metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 18 °C

Sobota 28. května 2022. Svátek má Vilém

Další 3 fotografie v galerii
Z filmu Jen my víme kde | foto: CFC

Pro Korejce a Číňany je Praha městem lásky. Mohou za to romantičtí filmaři

  9:00
Před deseti lety slavil v Jižní Koreji úspěch seriál Milenci z­ Prahy. Korejci si naši metropoli, kde se lovestory odehrávala, zamilovali a toužili spatřit místa, jež si zahrála v romantickém příběhu. Teď se musíme připravit na něco podobného, jen s tím rozdílem, že do pražských uliček a zákoutí vtrhnou Číňané.

Jen my víme kde

  • Hlavní hrdinkou filmu je čínská dívka Jin Ying, která odjede studovat do Prahy, kde kdysi žila její babička.
  • Zkouší pátrat po jejích stopách a získá ztracený dopis, adresovaný právě babičce.
  • Nakonec najde stařičkého Ralfa, který babičce dopis napsal. Setkávají se na tajném místě, kde se kdysi scházel s babičkou.
  • Po celou dobu Jin v pátrání pomáhá její čínský přítel.

Čínský film Jen my víme kde bude mít premiéru na Valentýna a dá se očekávat, že půjde o kasovní trhák s milionovou návštěvností. Zárukou úspěchu je jméno Sü Ťing-lej, která film režírovala, je autorkou scénáře, koproducentkou a představitelkou jedné z­ rolí. 

Sü Ťing-lej patří k největším hvězdám současné Číny. Dosud natočila pět celovečerních filmů, za něž získala řadu prestižních domácích i mezinárodních ocenění a které v Číně vidělo přes 97 milionů diváků. Je tedy možné, že snímek Jen my víme kde k nám přiláká čínské turisty, kteří rádi navštěvují dějiště svých oblíbených filmů, ale také další čínské filmové štáby. „Zájem asijských produkcí o Prahu stále roste. A nejsou to jen Korejci a Číňané, řešíme i poptávku třeba z Indie,“ potvrzuje Tomáš Svoboda z­ firmy Czech Film Commission.

Natáčení filmu Jen my víme kde
Natáčení filmu Jen my víme kde

Natáčení filmu Jen my víme kde

Konečně hraje Praha Prahu

Přestože je Praha jednou z ­nejpopulárnějších filmových destinací, samu sebe ve filmech bohužel ztvárňuje zřídka. „Jednou představuje Paříž, jindy třeba starý Berlín. Jsme proto moc rádi, že tentokrát si zahrála Praha jednu z­ ústředních rolí. Film je hitem ještě před svou slavnostní premiérou a věříme proto, že k nám přivede mnoho dalších čínských turistů,“ říká mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová. Do Prahy loni přiletělo 150 tisíc Číňanů a zhruba sto tisíc Korejců.

Díky Milencům z Prahy létá do Soulu přímý spoj

  • V roce 2005 jihokorejská televize vysílala romantický seriál Milenci z Prahy. Příběh vyprávěl o lásce dcery korejského prezidenta a policisty.
  • Seriál se odehrával v romantických kulisách staré Prahy. Mezi mladými Korejci se stal hitem a Praha oblíbeným místem pro tamní turisty
  • Obrovský zájem o Prahu dva roky po jeho odvysílání dokonce vedl k zavedení přímé letecké linky mezi Soulem a­ naším hlavním městem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Láska, smrt & roboti. Animované antologie od Finchera a Millera jsou napotřetí ještě temnější

Strážce streamu
vydáno 27. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Rok se s rokem sešel, a tak nám oblíbená dvojice filmových režisérů Tim Miller a David Fincher opět servíruje další řadu animovaných převážně...  celý článek

Radnice Prahy 13 se vzpírá. Nové byty na Hůrce nechtějí

vydáno 27. května 2022  13:52

Praha 13 je proti zástavbě Slunečního náměstí. „Neohradila se zatím oficiálně,“ tvrdí městští plánovači.  celý článek

Smutná zpráva od finančníků: Inflaci teď určitě neporazíte. Ani investicí na burze

vydáno 27. května 2022  5:34

Důvěřuj, ale prověřuj. Zní to paradoxně, ale jsou makléři, kteří varují před svými kolegy. Někteří prý totiž kážou vodu, ale sami ji nepijí.  celý článek

Hráli si spolu u paneláku, teď šijí kabelky a batohy

vydáno 26. května 2022  19:16

Ondřej Hyrš a Martin Kůs se kamarádí od dětství. Ze dvou kluků z paneláku v Chrudimi se v dospělosti stali ekolog a vystudovaný architekt. Před osmi lety...  celý článek