metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 28 °C

Čtvrtek 18. července 2024. Svátek má Drahomíra

Rozkošaťují svět Teorie, Trůnů i Avengers. Odvozená pokračování fanoušky štvou i baví

  16:31
Když něco hezkého a finančně úspěšného končí, něco jiného brzy začne. Tahle pravda platí ve světě úspěšných amerických filmů a seriálů jako málokde.
Daenerys a Jona Snow uvidíme na obrazovkách letos naposled. Se světem Hry o trůny ale jeho tvůrci zdaleka neskončili. | foto: Profimedia.cz

Svůj odvozený seriál, takzvaný spin-off, mají potvrzeny například oblíbené Hry o trůny. Filmoví Avengers, již v kinech krátce po svém uvedení vyhlížejí třetí vydělanou miliardu dolarů, mají schváleny nejen další filmy z tohoto světa, ale také odvozené televizní seriály s hrdiny, kteří se již na plátna kin nevrátí. „V tuhle chvíli se mluví o šesti- až osmidílných sériích, nejspíš ale jde jen o špičku ledovce,“ uvedl před časem web coolmagazin.iprima.cz.

Nejen seriáloví Avengers
Po snímku Avengers: Endgame se marvelovský filmový vesmír rozšíří o seriály s hrdiny, které budou exkluzivní na Disneyho streamovací službě. První by měl přijít na řadu Falcon a Winter Soldier, který se má na službě objevit v sezoně 2019/20. Po něm by měla následovat seriál o Scarlet Witch a superhrdinovi Visionovi. Poté má dojít na Lokiho, Hawkeye a další seriálové projekty. Fenomén spin-offů nyní úspěšně využívají také například tvůrci seriálu Živí mrtví: Počátek konce, který je odvozen od původního seriálu o zombících Živí mrtví či sitkomu Malý Sheldon. Ten je odvozen od právě končící série Teorie velkého třesku, a pokud si zachová sledovanost, může vysílat mnoho let poté, co se s námi za pár týdnů rozloučí původní hrdinové.

Spin-off Trůnů s Naomi Wattsovou
O tom, že stanice HBO chystá až pět spin-offů ke své hlavní vlajkové lodi Hra o trůny, už fanoušci vědí řadu měsíců. Jeden z nich se však začne natáčet již za několik týdnů – v něm se má jedné z hlavních rolí ujmout hvězda Naomi Wattsová. Seriál, jehož děj bude časově předcházet příběhům Jona Snowa a dalších postav, nese pracovní název Dlouhá noc. Wattsová se zde má zhostit role společensky významné ženy, která má tajemství. Jak ale fanoušci Trůnů vědí, zdaleka to neznamená, že nepřijde za pár dílů o hlavu.

Rychlý a zběsilý Rock
Pro někoho příjemná dvojitá porce zábavy, pro jiného zbytečné rozmělňování oblíbeného světa. Názory fanoušků na spin-offy nemusí být vždy pozitivní. Své o tom vědí tvůrci snímku Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, který se v srpnu chystá do kinosálů. Jde totiž o dějovou odbočku před klasickým devátým dílem automobilové série a neobjeví se zde původní hrdina Vin Diesel. V nové odvozenině budou pouze herci Jason Statham a Dwayne „The Rock“ Johnson. Na vině je především konflikt mezi Vinem Dieselem a Rockem. Herci se usmířili teprve minulý měsíc.

Spin-off je umělecké dílo, které bylo odvozeno od již existujícího

  • Jeden z prvních spin-offů moderní mediální éry vznikl v roce 1941, když vedlejší postava rozhlasového komediálního seriálu Fibber McGee and Molly (vysíláno 1935–1959) dostala vlastní seriál. 
  • Svých odvozenin se dočkaly také české seriály. Doktoři z Počátků jsou například spin-offem Ordinace v růžové zahradě. Ze seriálu Cirkus Bukowsky byl odvozen seriál Rapl. 
  • Ze seriálu Doktor Martin také nedávno vznikl seriál Strážmistr Topinka. Ten se zaměřuje na často popleteného policistu Tomáše Topinku.
Autor: Filip Jaroševský Metro.cz

Hlavní zprávy

Před pětatřiceti lety stačilo razítko od obvoďáka. V současnosti jsou někteří pro psychotesty a zbrojní pas

vydáno 17. července 2024  16:00

Když padl v roce 1989 režim, dostali se Češi ke svobodě cestování, projevu, podnikání, ale i ozbrojování. Je to evergreen především ve Spojených státech....  celý článek

„Učit peníze“ by měla škola. Rodiče přenášejí odpovědnost za finanční gramotnost na erár

vydáno 17. července 2024  6:19

Na finanční neznalosti vydělávají podvodníci. Když vás zavalí ciframi, procenty, úrokovými sazbami a opentlí to růžovou budoucností, často uspějou.  celý článek

Když ještě na trhu řehtali koně. Jak to vypadalo na Václaváku v polovině 19. století

vydáno 17. července 2024  15:43

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Neznámé a méně známé pohledy na město od starých mistrů.  celý článek

Ostravské léto s hudbou. Posílená doprava, zákaz psů i seznamovací apka

vydáno 17. července 2024  14:35

Před cestou do Ostravy nezapomeňte, že s klasikou neuspějete. Colours budou přijímat pouze platební karty.  celý článek