metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Peugeot 508
Větší foto
Peugeot 508 | foto: PeugeotMetro.cz

Sériová hvězda. Cena pro Peugeot 508

24. března 2018  11:58 Petr Holeček Metro.cz
Nový Peugeot 508, který byl představen ve světové premiéře na ženevském autosalonu, získal první cenu od čtenářů časopisu Autoplus a posluchačů rozhlasové stanice RTL v kategorii „Sériová auta“.

Tato cena je výsledkem volby čtenářů a posluchačů, kteří hlasovali ve čtyřech kategoriích: sériová auta, zelená auta, koncepční auta a volba dětí. Cenu pro nejoblíbenější sériové auto čtenářů a posluchačů převzal šéfdesignér značky Peugeot Gilles Vidal.

„Nový Peugeot 508 završuje designovou obměnu naší modelové řady. Využívá všechny stylistické principy, které jsme rozvinuli u našich nejnovějších koncepčních vozů, jako je Peugeot Exalt nebo Peugeot Instinct. Ostatně i-Cockpit nového Peugeotu 508 vzešel přímo od koncepčního vozu Exalt,“ říká Gilles Vidal.

Nový model upoutá na první pohled dynamickým postojem. Výška vozu byla snížena na pouhých 140 cm a jeho aerodynamické plynulé linie připomínají styl kupé. Přední strana působí až agresivně. Mezi světlomety Full LED se prosazuje jemně propracovaná šachovnicová maska chladiče. Uprostřed ní trůní logo lva a na nose kapoty je umístěno označení 508.

Peugeot 508 působí kompaktně, měří pouze 475 cm. Tvar karoserie dotvářejí úzké prosklené plochy odhalující bezrámové dveře. Vzadu najdeme horizontální leskle černý pás zasazený mezi zadní světla, který je charakteristickým prvkem expresivní zadní části posledních modelů značky.

V nabídce auta, které na trh vstoupí v září, jsou dva nové typy benzinových motorů, jejichž základem je motor 1,6 PureTech. Dále pak čtyři dieselové motory, jejichž základem jsou motory 1,5 a 2,0 BlueHDi. Nový Peugeot 508 se vyrábí v továrně ve francouzském Mulhouse.

Komentáře

Hlavní zprávy

Facebook chce zpátky mladé lidi

Nikol Stolle
vydáno 20. února 2019  5:48

Třicetiletá Nikol Stolle vede od minulého roku největší českou social media agenturu Socialsharks, specializující se na budování komunit, komunikaci a...  celý článek

Lidé si uvědomují, že mohou svůj čas věnovat i seniorům, říká koordinátorka dobrovolníků

Domov pro seniory Chodov
vydáno 19. února 2019  13:15

V Domově pro seniory na Chodově se Klára Vohrnová stará o koordinaci dobrovolníků. Podle ní přibývá lidí, kteří chtějí volný čas věnovat seniorům a...  celý článek

Lékárník pomůže zájemci vytvořit individuální plán odvykání kouření

Ilustrační snímek
vydáno 19. února 2019  11:08

Cigaretu denně si zapálí téměř každý čtvrtý Čech. V tuzemsku tak žije asi dva a čtvrt milionu pravidelných kuřáků, vyplývá z údajů Global State Of Tobacco...  celý článek

Nuselský hotel Holiday Inn brání svou čest proti inspektorům. Měli zachovat mlčení?

Ilustrační snímek
vydáno 19. února 2019  8:58

Český hovězí steak servírovali jako dražší australský. S tímhle tvrzením týkajícím se hotelu Holiday Inn sídlícího u Kongresového centra kousek od...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám