metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.
Iva Málková
Iva Málková | foto: ArchivMetro.cz

Sloupek Ivy Málkové: Radost z jídla

22. června 2017  17:39 Iva Málková, zakladatelka hubnutí Stob
Blíží se doba dovolených. Pokud žena miluje moře a muž vysokohorskou turistiku, manželství prospěje strávit část dovolené odděleně. Ale i zde se dá najít řešení.

Užili jsme si s manželem dovolenou na Menorce. Okolo ostrova vede 270 km dlouhá takzvaná Koňská stezka, díky níž se dá spojit velmi příjemná turistika s poleháváním na plážích. Všude byla křišťálově čistá azurová voda se stále překvapujícími různými odstíny barev.

A co gastronomie? Zrovna tak jako jsme ocenili různorodost přírody, mohli jsme vybírat z široké nabídky menorské kuchyně. Trošku mně bylo smutno, když jsem viděla na talířích dětí stereotypně k snídani croissant s nutelou v kombinaci s párkem. K večeři převládala houska a hamburger kombinovaný se smaženými nugetami a dresinky. Jaká škoda, že rodiče nevyužili alespoň dovolené k­ tomu, aby dětem ukázali, jaké dobroty na světě existují.

Pohlazením na duši byli naši sousedi u vedlejšího stolu, kteří si užívali obdobně jako my chutných a nutričně výhodných pokrmů. Jak lahodilo našemu uchu, když jsme slyšeli, jak si povídají o ­stobovém projektu Prožij rok zdravě. Hřálo nás, že pochopili základ – jídlo zůstává radostí a po jídle je vám lépe než před ním – zasytí vás, ale nejste unaveni z přejedení a můžete si užívat krás života.

Odolávali známým „rychlovkám“ z ­domova a­ místo toho si vybírali z několika druhů libových mas (nikdy nechyběla ryba a plody moře). Užívali si množství chutně připravené zeleniny místo přílohy a sacharidy doplnili v­ zajímavě vyhlížejících pohárkách s želé a odlehčenými pěnami či v podobě vína nebo i sangrie. Jejich hezky upravený talíř lahodil i oku oproti přetékajícím talířům jiných. Budete-li o dovolené v obdobné situaci, chovejte se stejně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám