metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Sobota 23. září 2023. Svátek má Berta

Dalších 29 fotografií v galerii
Festival Signal | foto: Tereza Hřibalová

Praha si nechala spočítat účastníky festivalu světla Signal

  8:00
Praha zná první výsledky výzkumu, který si magistrát zadal během festivalu Signal. Akci sledovalo čtvrt milionu lidí. Ukázalo to sčítání mobilů.

Společnost T-Mobile sčítala mobily, přihlášené v tu domu v místech konání festivalu. "Definitivní výsledky průzkumu budeme znát příští týden, ale předběžně můžu říct že jsem s nimi spokojení," řekl náměstek primátora pro kulturu Václav Novotný.

Náměstek doufá, že se výzkum ukáže jestli festival přilákal do Prahy i návštěvníky. Operátor totiž umí rozpoznat, jestli mobil patří člověku, který se pravidelně pohybuje v metropoli nebo někomu, kdo je v Praze jen na návštěvě.

Festival světla

Se stává již kultovní akcí hlavního města. Letos se v rámci něj uskutečnilo 25 světelných instalací na významných budovách metropole.

  • Videomapping je směr vizuálního umění, které využívá projekci ve volném prostoru na libovolné objekty, například fasády domů, interiéry budov nebo geometrické objekty.
  • Promítané video přesně respektuje rysy původního objektu a dokáže vizuálně modifikovat původní tvary. Projekce se konají vždy večer a jsou podkresleny hudbou a zvuky doplňujícími obrazový výjev.
  • Akce se koná v hlavním městě vždy na podzim. Letos trvala pět dní. O možnost promítání se vždy uchází řada významných tuzemských i zahraničních umělců.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vnučka uznávaného psychologa dál pomáhá, založila organizaci zaměřující se na rodiny s dětmi

vydáno 23. září 2023  9:00

„Rodiče by měli uznat vlastní chybu,“ říká pro deník Metro Alžběta Candia Muñoz, která jde v šlépějích svého dědy, známého lékaře.  celý článek

Každý může být hrdinou. Inspirujte se! Můžete setkat s těmi, kteří nám pomáhají

vydáno 22. září 2023  17:02

Osmý ročník oblíbené akce Den hrdinů na Výstavišti představí v rámci celodenního bohatého programu složky integrovaného záchranného systému. Akce proběhne...  celý článek

Soulož s kostlivcem nemusí být hned Konec světa. Nebe s.r.o. baví i napočtvrté

Strážce streamu
vydáno 22. září 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Děj komediálního seriálu Nebe s.r.o., neboli Miracle Workers se ve čtvrté sérii přesunul do postapokalyptické budoucnost. V ní čelí pouštní válečník Sid...  celý článek

RECENZE: Stallonea budete postrádat. Banda akčních veteránů je potřetí zpátky v kinech

vydáno 22. září 2023  6:00

Je to celé poněkud smutné. Na jednu stranu je člověk rád, že se série Postradatelní dočkala i čtvrtého závěrečného pokračování. Zároveň je však nasnadě,...  celý článek