metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Neděle, 16. prosince 2018. Svátek má Albína.
Plán metra (ilustrační foto)
Větší foto
Plán metra (ilustrační foto) | foto: Oleg Fetisov

Příští stanice Perštýn! Rada schválila koncepci s přejmenováním stanic metra

10. října 2018  8:21 Filip Jaroševský Metro.cz
V pražské hromadné dopravě se v následujících letech budou dít věci. Podle nové koncepce, kterou včera schválili radní, se budou realizovat například nové spoje. Vzniknou také další tramvajové tratě a přibudou nové typy vozů.

Na lince B mají například soupravy jezdit nikoliv minimálně jednou za 140 sekund, ale nově jen za dvě minuty. O stejném intervalu se uvažuje také pro linku C. A to až do osmnácté hodiny. Ke zlepšení MHD má přispět i plánovaná stavba trasy metra D a Dvoreckého mostu mezi Smíchovem a Podolím.

Novinek se dočká také autobusová doprava. Některé linky změní své trasy úplně, jiné, jako například linka číslo 194, zkrátí svůj interval až o patnáct minut.

Proměnit se má i vozový park. Dnes totiž jezdí nejčastěji autobusy dlouhé dvanáct a osmnáct metrů, popřípadě devítimetrové. K nim by navíc přibyly vozy o jiných délkách. Jedním z uvažovaných autobusů je velkokapacitní, až 25 metrů dlouhý autobus, který by jezdil na letiště v Ruzyni.

Předělávky jízdních řádů zase čekají na noční tramvaje. Navržena je změna trasy tramvaje číslo 99, která by nově jela po trase denní linky 9 a interval by měla místo třicet minut pouze patnáct. K Nádraží Hostivař, kam nyní jede 99, by jezdila 98. Plánována je nová linka 903 z Palmovky k nádraží v Uhříněvsi. Také tramvajové tratě by měly vést do nových lokalit.

Změnit by se mohly i názvy stanic metra, kdy například Malostranská by se stala Klárovem či Malou Stranou, stanice Národní třída Perštýnem nebo Pražského povstání Náměstím hrdinů. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Metropoli v letošním roce navštívilo více než devět milionů lidí.

Ilustrační snímek
vydáno 16. prosince 2018  13:47

Turistický ruch celosvětově sílí a Praha patří k nejnavštěvovanějším metropolím. S tímhle výsledkem přišla britská analytická společnost Euromonitor...  celý článek

Rychlé šípy oslaví 80. let od svého vzniku

Rychlé šípy štětcem Jana Fischera
vydáno 16. prosince 2018  6:40

Mirek Dušín, Širokko i Jan Tleskač by zatleskali. V neděli proběhne křest tištěné podoby plakátů Rychlých šípů, navíc se bude číst z knihy Tajemství...  celý článek

GALERIE: TSK letos dokončila rekonstrukci či výstavbu dvanácti mostů a lávek

Zenklova
vydáno 15. prosince 2018  13:15

Technická správa komunikací (TSK) má na území hlavního města na starosti více než sedm set mostů a lávek. Kromě aktuálních diagnostik těch velkých přes...  celý článek

Lev, sova či ježek. Maskota má jen polovina prvoligových týmů

Maskot
vydáno 15. prosince 2018  6:26

V zámoří je celkem běžné, že sportovní týmy mají kromě roztleskávaček své maskoty. Většinou vycházejí z klubového znaku. Často jde o zvířata a nejinak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám