metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Čtvrtek 28. září 2023. Den české státnosti
Falcon a Winter Soldier od pátku natáčeli v Praze. Kvůli koronaviru ale rychle odjeli. | foto: FALCON

Virus vyhání herce a odsouvá premiéry. Kvůli epidemii odjel štáb seriálové marvelovky

  5:59
Koronavirus nedělá filmovým fanouškům příliš velkou radost, a to jak v tuzemsku, tak v Hollywoodu. Po přesunu premiéry nové bondovky s názvem Není čas zemřít, kterou budou mít fanoušci v kinech možnost vidět až o více než půl roku později, ohlásilo přesun data uvedení také mnoho dalších titulů.

U tuzemských je tento krok poměrně logický. Na čerstvé novinky, jako je snímek Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli, komedii 3Bobule či pohádku Princezna zakletá v čase, by si Češi kvůli uzavření většiny českých kinosálů nemohli stejně zajít. Alespoň ne do zrušení nařízení Bezpečnostní rady státu o omezení akcí nad sto osob.

„Výhledově můžeme začít oplakávat úspěch vyhlížených pecek jako Tiché místo 2, které má premiéru příští týden a většina lidí ho bohužel neuvidí. Problematická bude Mulan, odkladu na srpen se dočkalo pokračování Králíčka Petra a filmu New Mutants. Co se květnových premiér týče, otazník visí nad Black Widow, zejména kvůli Číně, kde se kina asi jen tak neotevřou – u nás v tuto chvíli nemá smysl tipovat, situace se mění ze dne na den, takže kdo ví,“ shrnul aktuální dění kolem odložených premiér filmový server Moviezone.cz.

Kam do kina?

  • Jedna z nejrozšířenějších sítí multikin v Česku – CineStar – zastavila promítání ve všech svých sálech. Na pobočkách kin CineStar, jež se nacházejí například v Hradci Králové, Olomouci, Ostravě či Jihlavě, však budou v některých případech i nadále přítomní zaměstnanci. Ti zde budou vracet peníze za koupené lístky.
  • Vlastní cestou se vydaly dva konkurenční multiplexy, a to Premiere Cinemas Praha Hostivař a Cinema City, jež mají několik poboček v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem a Ostravě. Ty se zavázaly, že budou počet prodaných vstupenek držet vždy pod sto kusů. Tedy hranici, kterou bezpečnostní rada určila jako povolenou a bezpečnou. 
  • Zrušení všech projekcí ohlásilo i pražské Kino Lucerna. Menší kina jako například Kino Aero, Světozor či Kino Pilotů se díky své velikosti buďto neomezují vůbec, nebo jen částečně. Stejně je na tom také Kino Oko, které má kapacitu 95 lidí.
  • Zavřena mají i některá kina v menších městech. Například litoměřické kino Máj bude peníze za lístky vracet až po ukončení opatření. 

Zásah Bezpečnostní rady státu prozatím neovlivnil jen promítání filmů, ale i jejich natáčení. Z Česka totiž musel narychlo odjet například americký štáb nové seriálové marvelovky s názvem Falcon a Winter Soldier, a to včetně herců Anthonyho Mackieho a Sebastiana Stana. „Natáčeli v Praze od pátku a měli se tady zdržet asi týden. Kvůli koronaviru ale přerušili natáčení a odlétají zpátky do USA,“ informoval na svém Facebooku seriálový web Tvzone.cz. Mělo jít přitom po snímku Spider-Man: Daleko od domova o druhý přírůstek ze světa Marvelu, jenž byl natáčen v Česku.

Samostatnou kapitolou je odsun premiéry komiksového snímku Bloodshot s Vinem Dieslem v titulní roli zabijáka Raye Garrisona. Ta měla přitom oficiálně proběhnout již dnes. Nyní je však jisté, že se tak nestane. Distributor se rozhodl doslova na poslední chvíli, a to jen pár hodin poté, co proběhla projekce snímku určená pro novináře. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Následovník Blade Runnera nakopl domácí sci-fi scénu. Praha jako kulisy

vydáno 28. září 2023  6:55

Bod obnovy po téměř deseti letech příprav baví diváky v kinech. Díky netradičnímu zpracování a kvalitním vizuálním efektům přináší závan svěžesti a...  celý článek

Komerční sdělení

Jak připravit klouby na podzimní sychravé počasí?

vydáno 28. září 2023

Léto se pomalu chýlí ke konci, ačkoliv teploměr občas ještě nabídne příjemné teploty. Nicméně, noci se již ochlazují a s tím přicházejí mlhavá rána, kdy...  celý článek

Fotovoltaika je věda. S úsporou energií teď pomůže už i umělá inteligence

vydáno 27. září 2023  12:01

Jak ušetřit při provozu domu? Rozhodně by to neměla být hurá akce. Vyplatí se pečlivá rozvaha. Ušetří to nejen peníze, ale i nervy.  celý článek

Nové přístroje i postup usnadní první kontakty. U Apolináře rodí nedonošené děti

vydáno 27. září 2023  6:19

Porod dítěte, které mělo být ještě pár týdnů v mateřském lůně, býval dříve složitým „logistickým“ manévrem.  celý článek