsal okolnosti nehody ze svého pohledu.

Lobbista je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. Případ vyšetřují kriminalisté z Hradce Králové, lobbistu vyslechli v Praze.

Podle Širokého si Janoušek prý uvědomoval, že se ho řidička auta, do kterého podle policie vrazil, snažila ihned po střetu kontaktovat. Údajně se mu ale ztratila z jeho zorného pole a neví, že ji srazil. "Rozhodně popírá, že paní srazil úmyslně a že by ujel z místa nehody bez poskytnutí první pomoci," dodal Janouškův advokát Vít Široký.

Vyšetřování by mělo pokračovat rekonstrukcí nehody, podle advokáta by se mohla konat v červnu. Otázkou také stále zůstává výše odškodného, které bude žádat zmocněnec poškozené ženy Josef Lžičař. Ten má již podle dřívějších informací od motolské nemocnice bodové ohodnocení zranění poškozené, ze kterého bude vycházet při stanovení částky. Dokument má zaslat Širokému, aby mohli začít jednat o náhradě škody.

Opilý řidič Janoušek

  • Janoušek podle policie 23. března v Praze 4 nedodržel při jízdě bezpečnou vzdálenost a narazil do jiného vozu. Zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Jedenapadesátiletá Vietmanka, která řídila poškozené auto, za ním šla, lobbista ji ale podle policie autem srazil a ujel.
  • Policisté jej dostihli a při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.
  • Postup policistů po nehodě vyvolal kritiku. Vedení pražské policie za chyby potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frajeři ze Slovenska učí radnice „kecat“ s místními. Pomůže i asistent Charlie

vydáno 7. prosince 2023  10:00

Po úspěšných českých projektech typu Avast či Rohlík se podobně perspektivní startup objevil i u sousedů. Aplikace má být k dispozici uživatelům...  celý článek

První ročník Eco Rally Praha byl náročný, ale vydařený

vydáno 7. prosince 2023  7:56

S rozvojem elektromobility, růstem počtu elektrických aut a rozšiřující se dobíjecí infrastrukturou se objevují i podpůrné sportovní a závodní aktivity....  celý článek

Létající gladiátoři se vrátí do Prahy. Tentokrát už bez jezdce Petra Kuchaře

vydáno 7. prosince 2023  7:00

V sobotu se v pražské O2 areně představí motokrosové hvězdy během show plné ohňů, nebezpečných triků a dechberoucích skoků. Nejstarší freestyle...  celý článek

Komerční sdělení

Minipůjčka nabídne rychlou odpověď na finanční výdaje

vydáno 7. prosince 2023

Máte před sebou výzvu, na kterou by bylo nejlepší odpovědět ještě dnes? Výdajové položky v rodinném rozpočtu se někdy nedají naplánovat. Přijdou, když se...  celý článek