metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 4 °C

Sobota, 4. prosince 2021. Svátek má Barbora.
Provoz houstne také na Jižní spojce. | foto: Jan Müller

Řidiči zapluli do kolon. Kvůli povodním jsou uzavřeny desítky silnic

  15:39
Více než šedesát uzavřených silnic v Praze dělá vrásky řidičům. Ti musí stát na řadě míst v dlouhých kolonách. Kdy se situace uklidní, zatím není jasné. Vozovky musí nejprve projít důkladnou kontrolou.

Strakonická do centra stojí od Lahovického mostu až ke sjezdu na Jižní spojku. Auta popojíždějí po metrech a pětiminutová cesta trvá v ranních hodinách přes třicet minut. Dopravní situace není po povodních ideální na více místech. Zhruba šest desítek ulic zůstává stále uzavřených. "Nemůžeme nyní předpovídat, kdy bude jaká ulice zprovozněna. Nejprve musíme provést důkladnou kontrolu a podle toho budeme jednat," říká mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

Výpadová se již otevřela

Řidiči tak například stále neprojedou Smetanovým nábřežím a Křižovnickou ulicí, Roztockou či Povltavskou. Provoz se naopak vrací do ulice Podbabská v Praze 6 a částečně také do Výpadové, po které jezdí řidiči ze Strakonické do Radotína.

Na některých místech matou řidiče provizorní značky. "V ulici Ke Krňovu stojí značka, která varuje, že ulice je dále slepá. Ve skutečnosti tomu tak není. Asi ji někdo zapomněl uklidit," popisuje dvaatřicetiletý Petr Hošek ze Zbraslavi.

Vše se vrátí do normálu

Chaos ve značení brzy skončí. Metro na případ upozornilo a cedule bude tak bude v nejbližší době odklizena tak, aby řidiče více nemátla.

Dopravní situace by se měla v následujících dnech vrátit do normálu. Povodně nebudou mít vliv ani na začátek letních výluk v MHD. "Jedinou výjimkou je oprava Švehlovy a Průběžné, kde ještě nemáme zhotovitele a tak oprava začne později," řekla Aneta Řehková z dopravního podniku. Oprava kolejí, která měla začít 17.června se tak odsouvá na později, ostatní které mají začít 29. června už ale začnou včas.

Komentáře

Hlavní zprávy

Barvy, beton a štěrk u hradiště? Proti zásahům do zalesněného vrchu bojuje petice

vydáno 4. prosince 2021  6:00

Keltské opidum Závist najdete v Břežanském údolí, v učebnicích dějepisu a v poslední době i na stránkách novin. Kolem zbytků hradiště je momentálně živo....  celý článek

Voyo si začalo hrát na Netflix. Neoriginální originál Případ Roubal u diváků boduje

Strážce streamu
vydáno 3. prosince 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Koncept třídílné minisérie Případ Roubal je v dobrém slova smyslu obšlehnutý ze zahraničí. Někomu tahle krimi blbůstka, která se zaměřuje na soudní proces...  celý článek

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Komerční sdělení

Akcent vašeho stylu: Huawei Watch GT 3

vydáno 3. prosince 2021

Chytré hodinky od Huawei získávají každým rokem na větší oblibě. Jsou příjemné na pohled i nošení a navíc burcují k lepšímu životnímu stylu. Vzhled...  celý článek

Vaše fotky z Prahy