metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 18 °C

Středa 25. května 2022. Svátek má Viola
Provoz houstne také na Jižní spojce. | foto: Jan Müller

Řidiči zapluli do kolon. Kvůli povodním jsou uzavřeny desítky silnic

  15:39
Více než šedesát uzavřených silnic v Praze dělá vrásky řidičům. Ti musí stát na řadě míst v dlouhých kolonách. Kdy se situace uklidní, zatím není jasné. Vozovky musí nejprve projít důkladnou kontrolou.

Strakonická do centra stojí od Lahovického mostu až ke sjezdu na Jižní spojku. Auta popojíždějí po metrech a pětiminutová cesta trvá v ranních hodinách přes třicet minut. Dopravní situace není po povodních ideální na více místech. Zhruba šest desítek ulic zůstává stále uzavřených. "Nemůžeme nyní předpovídat, kdy bude jaká ulice zprovozněna. Nejprve musíme provést důkladnou kontrolu a podle toho budeme jednat," říká mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Výpadová se již otevřela

Řidiči tak například stále neprojedou Smetanovým nábřežím a Křižovnickou ulicí, Roztockou či Povltavskou. Provoz se naopak vrací do ulice Podbabská v Praze 6 a částečně také do Výpadové, po které jezdí řidiči ze Strakonické do Radotína.

Na některých místech matou řidiče provizorní značky. "V ulici Ke Krňovu stojí značka, která varuje, že ulice je dále slepá. Ve skutečnosti tomu tak není. Asi ji někdo zapomněl uklidit," popisuje dvaatřicetiletý Petr Hošek ze Zbraslavi.

Vše se vrátí do normálu

Chaos ve značení brzy skončí. Metro na případ upozornilo a cedule bude tak bude v nejbližší době odklizena tak, aby řidiče více nemátla.

Dopravní situace by se měla v následujících dnech vrátit do normálu. Povodně nebudou mít vliv ani na začátek letních výluk v MHD. "Jedinou výjimkou je oprava Švehlovy a Průběžné, kde ještě nemáme zhotovitele a tak oprava začne později," řekla Aneta Řehková z dopravního podniku. Oprava kolejí, která měla začít 17.června se tak odsouvá na později, ostatní které mají začít 29. června už ale začnou včas.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hra Macbeth odkrývá temné stránky každého člověka, tvrdí režisér Jakub Krofta

vydáno 25. května 2022  12:00

Praha koncem června ožije tradičními Letními Shakespearovskými slavnostmi. Premiéru budou mít hned čtyři hry anglického velikána dramatu Williama...  celý článek

I v Dejvicích létají piliny a větve. Do prořezávky se pustili arboristé TSK. Hotovo bude za osm let

vydáno 25. května 2022  5:14

Obyvatelé Prahy 6 musejí dávat při procházkách větší pozor, kam šlapou. Snadno totiž mohou při pozorování šikovné partičky arboristů, která zde v těchto...  celý článek

Komerční sdělení

Trnava Xrace zve na závody na nejtěžším slalomovém kanále Evropy

vydáno 25. května 2022

Ve stínu Santiniho klášterního komplexu v obci Želiv na Vysočině leží jeden z nejnáročnějších slalomových kanálů světa a dokonce ten nejobtížnější, pokud...  celý článek

Městská mobilita: Aneb jak se rozumně a hbitě pohybovat po městských a příměstských aglomeracích

vydáno 24. května 2022  19:38

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek