metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Provoz houstne také na Jižní spojce. | foto: Jan Müller

Řidiči zapluli do kolon. Kvůli povodním jsou uzavřeny desítky silnic

  15:39
Více než šedesát uzavřených silnic v Praze dělá vrásky řidičům. Ti musí stát na řadě míst v dlouhých kolonách. Kdy se situace uklidní, zatím není jasné. Vozovky musí nejprve projít důkladnou kontrolou.

Strakonická do centra stojí od Lahovického mostu až ke sjezdu na Jižní spojku. Auta popojíždějí po metrech a pětiminutová cesta trvá v ranních hodinách přes třicet minut. Dopravní situace není po povodních ideální na více místech. Zhruba šest desítek ulic zůstává stále uzavřených. "Nemůžeme nyní předpovídat, kdy bude jaká ulice zprovozněna. Nejprve musíme provést důkladnou kontrolu a podle toho budeme jednat," říká mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Výpadová se již otevřela

Řidiči tak například stále neprojedou Smetanovým nábřežím a Křižovnickou ulicí, Roztockou či Povltavskou. Provoz se naopak vrací do ulice Podbabská v Praze 6 a částečně také do Výpadové, po které jezdí řidiči ze Strakonické do Radotína.

Na některých místech matou řidiče provizorní značky. "V ulici Ke Krňovu stojí značka, která varuje, že ulice je dále slepá. Ve skutečnosti tomu tak není. Asi ji někdo zapomněl uklidit," popisuje dvaatřicetiletý Petr Hošek ze Zbraslavi.

Vše se vrátí do normálu

Chaos ve značení brzy skončí. Metro na případ upozornilo a cedule bude tak bude v nejbližší době odklizena tak, aby řidiče více nemátla.

Dopravní situace by se měla v následujících dnech vrátit do normálu. Povodně nebudou mít vliv ani na začátek letních výluk v MHD. "Jedinou výjimkou je oprava Švehlovy a Průběžné, kde ještě nemáme zhotovitele a tak oprava začne později," řekla Aneta Řehková z dopravního podniku. Oprava kolejí, která měla začít 17.června se tak odsouvá na později, ostatní které mají začít 29. června už ale začnou včas.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek