metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Neděle 1. října 2023. Svátek má Igor

Future City Tech 2022 začíná již ve čtvrtek a představí autonomní vozidla, robotické kurýry a další řešení pro městskou dopravu budoucnosti

  14:34
Říčany (u Prahy) 22. června 2022 (PROTEXT) - Již tento čtvrtek začíná v Říčanech jedinečná akce nazvaná Future City Tech 2022, která představí nejrůznější udržitelná řešení pro dopravu ve městech. Přijďte se podívat na inovativní řešení a vyzkoušet si jízdu autonomním minibusem nebo vozidlem na vodíkový pohon.

Bude auto pohánět elektřina, vodík nebo methanol?

Každé z těchto řešení má své výhody a nevýhody a je dost pravděpodobné, že technologie budou fungovat vedle sebe. V současné době celý automobilový průmysl věnuje ohromné finanční částky na podporu výzkumu a vývoje obou oblastí a v Říčanech si budete moct vyzkoušet vozidla poháněná jak elektřinou, tak i vodíkem. Společnost Hyundai Motor Czech pro vás připravila testovací jízdy elektromobilu IONIQ 5 a vodíkového auta NEXO.

Autonomní vozidla a roboti trendem budoucnosti

V průběhu akce se představí také autonomní minibusy společnosti AuveTech, které bude možné rovněž otestovat nebo doručovací roboti BringAuto. BringAuto je brněnský technologický start-up založený v roce 2019. Jeho cílem je robotizace last mile delivery, kdy je možné člověka nahradit roboty jezdícími na elektřinu. Na Future City Tech vám BringAuto představí autonomního robota na prodávání nápojů. Společnost Citya zase představí a zároveň spust svou dopravní službu na vyžádání, kterou obstarávají sdílené nízkoemisní minivany.

Konference pro odbornou veřejnost

Pro odbornou veřejnost bude připravená konference a workshopy týkající se zavádění autonomní dopravy do měst. Odborníci budou představovat možnosti, jak řešit problémy s parkováním, využívat sdílené služby a multimodální dopravu, vylepšit městskou logistiku a dopravu poslední míle. Z českých odborníků na konferenci promluví například radní pro dopravu za městskou část Praha 7 Ondřej Mátl nebo Mobility Innovation Hub Manager CzechInvestu Jan Bizík. Ze zahraničních mluvčích to bude estonská společnost AuveTec, zabývající se právě autonomní dopravou nebo izraelská společnosti RoadHub, která plánuje chytrou infrastrukturu měst.

Pokud se nebudete moct dostavit osobně, nenechte si ujít alespoň live stream z akce, na který se můžete podívat zde.

Future City Tech 2022 se koná již tento čtvrtek a pátek v Říčanech. Organizátorem je společnost PowerHub ve spolupráci s městem Říčany a s podporou CzechInvest. Hlavními partnery jsou společnosti CITYA, Hyundai a nadační fond Centrum Paraple. Akce probíhá pod záštitou ministra dopravy Martina Kupky.

Akce je určena pro odborníky i laickou veřejnost, ale také zástupce měst nebo vedoucí dopravních oddělení a oddělení nákupu inovací. Zajímavé projekty zde mohou objevit investoři do early stage startupů, výzkumná a vzdělávací centra v?oblasti mobility nebo střední i velcí průmysloví hráči, kteří se chtějí informovat o nejnovějších mobility trendech a inovacích a navázat s vystavovateli případnou spolupráci.

Více informací o akci naleznete zde.

O společnosti PowerHUB

PowerHUB dlouhodobě spolupracuje s Evropským Institutem pro Inovace a Technologie na programech umožňující rozvoj začínajícím podnikatelům a inovačním týmům. Kromě Akcelerátoru pro začínající týmy je PowerHUB zapojen i ve Scale-up Hubu pro pokročilejší start-upy a v GoGlobal programu umožňující těm nejlepším dostat se na americké a asijské trhy.

Více informací o společnosti PowerHUB se dozvíte na webuwww.powerhub.cz , Twitteru: @PowerHUBcz,LinkedIn,Facebooku neboYouTube.

O městě Říčany

Ve městě obklopeném lesy žije necelých 16 tisíc obyvatel. Počtvrté v řadě byly Říčany vyhodnoceny jako město s nejvyšší kvalitou života v ČR. Nechybí zde potřebná infrastruktura, školy, školky, nemocnice, kino, knihovna, bazén, ale také parky, sportovní hala, zimní stadion a další místa, kde lidé mohou trávit volný čas. „Srdcem“ města je starobylé Masarykovo náměstí s radnicí, kostelem sv. Petra a Pavla a mariánským sloupem. Nedaleko se vypíná zřícenina hradu. Říčany mají i své vlastní muzeum, unikátní geopark, koncertní sál vyzdobený historickými freskami a galerii, kde se střídají výstavy známých umělců. Velmi oblíbená je cyklostezka „Do Prahy na kole“, která vede mimo jiné kolem krásných říčanských rybníků.

Více informací o městě Říčany se dozvíte na webuwww.ricany.cz, Facebooku Město Říčany a Instragramu Řícany.info

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Smíchovský fenomén. Ani pivovar, ani feťáci. Ale lávka, pro lidi je to nostalgie

PRAHA? AHA!
vydáno 1. října 2023  11:19

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Česká mapa kávy je pestrá, ale nejčastěji pijeme dva druhy. Stále žije také „turek“

vydáno 1. října 2023  6:34

Právě dnes můžete oslavit Světový den kávy. Češi v posledních letech zkonzumují podle zjištění Českého statistického úřadu (ČSÚ) necelých dva a půl...  celý článek

Komerční sdělení

Raiffeisenbank financuje skupině Winning Group akviziční příležitosti v Německu

vydáno 1. října 2023

Raiffeisenbank úspěšně poskytuje finanční podporu skupině Winning Group při strategických akvizicích německých společností z automobilového odvětví.   celý článek

V USA se mi líbila otevřenost, v Česku miluji kulturu, říká dcera legendárního hokejisty

vydáno 30. září 2023  5:26

Zpěvačka Dominika Hašková, známá z mezinárodní kapely We Are Domi, prožila dětství s rodinou v Severní Americe, pak strávila několik let v Česku a vydala...  celý článek