metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Pátek 2. června 2023. Svátek má Jarmil

Další 3 fotografie v galerii
Někdejší desetibojař Roman Šebrle | foto: ČTK

Rozhovor: Mám rád výzvy, říká Šebrle. Stane se z něj moderátor na Primě

  6:00
Tento týden uvidí diváci Zpráv FTV Prima novou moderátorskou dvojici. Bude jí Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová a bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle. Když Šebrlemu nabídli moderovat zprávy na Primě, nejprve se tomu smál. Nyní už se ale se svou novou kolegyní pečlivě chystá na své první moderátorské vystoupení.

Kdy jste předstoupil před kamery na Primě poprvé?
To bylo na kamerových zkouškách, tedy zhruba měsíc zpátky. Od té doby už jsme tam párkrát byli i s Gábinou. Je to zajímavé, je to něco úplně jiného, než jsem dosud zažil.

S Gabrielou jste měl možnost se potkat už někdy dřív, nebo až teď na Primě?
Nepotkali jsme se, když vyhrála Českou Miss. Pravidelně jsem tam sice chodil do poroty, ale zrovna ten ročník jsme byli půl roku na Havaji. Takže před tou kamerou jsme se potkali úplně poprvé. Trošku jsem se toho bál, protože ty holky, co vyhrály miss nebo co se točí kolem modelingu, tak moc neznám. Znám se jen s Terezou Maxovou, což je fantastická ženská. No, a Gábina mě mile překvapila. Teď je to pochvala: je to taková obyčejná krásná holka. Samozřejmě ale není vůbec obyčejná, vyhrála v Česku soutěž miss. Je milá, příjemná a hlavně se s ní dá o všem popovídat. Takže pro mě to bylo příjemné překvapení.

Nová moderátorská dvojice v akci
Nová moderátorská dvojice v akci

Jak jste se k této pozici dostal?
Úplně náhodou. Oslovila mě Jitka Obzinová. Nejdřív jsem měl zmeškané cizí číslo. Já cizí čísla neberu, takže jsem se k tomu nedostal. Pak jsem dostal esemesku, zavolal jsem až druhý den. To už jsem věděl, že mi Prima něco nabídne, ale předpokládal jsem, že to bude nějaký sportovní pořad nebo něco v tom stylu. Tohle mi trošku vyrazilo dech. První reakce byla, že jsem se smál. Do té doby, než jsem si uvědomil, že to myslí vážně. Pak jsem o tom chvilku přemýšlel, a protože mám rád nové výzvy, tak jsem to přijal.

Gabriela Kratochvílová

Společně s Romanem Šebrlem bude Zprávy FTV Prima moderovat modelka Gabriela Kratochvílová.

Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová
  • Ta vyhrála v minulém roce Českou Miss a stala se vůbec první krátkovlasou miss v Česku.
  • Kratochvílová se narodila 11. února 1990 v Chotěboři.
  • Je také sportovně založená. Na gymnáziu soutěžila ve fitness aerobiku. Později založila se sestrou Janou tým mažoretek.
  • Je zdatná také v jazycích. Ovládá angličtinu,francouzštinu a němčinu.

Jak často na obrazovce budete?
Stávající moderátorské dvojice zůstávají, takže budeme třetí dvojicí a plus minus se o ten čas podělíme. Tak to bude v podstatě deset dnů v měsíci.

Můžete popsat, jak se na moderování připravujete?
První naše setkání byla kamerová zkouška. Od té doby máme hodiny s Janou Postlerovou, která nás učí mluvit, protože to mluvení moderátorské je trochu jiné, než když vyprávíte dětem pohádku nebo když doma říkáte nějakou zprávu. Musí to diváka zaujmout a líbit se mu to. Takže je to něco úplně jiného, než jsem doteď na kameru mluvil. Je to zajímavé.

Přestože je to něco jiného, pomáhá vám, že jste byl během své atletické kariéry zvyklý na kameru mluvit?
Řekl bych, že mi to moc nepomáhá. Je to něco absolutně jiného. Tady mi bude záležet na tom, aby se to divákům líbilo a aby to bylo příjemné. Jako sportovec jsem po výkonu měl nějakým stylem okomentovat to své sportovní počínání. Lidi zajímalo spíš, jak jsem se cítil, kde jsem mohl zabrat, kde to bylo horší… Kdežto tady je budou zajímat primárně ty zprávy a samozřejmě budou koukat, jestli hlas a to podání je příjemné a jestli se nezakoktávám, nepřeříkávám a podobně.

Budete mít trému před prvními zprávami?
No jistě. Tréma je a bude asi pořád. Taková ta nervozita patří k výkonu, ať už je sportovní, moderátorský nebo jakýkoliv jiný. A v podstatě to dělá ten výkon. Nervozita tam musí být, ale musí se zvládnout hlavou. Tak jsem na to zvědavý.

Jako sportovec jste většinu času chodil ve sportovním oblečení. Teď budete muset asi šatník trochu obměnit...
Já jsem na tu módu nikdy nebyl. Manželka mi občas něco hezkého koupila. Jinak jsem byl rád, že jsem byl u armády a měl jsem uniformu. To bylo strašně pohodlné, protože když jsem někam šel, tak jsem si vzal uniformu a bylo to vyřešené. Teď samozřejmě budu muset ten šatník kompletně změnit. Budu tváří televize, tak by to mělo trošku jinak vypadat.

Po ukončení atletické kariéry jste se vrhnul na golf. Jak to teď bude s vaší golfovou kariérou?
Pořád stejně. Když jsem dostal tu nabídku, tak Prima věděla o mých golfových aktivitách, ať už jsou to ty profesionální nebo amatérské turnaje, kterých se chci účastnit. Trénuju ráno, když děti odvezu do školy, až do jedné, do druhé hodiny, takže pak mám i trochu čas. Na Primu budu přicházet někdy ve čtyři, v pět hodin. Takže spíš to bude vyplnění takového toho pracovního prázdna.

Sportujete i se svými dětmi?
Když na to přijde, tak ano, ale ony sportují samy. Štěpa hraje fotbal čtyřikrát týdně na Dukle a Káča tam má atletiku. Ale jí je osm let, takže v tomto věku je nejlepší, když má nějakou partu, na kterou se těší, baví je běhat aněco dělat, než se soustředit na nějaké tréninky.

Máte tendence jim do sportování mluvit?
Hrál jsem šestnáct let fotbal, takže Štěpovi do toho mluvím. Ale nikdy ne na tréninku nebo na zápase.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek

Mucha je jeden z nemnoha českých malířů, který svým dílem přesáhl národní věhlas, říká Pospíšil

vydáno 1. června 2023  8:00

Spolek pro Slovanskou epopej zahájil výstavu Budoucnost Slovanské epopeje, která představuje vybrané varianty budoucího umístění stěžejního díla Alfonse...  celý článek

Pečujte o své vztahy a nehoňte se za nejistými cíli, radí psychoterapeutka

vydáno 1. června 2023  6:00

Klimatická krize, omezení a ztráty na majetku i na životech způsobené pandemií covidu, válka vedená Ruskem proti Ukrajině – to jsou některé z příčin, jež...  celý článek