metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 1 °C

Středa 8. února 2023. Svátek má Milada

Dalších 13 fotografií v galerii
Příprava na festival světla Signal | foto: ČTK

Prahu rozsvítí festival světla Signal. Na Vltavu vyplují historické parníky

  11:40
Od čtvrtečního večera se mohou lidé v Praze těšit na festival světla Signal. Na třech desítkách míst se budou po čtyři večery promítat světelné instalace. Zájemci si je mohou prohlídnout z historických parníků, které budou do neděle pořádat "plavby za světlem".

Už ve čtvrtek staruje festival světla Signal. Umělci budou promítat nejen na historické budovy, ale chystají také prostorové instalace, největší bude na Staroměstském náměstí. Lidé budou moci jednotlivá místa obcházet, mohou ale také využít plavbu lodí, která jim nabídne nevšední pohledy na známá místa.

Vydejte se na plavbu za světlem

Noční příprava festivalu světla u Národního divadla.
Noční příprava festivalu světla u Národního divadla.

"Plavby za světlem nabídnou svým účastníkům multimediální komentovanou exkurzi magickou noční Prahou - moderní i historické architektonické skvosty ožijí doslova v novém světle. Jednou z instalací se stane i samotný parník Vyšehrad. Plavby za světlem se budou konat po celou dobu trvání festivalu Signal 2013 do neděle 20. října 2013 vždy od 19.00 hodin z Rašínova nábřeží a 21.00 hodin od Čechova mostu na konci Pařížské třídy pod Nemocnicí Na Františku," říká ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák.

Tančící dům se rozsvítí

Tančící dům ožil barvami.
Tančící dům ožil barvami.

Festival se bude konat od čtvrtka do neděle vždy mezi 19.30 a 23.30. V noci na dnešek už pořadatelé instalace zkoušeli, na Václavském náměstí už je instalován objekt Michala Cimaly Signal Column, volně inspirovaný konstruktivistickými projekty počátku 20. století. Světelná socha je věnovaná Františku Křižíkovi.

Staroměstské náměstí oživí HyperCube od francouzských architektů Pierra Schneidera a Françoise Wunschela ze skupiny 1024 architecture, jejichž světelný vánoční strom v Bruselu znají po celé Evropě. Mezi nejvíce viditelná místa bude pravděpodobně patřit petřínská rozhledna, která se v podání Krištofa Kintery stane na čtyři festivalové dny majákem. Rozsvítí se i další z dominant Prahy, Tančící dům.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zlej blesk. Podívali jsme se do výčepu pivovaru, který konečně přistál v Kobylisích

vydáno 8. února 2023  5:52

„Otevřeno denně 16–20.“ Na ceduli je přimalovaná šipka. Otevíráme mřížovanou branku a za chvilku už bereme za kliku prosklených dveří. Dýchne na nás...  celý článek

Komerční sdělení

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

vydáno 8. února 2023

V pondělí 13. února zpestří program bohumínských základních i středních škol další ročník akce s názvem Veslujeme do středu země. Tentokrát mezi sebou...  celý článek

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek