metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Středa 7. prosince 2022. Svátek má Ambrož, Benjamin

Větší foto
Julie Červená | foto: Metro.cz

Sloupek Julie Červené: Supermatka

  11:11
Stavím domy z lega, pelíšky poníkům z roliček toaleťáku, domečky pro skřítky, píše Julie Červená..

Mít děti je výzva. O tom není pochyb. Ale vedle těch velkých, náročných věcí, se kterými se rodiče musí potýkat, aniž by na to byli připraveni, je i spousta drobností, o nichž se nemluví. Tak si o nich promluvíme teď.

Takže co musím jako matka dvou malých holčiček kromě jiného dokázat? Opravuju růžová vílí křídla, aby se neohýbala, pomocí špejle a růžového zvýrazňovače. Vím, kdo je to Rubber, Chase, Skye a ostatní (jsou to postavy z Tlapkové patroly, kdybyste to náhodou nevěděli). Umím nazpaměť „narodil se chlapeček malý jak tvůj paleček“. Umím to i pětkrát za sebou. Umím uvařit. Každý den. Několikrát. A pořád dokola. Každý den. Několikrát… (Dost mi při tom pomáhá, že jsem „těstoviny s parmazánem“, které moje děti milují, neoficiálně prohlásila za vysokou kulinařinu.)

Dokážu cestou z ložnice do koupelny naplnit pračku, srovnat rozházené knížky, vyřídit pracovní telefon, objednat nákup, vyndat dítě zaklíněné pod křeslem, pofoukat bouli na hlavě, a ještě při tom vyčistit zuby sobě i dětem.

I během psaní tohoto sloupku jsem uvařila kaši, přebalila mladší dceru, probrala s mužem několik provozních záležitostí, zavolala zpátky mámě, donutila starší dceru tu kaši dojíst a zabránila mladší dceři zabít se skokem z dětské židličky. Stavím domy z lega, pelíšky poníkům z roliček toaletního papíru, domečky pro skřítky z větviček a šišek. A taky mám jednu superschopnost, kterou mají zázračně asi všechny mámy. Umím utišit svoje děti, když pláčou. Prostě je obejmu, pohladím, vyposlechnu, a je to.

Někdy nemusím ani nic pofoukat, stačí u nich prostě jen BÝT. Jsme prostě supermatky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek

Období až opulentních hostin se blíží, dají se zvládnout bez těžkostí

vydáno 6. prosince 2022  6:00

Chcete se po svátcích vejít do svého oblečení? Na přibírání má vliv nedostatek spánku, kila naskáčou i po alkoholu.  celý článek