Třicítka autorů připravila projekce, světelné instalace a videomapping, kterým ozvláštnila známé budovy ve městě i veřejná prostranství. Festival chtěl podle pořadatelů představit Prahu jako místo, kde se díky moderním technologiím snoubí historický genius loci se současným uměním. Lidé na to slyšeli a stovky až tisíce jich sledovali v noční Praze krátká představení promítaná na budovy, zdi či speciálně vzniklé konstrukce.
Noc plná barev a světel
Barevné město
|
Stovky lidí například v neděli sledovaly na Kampě velkolepou světelnou 3D show Noc ruské skupiny Sila sveta. Odkazují v něm na Vladimíra Majakovského, využívají černou a bílou grafiku v kombinaci s rytmem srdečního tepu. Rozměrná projekce na Michnův palác a dostatečně velká plocha, z níž mohli diváci videomapping sledovat, umožnila vychutnat si nový a alternativní pohled na historickou architekturu.
Skupina SPAM, jíž tvoří hlavně Vladimir 518 a David Vrbík, se s padesátiletým odstupem od vzniku prvních struktur malíře Zdeňka Sýkory pokusila o jejich novou interpretaci. Sýkorovy struktury autoři zkoumali a zpracovali pomocí laseru a videoprojekce, alfanumerický kód, podle kterého Sýkora své struktury sestavoval, jim posloužil jako předloha pro originální zvukovou kompozici. Dílo připravené pro jednu ze zdí kolem Muzea Kampa bylo obležené publikem, pořadatelé pravděpodobně tak velký zájem o jednu z intimnějších projekcí nepředpokládali.