metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 24 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena
Pražská cyklojízda | foto: Aleš Náhlý

Studenti vyjíždějí hromadně na kolech. Chtějí ukázat na udržitelnost dopravy

  8:24
Prahou projede dnes dopoledne studentská cyklojízda, které se v minulých ročnících zúčastnily stovky studentů a učitelů. Akce, která je součástí Evropského týdne mobility, má podpořit udržitelnou dopravu a městskou cyklistiku.

Studenti a učitelé pražských škol vyrazí dnes kolem 9.30 z parku Družba na Pankráci. Vydají se přes Jeremenkovu ulici, Podolské, Rašínovo a Smetanovo nábřeží na Klárov. Na Malé Straně pak předají národnímu koordinátorovi pro cyklistickou dopravu Jaroslavu Martínkovi memorandum. Dokument podle organizátorů upozorňuje na nedostatky v dopravní infrastruktuře pro cyklisty a navrhuje možná zlepšení.

"Memorandum je výsledkem předcházející kampaně Do školy na kole, v jejímž rámci studenti zapojených škol na základě vlastních zkušeností sbírají informace o cyklisticky problematických místech v okolí svého bydliště a školy," uvedla Eva Šuchmanová ze sdružení Pražské matky. Na podporu cyklistické dopravy vyjede v neděli ve 14.00 z Karlova náměstí také beneluxská cyklojízda. Její trasa povede kolem sídel velvyslanectví Nizozemska, Belgie a Lucemburska.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek