metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Čtvrtek, 24. října 2019. Svátek má Nina.
Prodej vánočních stromků už začal.
Dalších 6 fotografií v galerii
Prodej vánočních stromků už začal. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Trendy vánoční stromek roste z květináče a má barvu fialovou

3. prosince 2015  15:31 Filip Jaroševský Metro.cz
„Na kolik by přišel tenhle stromeček?“ ozývá se již několik dní z pražských náměstí a od nákupních center. První adventní neděle totiž definitivně rozpoutala každoroční vlnu nákupů nejen stromků, ale také ozdob, chvojí nebo jmelí.

„Letos nejvíc letí kavkazské jedle, kterých jsme prodali už desítky,“ řekla deníku Metro Markéta, která prodává stromky na Andělu. Největší zájem je podle ní o menší stromky s výškou okolo sto šedesáti centimetrů. Stále rozšířenějším trendem je podle ní také ekologický přístup.

„Lidé si mohou koupit stromek přímo ve speciálním kontejneru, který si na jaře, pokud strom nezažije velký teplotní šok, můžete vysadit třeba na zahradu,“ dodala Markéta.

Podle květinářky Michaely, která na Andělu prodává jmelí a chvojí, je hitem letošních vánočních dekorací fialová barva, která nahradila loňskou červenou se zelenou. Lidé si v této barvě pořizují nejen ozdoby, ale také barevné jmelí. „Zákazníků, kteří ho nakupují, stále přibývá. Oblibě se těší také tradiční zlatá,“ potvrdila.

Za průměrnou jedli zaplatíte letos podle Sdružení pěstitelů vánočních stromků od 550 do tisíce korun, za smrček od 300 do 600 korun. Borovice lesní vás vyjde od 300 do 400 korun, borovice černá pak od 400 do 500 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Developer usiluje o vybudování komplexu přes deset let. Roztyly další výstavbu ale nechtějí

NOVÉ ROZTYLY
vydáno 24. října 2019  5:04

Tenhle příběh se táhne dlouho. O výstavbě na kraji Krčského lesa hlasovala Rada městské části Praha 11 už v říjnu 2007. Proti plánům firmy Passerinvest...  celý článek

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám